Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Хоръри

• Please log in to reply
52 replies to this topic

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts

Дръпнах "Драг ми ту Хел" в лошо копие от Замунда. Гледаемо е филмчето, но предвидимо. А тая престъпна овца, дето си уби сладкото домашно коте от глупост, не е за Ада, а за газова камера отвъд Ада, а после - за прекарване под кила на "Летящия холандец". Тъпа пача. И как па една цица не показа тая коткоубийца, ве. С тая печално изненадана физиономия ми напомняше за братовчеда Фродо (при него добре, че не показа цица, щото сините му зъркели ме караха да мисля героя на мистър Ууд за заклет любовник на Сам Майтапер).

Обаче злата, жестоко хапеща бяла козичка, обсебена от демон просто кърти мивки. Подсети ме за стария аватар на Тал със зъбатата овца. И комай това беше най-добрата находка на филма. Вече няма да мога да хапна козе сирене, без да потръпна.

Изобщо в жанра хорър не ми харесва това, че героините - освен дето са глупави - по-често умират отколкото да се събличат. Да не говорим, че ако на някой руски, сръбски или нашенски опасен православен атеист му изскочи злата, демонична и хапеща коза, той:
а) ще я издои;
б) ще я направи на козя пастърма;
в) ще й прочете Киприанова молитва, с което ще я съкруши за има-няма пет минути;
г) ще й докаже с диалектически средства, че не съществува и ще я накаре да седне с него да вари ракия;
д) ще й бие инжекция против бяс;
е) ще я препсува до трето коляно във форумите на Православие.бг.

Велико! :thumb: Човече, само заради твоя цветущ и описателен коментар ще гледам филма.
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз харесах Doom, ама той дори не беше страшен. Приех го като препратка към миналото с комични елементи тук там, плюс двама-трима любими актьори.

Аз исках да питам, някой гледал ли е Martyrs и ако да, какво мисли за него?
The main thing in life is to know your own mind.

Узиел

Узиел

Rockstar Scientist

• Потребители
  • 265 posts
Изгледах Drag Me To Hell, много забавляващ филм. Лекия пародиен привкус и откровеното прекаляване с хорър елементите беше освежаващо. Абе кеф, съжалявам само че не разполагах с нещо за ядене по време на филма, че да го оценя напълно :lol: . Интересно също беше, че май филма не е толкова плосък, колкото изглежда на първо гледане. Спойлърс абаунд в следващия параграф.

В имдб попаднах на интересна дискусия, в която обсъждаха доколко това което се случваше на главната героиня беше резултат от някакво демонично влияние, и доколко всъщност на нейните лични псилогически проблеми (проблема и с храната, нервността покрай повишението, отчуждяването с майка и и това че винеше себе си за старицата която си загуби къщата). Като например изобилните сцени, в които неприятни субстанции влизаха в устата и, факта че демона се появаше при наличието на храна до нея(че дори и името - Ламя :lol: ) и това че в повечето ситуации беше с образа на старицата, и последната сцена, в която на пук на легендата, дори след третата вечер, тя нямаше никакво намерение да я завличат в Ада, докато не разбиха заблудата и че се е спасила. Доколко това е идеята на филма или просто някакъв подтекст сложен да даде почва под краката на хоръра само сценариста/режисьор си знае де, ама на мен ми беше интересно да изчета тълкуванията.

А, иначе, Martyrs се бях канел да го тегля по време на сесията :rolleyes: , добре че ме подсети.

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

Моля някой да посочи филми - деривати на Event Horizon - ако знае. :search: На мен ми хареса много :)
А, и да не съм ги гледал. :teethqhq:

А по този повод:

Нито много тъп, нито много интересен.

Event Horizon си е направо класика :) мн хубав филм наистина...а иначе ако търсиш негови деривати гледай Sunshine
според мен е доста очевидно от къде им е дошло вдъхновението за някои елементи на филма:D
Suddenly I heard a tapping, as of someone gently rapping, rapping at my chamber door.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Гледах Pandorum днес. При все, че навява доста асоциации с филми като Event Horizon, The Descent, Eden Log, Alien и т.н., историята всъщност не е лоша. Има клишета, има и неочаквани обрати. По време на разни екшън/страшни моменти камерата има навика да се клати, а движенията изглеждат забързани понякога, което не ми хареса като похват, но не и дразнещо, пък и е един от малкото кусири, които намирам на филма.

Естествено, не е "новият Alien", както смело пишеше на някаква реклама. Но като цяло е доста добър и даже ми хареса повече от Event Horizon. Но аз вече споменах, че на Хоризонта не съм му кой знае какъв фен (т.е. фен съм на първата половина, но после много се омазаха нещата).

7/10
The things one feels absolutely certain about are never true.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Тия дни гледах Dagon

Съвсем добре за B-Movie! :)
Ще се разровя и за други екранизации по Lovecraft.
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts

Хммм... Хорър филмите на Рейми са добри

Връщам си думите назад. Имам уж добри (но пък доста стари) спомени от Evil Dead, заради което и направих горното изказване, плюс, че Сам Рейми уж се ползва с добро име в хорър средите.

Както и да е, това беше преди да гледам The Quick and the Dead на Рейми (филмът не е хорър, но е опустошително и обезкуражително тъп и с него Рейми ми падна в очите повече отколкото и със Спайдър Мен 2) и най-вече преди да гледам Drag Me To Hell (който пък е всепомитащо и съвършено тъп).
Да, изглежда на Рейми му е запазена марка да смесва "страшни" и "драматични" моменти с комични такива. Приемам, че е умишлено, че по някаква неведома причина това е търсен ефект. Което не оправя нещата. Ни най-малко.
Историята е малоумна, актьорската игра бездарна (Алисън Ломан, която в Matchstick Men беше очарователна и игра прекрасно, тук ме дразнеше неимоверно), героите, действията и репликите им трудно биха могли да бъдат по-клиширани и плитки, "страшните" сцени са толкова over the top, предсказуеми, нагласени и прибързани (както темпото на филма като цяло), че не се уплаших, нито дори стреснах и веднъж през целия филм. Не се и разсмях, само се дразнех и се молех всички да измрат накрая, тогава щях да му дам 2 от 10, а не 1 от 10. Обаче (отново крайно предсказуемо)
Spoiler

Не мога да повярвам, че Сам Рейми ще режисира филма по Warcraft. Този човек трябва да го забранят със закон. Мамка му, предпочитам Уве Бол!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Скоро изгледах един хубав хорър: Legend of the Bog. Малко майтапчийски, много ирландски, без излишно количество мистерия и обяснения. Просто понякога мумифицираните тела в торфените мочурища на Ирландия отново оживяват. И не се клатушкат насам-натам като разлагащи се зомбита, а си се превръщат в добрите стари воини от Бронзовата епоха. От времена време поубиват по някой заблудил се американски турист като налитат все на хора с по някое неприятно дело зад гърба. Един мълчалив здравеняк пък се грижи да прочиства мочурищата от такива архаични здравеняци. Една строителна предприемачка се дразни, че трябва да вика археолози на строежа си, защото е намерила такова древно тяло. Един симпатяга археолог се забива с умопомрачителна руса мацка (а тя му забива кол в корема). Таксиметровият шофьор говори с просто пародиен ирландски акцент.
Отсичат главата на красива американка с лопата. "Чудовището" е забавен мъжага с конопена риза, умерена склонност към насилие и налудни очички. По едно време си направи космати цървулки от козината на два много рошави кокер-шпаньола. Саундтракът в най-неочаквани и злокобни моменти забива към ирландски фолк. Пейзажът е кален и мърляв. Има и няколко красиви залеза. Изобщо - чудесен филм, препоръчвам го горещо. Има го в Замунда, но е без субтитри.

Скоро изгледах един хубав хорър: Legend of the Bog. Малко майтапчийски, много ирландски, без излишно количество мистерия и обяснения. Просто понякога мумифицираните тела в торфените мочурища на Ирландия отново оживяват. И не се клатушкат насам-натам като разлагащи се зомбита, а си се превръщат в добрите стари воини от Бронзовата епоха. От времена време поубиват по някой заблудил се американски турист като налитат все на хора с по някое неприятно дело зад гърба. Един мълчалив здравеняк пък се грижи да прочиства мочурищата от такива архаични здравеняци. Строителна предприемачка се дразни, че трябва да вика археолози на строежа си, защото е намерила такова древно тяло. Симпатяга археолог се забива с умопомрачителна руса мацка (а тя му забива кол в корема). Таксиметровият шофьор говори с просто пародиен ирландски акцент.
Отсичат главата на красива американка с лопата. "Чудовището" е забавен мъжага с конопена риза, умерена склонност към насилие и налудни очички. По едно време си направи космати цървулки от козината на два много рошави кокер-шпаньола. Саундтракът в най-неочаквани и злокобни моменти забива към ирландски фолк. Пейзажът е кален и мърляв. Има и няколко красиви залеза. Изобщо - чудесен филм, препоръчвам го горещо. Има го в Замунда, но е без субтитри.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Маноле, съвсем офф, твоя кокер как се казваше?!
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Още си се казва Брека хайванчето. Трябва ми поне още една бройка за терлички ;)

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts

Маноле, съвсем офф, твоя кокер как се казваше?!

300 пъти ти казах. :axesmiley: Добре, мега офф сме вече. :facepalm4:
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аз продължавам да имам проблем конкретно с тая тема - след постинга на Пеш с клипчето нищо не се вижда и трябва да натисна "Отговори", за видя, че има вече лек семеен скандал относно името на кученцето. С другите теми нямам такъв проблем.

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Като стане дума за хоръри винаги се сещам за изцепката на една от моя клас, която в час по англиийски докато говореше, че филмите които харесва са хоръри изръси, че те ни учат какво да правим ако стане нещо като в филмите.Тоест ако ви нападне изперкал тип с резачка ако сте изгледали достатъчно количество хоръри нямате да имате проблем с него. :axesmiley:
Горко на меките чела!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Всъщност хорърите ни учат НИЕ да сме изперкалите типове с резачките.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Това горе наистина е страшна изцепка. Не случайно по-голямата част (ако не и всички) герои в хорърите умират. Много добре ни учат, здраве да е :D
А на мен ми е интересно какво мислите: дали хорърите задоволяват нуждите на психически неуравновесени хора, или напротив - отключват скити странности и подтикват човек да излезе навън и да размаха брадвата?

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Забавляват и лекуват простотии, това правят добрите хоръри. А лошите хоръри, по моему, лекуват от суеверия.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts

А на мен ми е интересно какво мислите: дали хорърите задоволяват нуждите на психически неуравновесени хора, или напротив - отключват скити странности и подтикват човек да излезе навън и да размаха брадвата?

Нито едното. :Р Повечето фенове на хоръра, които познавъм са си съвсем уравновесени. А това, че те подтикват към брадворазмахване също е нелепо, като онези новини в стил "Фен на Мерилин Менсън застреля съучениците си, изнасили баба си и пр."

Просто хората обичат да си вдигат адреналина, а хорърите са един от начините да се постигне това.
Друга причина да ги харесваме е, че хорърите често засягат теми табу, както и имат сюжетни развръзки крайно неприемливи за холивудските филми от останалите жанрове.

Между другото, на филм феста в Банско гледахме един готин късометражен хорър от Италия, Orçe. Ама като гледам го няма в нета, освен на някой друг фест пак да го дадат...

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Наскоро гледах "Замръзнали" и честно беше доста брутален. Историята е съвсем проста трима скиори засядат на седалков лифт насред планината. Лифта няма да отвори седмица.Ужасен студ и изгарящ вятър ги оставя в плен на голяма височина.Остава само едно нещо - да се опитат да се спасят сами. Но за капак имат и бонус - глудница изгладнени вълци. Определено доста брутални сцени.

imdb
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Бтв, някой знае ли дали 28 days later предлага нещо повече от (P)resident Evil 2?

Edited by Pe6ka_S_Mnenie, 05 юли 2010 - 11:04 .

Posted Image

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Да, най-малкото откъм актьорски състав.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users