Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

относно орките

• Please log in to reply
2 replies to this topic

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Искам да обсъдим орките. Имам няколко въпроса:

1.Как се раждат орките? Ние знаем, че орките са елфи, измъчвани от злото и изродени. Но по-късно, по времето на Саурон, орките са се раждали. Но как? Не може да са отвличали елфи и постоянно да са ги измъчвали, за да имат хиляди и хиляди орки. Дали има женски орки, за да има размножаване? И макар че ние обсъждаме книгите на Толкин, а не филмите на Питър Джаксън, мисля, че трябва да се вземе под внимание раждането на първия Урук-хай - от калта или някаква гадна смес.

2.Как така орките са подвластни? Мислех над тази тема доста дълго и реших да питам - щом орките са груб народ, който не харесва дори себеподобните си, тогава как го владеят. Добре, на Саурон не могат да се противопоставят, но Саруман нито е достатъчно велик, за да убие много орки, които са решени да го свалят, нито изобщо е велик, когато използва орки за слуги. Как му се подчиняват?

3. Урук-хай. Как така може да на смесиш орки с хора или орки с гоблини, или там какво беше. И относно втори въпрос, как само те му се подчиняват. Само те не искат да изядат или да убият Мери и Пипин, или поне не го правят, докато онзи гаден Гришнах се опитва. Урук-хайте са странни и смятам че трябва да ги обсъдим.

4. Как изглеждат орките? Знам че Толкин не описва орките много, като изключим, че Урук-хай са черни и по-големи от другите орки. Как мислите изглеждат те?

5. Къде има орки? Аз знам за няколко места: Мордор, Мория, Исенгард и Ангбанд. Къде другаде има орки според вас и къде са отишли след победата над Моргот и след тази на Саурон (и първата, и втората).

П.П. Знам, че няма много информация, но може да знаете някои писма на Толкин. Пък и да чуя мнението на съфорумците ми стига, а ако Форума си събере мислите може да измисли много, вече съм го доказал.
П.П.П. Това е най-дългият ми пост :)

Edited by konstantin cherganov, 17 ноември 2015 - 06:55 .

13turniri.png

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Коце, на първо четене, се сещам за подобна тема, стартирана от bdk. Беше озаглавена "за орките" или нещо такова. Намери я и прочети. Там се дава отговор на повечето от въпросите ти.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Да, наистина има, но не мисля че тя отговаря на моите въпроси.
13turniri.png

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users