Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Какво ни въодушевява напоследък?

• Please log in to reply
11 replies to this topic

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Въпросът ми е какъвто го виждате в заглавието :)
Какво ни кара нас, членовете на Толкиновия форум, да тръпнем в днешни дни, кое приповдига по-трайно настроението ни, какво завладява мисълта ни и я кара с удоволствие да се занимава с него?
Ако Толкиновите творби не са вече измежду тези неща, то кое е заело тяхното място? Или за някои (за жалост) няма нищо такова?
Един по един, моля :Р

За мен препрочитането на основните Средноземски книги все още има голямо (въз)действие (е, по продължителност и сила не е като през годините на първите три четения чак, разбираемо).
Преходите в планините по света и у нас, нови скални изкатервания, велопоходи - особено след известен застой, влиянието им е много силно.
Пеенето в групата, а и не само в групата. В известна степен и слушането на музика - откриването на някои нови изпълнители или композитори, посещението на качествен концерт.
Намирането на смислено занимание/работа с подходящи хора.
Донякъде математиката и още по-донякъде физиката и астрономията.
Упражненията за ума и тялото.
Упражняването на немския език.
(Придобиването на разни нови познания и полезни умения.) В скоби това последното, понеже, така казано, не дава много сведения сякаш, но сега не ми се мисли как да го напиша по-добре.

32

bdk---rohan.jpg

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Мен ме въодушевява все още Толкин :) В момента чета, освен други неща, "The Letters of J.R.R.Tolkien" - много вдъхновяващи, но и доста отрезвяващи - карат ме да си давам сметка, че Толкин не си е губил времето, за разлика от мен... А покрай Толкин - история, митологии, легенди, истории, приказки, лингвистики... но се занимавам с тях в ограничено (и често загубено) свободно време и за съжаление - твърде повърхностно и разпокъсано....
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Stanev

Stanev
  • Потребители
  • 6 posts
Мисълта, че с много, много, много бъхтене вече съм се научил да понасям трудности, които биха ме съспипали преди години. Което съответно ме е научило, че сегашните ги чака същото.
munchausen-pigtails.jpg

Edited by Stanev, 19 септември 2017 - 08:22 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Станев, тези трудности от какво естество са?

32

bdk---rohan.jpg

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
На 5 юли се роди вторият ми син и към момента той ме въодушевява най-много. Георги и батко му Божидар направиха така, че почти да забравя, че съм съществувала и преди тях, но не се предавам. В малкото си свободно време уча шведски и това ми доставя голямо удоволствие. Иначе сега чета "Възвишение" и съдбата на тия народни герои ме забавлява искрено. Естествено, Толкин и всяка разходка сред дървета ме пренасят в Средната земя, където ми е най-добре. Ако направите и форумна среща, на която да се видим, най-вече ще се въодушевя.

Stanev

Stanev
  • Потребители
  • 6 posts
Вил браво! Малко хора реално си дават сметка какво им е на майките.
bdk Основно предателства от най-близки роднини и приятели, и липса на елементарно възпитание у всички в Мордор, в частност некадърност на колегите и недостиг на колегиалност и фирмена култура. Което на свой ред води до финансова неустойчивост за всички - откакто се помня. Но съм се преборил с пречките отпреди и вече съм по-добре - и се движа напред и нагоре.

Edited by Stanev, 28 септември 2017 - 06:26 .

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Вил, да ти е жив и здрав малкият!

Аз гузно гузно си припомням, че ти дължа едно кафе/бира/фреш/минерална вода. Трябва да кажеш кой месец да очаквам да ти остане време от бебешки истории :D
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Честито, Вил! Живи и здрави да сте цялото семейство! :)

По темата: Напоследък по-сериозно ме въодушевява фотографията. Там има много за учене, а за да снимаш трябва все пак да си станеш от задника и да излезеш навън, така че е полезна и за духа и за тялото. :D
Чисто емоционално може да ме въодушеви и някой нов албум или група. През последните години доста си разширих музикалния вкус, но има още накъде.

Толкин също, но не толкова силно, което е нормално, предполагам. Когато за пръв път прочетох книгите му си беше влюбване, сега е по-зряла и по-спокойна обич. Често казано обаче не съм чел нищо негово от Сигурд и Гудрун насам. Преди две години може би прочетох една книжка за растенията в Средната земя и това беше последното. Периодично обаче си купувам толкинови книги, просто все не стигам до тях. Чакат ме The Fall of Arthur, писмата на Дядо Коледа, биографията на Толкин, The Letters of J.R.R. Tolkien, Sir Gawain and the Green Knight, Finn and Hengest и The Monsters and the Critics and Other Essays, а тепърва имам да си запълвам колекцията с History of Middle-earth.
The things one feels absolutely certain about are never true.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
Кем, (гузно негонено) да добавим и "Мистър блис"!

П.П. Честито, Вил! Мен ме радва и упоритостта на другие! :)

Edited by bdk, 05 октомври 2017 - 10:46 .

32

bdk---rohan.jpg

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
Браво, Кем. Фотографията звучи чудесно. На мен също ми се иска да прекарвам повече време сред природата, но все се оправдавам, че с две малки деца е трудно. Истината е, че ми липсва кураж. Годините ми го отнеха. Лека-полека ставам един хобит, който все по-трудно може да бъде изкаран от дупката си. Ето защо пък вие и форумът ме въодушевявате не само напоследък. Написаното тук е като още една Толкинова книга за мен с истории за герои, които са се случили вече толкова отдавна, че се съмняваш така ли е било. Много ме радвате.

Асене, вече не искам кафе. Искам фест. То това понятие загуби малко форма, но каквато и среща да спретнеш, ще бъда доволна и ще организирам домочадието. Хайде да се съберем. Да се видим.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
За фест не знам, но за трети януари би трябвало да има събиране. :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts
За Трети поне съм казал, че ще направя едно събитие в Лицевата, което да спомогне събирането, но това ще стане някъде в началото/средата на декември, смятам.

За фест - сиреч празник - винаги съм за, само дето, както обикновено, нямам лично какво да представя (сигурно бих могъл нещо да измисля, но трябва да положа нарочни усилия в тази насока - ей така не ми е дошло кой знае какво, което много да напира за споделяне). С някаква част от подготовката на провеждането комай бих се захванал (а това си е много смело заявление от моя страна, чак безразсъдно :Д), но основният двигател, който да казва (от опит или не) какво е необходимо, да е/са друг/и.

За среща/и - като за фест/ове! За тях даже е доста по-лесно, няма нужда от теми, представяния, само желание да имаме. Бих предпочел в делнички (при)вечери да са, или, ако ще са в събота или неделя, да са съчетани с преходи и хижи/палатки (да си говорим в движение и вечер край огъня/масата/под звездите/...), че не ми се стои и в почивните дни в града и на едно място (изключения като днешният почивен ден, в който съм в София, пък дори и заради дъжда, считам за собтсвена загуба на време :))

П.П. В последно време не ме бива толкова в ограничаването на писането по дадената тема във Форума, но мисля, че ще ми простите (надявам се де ;))

Edited by bdk, 07 октомври 2017 - 02:10 .

32

bdk---rohan.jpg

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users