Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Тера

• Please log in to reply
No replies to this topic

Вонамарак

Вонамарак

Unprincipled narcissist

• Потребители
  • 191 posts
Има доста филми, които са хубави, въпреки че не са с особено голям бюджет. Идеите на авторите и специфичното артистично изпълнение компенсират за липсата на финансови възможности. Понякога самият факт, че не очакваш нищо особено от филм, за който не си чувал преди да го гледаш, те предразполага достатъчно да го възприемеш като непретенциозен и доста добър.

"Битката за Тера" няма нищо общо с тези филми.

Той е един от филмите, за които е станало ясно че няма да излязат както трябва още в началото на препродукцията и е следвало да си останат в "ада" или продукцията да бъде отказана. Артистичността я няма, идеите не помагат, бюджета се избива едвам с кретане и не знам дали изобщо ще се случи дори с новите 3D прожекции.

Причината да споделя тези впечатления е че наскоро бяха направени едни сравнения, които искам да държим настрана от настоящата писаница, но същите могат да накарат някой да гледа филма с очаквания и да остане много недоволен накрая. Е, аз си бях недоволен и без очакванията, но това е друг въпрос - чудя се другите какво са открили в него. Spoilers Ahead.

Spoiler

Учуден съм от умерения успех на тоя филм. Не като печалба, каквато той няма, а като средни оценки около 50%-60%. За мен той е абсолютен пример за това как не трябва да се правят нещата: Замърсена, неопределена идея. Надскачане на това, което ти са възможностите като средства и сложност. Неясна аудитория. Най-вече това: филмът е прекалено малоумен за възрастни и прекалено сложен за деца, с нехарактерни опростявания за пред първите и нехарактерни елементи за пред вторите (некомичен забавен каданс като най-явен пример). Сценарият много силно страда от това че иска да разкаже филм за два-три часа в час и нещо, освен това постоянно обяснява, вместо да показва. Тъжна работа. Какъв бас са загубили звездите озвучители?

Та това ми е мнението общо взето. Ще се радвам гледалите го да споделят друго :)
I'll be your imagination,
Tear apart what you believe,
Make a mess of your conviction,
Take away my pride and leave.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users