Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Александър Дюма

• Please log in to reply
5 replies to this topic

Milady

Milady
  • Потребители
  • 40 posts
Един от любимите ми автори, както можете да съдите от потребителското ми име :lol: Много ми харесва времето, в което се развиват историите му. А те се четат леко и бързо. Много са ми интересни. "Граф Монте Кристо" ми е една от любимите (защото страдам от болно чувство за справедливост и отмъщението на героя ме радва отвсякъде :spiteful: ). Как го намирате като автор?
"Някои хора казват, че съм ужасен човек,
но не е истина.
Аз имам сърце на младо момче - в буркан на бюрото ми."
Стивън Кинг

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Фалшивото писмо на кръчмаря Годо до д`Артанян от името на тримата мускетари е убийствено хубаво :)

elf4eto

elf4eto

кардинал Ришельо

• Потребители
  • 93 posts
Александър дме е един от любимите ми автори.Много харесвам кните му."Граф Монте Кристо" е много добра книга.Отмещението на главния герой е много добре замислено.В други негови книги ("Графиня дьо Монсоро","Тримата мускетари" и др) ми харесва хуморът,който ги прави много приятни за четене,но за жалост всички имат много тъжен край.Единствената книга на Дюма с хубав край която съм чела е "Черното лале".
Единствен пръстен ги владее
Единствен той ще ги открие
Единствен вси ще ги сбере
и в тъмнина ще ги обвие[b][i]

Сенкогрива

Сенкогрива

Стрелец

• Потребители
  • 11 posts
Как ме ощастливи тази тема... не за друго, просто сега чета "Граф Монте Кристо" и... извинете ме, но ми е адски скучна, до сега не ми се беше случвало. След като разбрах, че има отмъщение, ще я зачета с повече ентусиазъм.
Иначе сред любимите ми книги въобще е "Тримата мускетари". Дюма е забележителен писател, може и да не е от най-любимите ми, но определено печели възхищението ми пред творчеството му, освен това е един от класиците, творили по онова време.
"Земята се върти, това е всичко.
Можеш да се въртиш заедно с нея
или пък да спреш, за да протестираш,
в резултат на което да бъдеш
изхвърлен от движението й."
Ст. Кинг

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Онзи ден видях при един антиквар "Тримата мускетари". Първоначално реших да не я купувам, понеже последните две седмици доста книги си взех, но минах пак от там, попитах го какви парички иска, а той ми отговори: 5 лева! И повече не мислих :) То е дебела корица, то е запазено, то е първата книга, която сам си купувам от антиквар! Абе кеф :D

П.С.: Всъщност купих книгата главно заради майка ми. Имаме (не съм сигурен за имената) три книги, които се водят продължение на Тримата мускетари, а "браточките" ги нямахме О.о

Edited by Coin, 17 март 2010 - 06:03 .

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Milady, "Граф Монте Кристо" е яка книга, но ако страдаш от болно чуство за справедливост Монте Кристо не е твоя човек.Неговото отмъщение хич не е справедливо, а е доста жестоко и засегна невинни хора, което е доста по-лошо.Все пак в края, той се разкайва и почва да се съмнява, дали е постъпил правилно.

Аз лично, обаче съм склонен на прошка, защото всеки греши, а и като се сетя аз какви свинщини съм правил, не съм човекът, койно би имал правото да раздава справедливост.Въпреки това, помня и си имам едно на ум, а и има хора, които никога не се променят и заслужават да им го върнеш тъпкано! :spiteful:
Горко на меките чела!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users