Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Западането на форума

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Вече от доста време съм забелязал(и то със съжаление), че форумът ни все повече и повече започва да затъва!:alien:/> Имам в предвид,че никой нищо не поства или не се пръкват нови теми.
Мога да дам конкретни примери:

За седмица има-няма 4-5 поста.Тук-таме някой споделя какво чете вмомента или кой сериал го кефи.Много потребители не са се вясвали отдавна:АнарНирнает,Менедел,Кронос,Елерина и др.

Приличаме на Османската империя през 18-19 век.-западаща и изоставаща.:hmm:/> :excl:/> :excl:/>
С огромно съжаление казвам,че в скоро време този форум ще се превърне в пустинята Сахара.-пуста и безлюдна.Само някои скитници понякога ще идват масам.:(/>

Edited by Гандалф Сивия, 13 април 2013 - 09:13 .

All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
И целта на темата е?

То форумът си е така от доста време, много преди ти да дойдеш. Като гледам сме живи още.

АнарНирнает и Кронос даже не си ги виждал да постват "на живо", а може би и Елерина. :rolleyes:

Edited by Sparrow, 13 април 2013 - 09:41 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Целта на темата е да се направи нещо по въпроса с активността.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Важното е да знаем, че ни има и когато се появи нов човечец, да го посрещаме топло или да събужда активността. С такива теми едва ли нещо ще се случи. Измисли нещо оригинално, дето не е писано(може и направо нова тема) в Толкин разделите, за да видиш как бързо ще се включат и Менедел, и Страйдър, и вси елфи, орки, тролове(не само планинските, ми и интернет такивата), че и някой човек може да се появи :)

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
И какво точно може да се направи по въпроса с активността?
Posted Image

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
БГТФ - горд носител и наследник на османската култура! :lol:

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
От тази тема наистина няма смисъл. Не можеш насила да дръпнеш хората за ушите и да ги върнеш тук. Активността на форума зависи от новите хора, които идват, доколко им се обсъждат книгите на Толкин и филмите по тях. Но насила нищо няма да стане, отново. Въпреки това, както Coin каза, ние все още сме тук, ако някой се появи и за мен това е важното. Не виждам какво повече можем да направим, този форум беше в бурната си активност преди 8-7 години, когато всички бяхме на 17-18 години, и да си го признаем, имахме всичкото време на света, сега го нямаме. Имаме си три неща, които ни крепят (Турнирите, 3ти Януари и Фестовете), форумът препраща към тях малко или много.

На мен лично ми липсва, че сестра ми, Пеш, Ванката, Ар и Стелла не пишат вече, даже Кем трябва повечко да се включва. Аз общувам с тях всеки ден, но никога не съм казвала, абе хора форумът ни умира, драснете нещо. Защото те това го знаят, и ако искаха да направят нещо, щяха. От друга страна те почти никога не пропускат live event.

Това, което можете да направите вие, като част от този форум, е:
1. Да казвате на приятели и познати, които харесват Толкин, че този форум съществува. Участниците правят форума. Той сам по себе си е интернет код (малко счупен в момента, но работим по въпроса). Едно време всеки тук имаше поне по двама-трима души, които си бяха неговата група от приятели "на живо".
2. Когато дойде времето за Толкин феста да си хванете чантите (+-5 приятелчета) и да дойдете! Хората така най-лесно се зарибяват.
3. Мислете за форумни игри като Турнира и Игра с въпроси. Пишете ми ЛС и ако ми хареса идеята ви, веднага ще я вкараме в движение.

И недейте с тоя негативизъм, форума съм го виждала и в по-лошо състояние. (:
The main thing in life is to know your own mind.

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Не съм казал,че темата трябва да има смисъл или цел.Напротив цел няма.Това беше просто един вид(колкото и да не звучи така)- "Защо според вас форумът е западнал"?:)/>

П.П.Elven,каква е връзката между 3-ти януари за форума?:umnik2:/>

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Връзката е това.
Posted Image

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts

Вече от доста време съм забелязал(и то със съжаление), че форумът ни все повече и повече започва да затъва!:alien:/>/>/>/>/> Имам в предвид,че никой нищо не поства или не се пръкват нови теми.
С огромно съжаление казвам,че в скоро време този форум ще се превърне в пустинята Сахара.-пуста и безлюдна.Само някои скитници понякога ще идват масам.:(/>/>/>/>/>

Преди много време един от Първите членове-основатели ми каза:
"Повечето от нас са си казали това, което искат и нямат повече работа тук!".

Аз бях активен дълго време, но когато Първите започнаха да се разотиват, се оттеглих на свой ред, защото и аз нямам вече какво и с кого да си кажа.
Не искам да обиждам никого, но на последния Толкин фест видях, че в "нашите" редици са се намърдали хора, гледали само филма, играли игрите, а не прочели нито една от книгите.
С тях ли да си говоря?!

П.п. Превърнеш ли нещо красиво и желано в задължение то вече е бреме!

П.п.п. Няма да откажа на никой от Вас ако иска да сподели или да ме попита каквото и да е - все пак през последните дни на Университет "Арменелос" заместих Анар Нирнает на поста Декан "Начален курс" ;)/>/>

П.п.п.п. "Гондорските турнири" може и да са добро решение, но не бива да са единственото, с което ще се обединяват членовете на този форум!Хората ще се превърнат в "Толкин-зубъри" и ще им се отнеме истинската магия на Средната земя!

Edited by Beren Erhamion, 15 април 2013 - 10:08 .

Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts

в "нашите" редици са се намърдали хора, гледали само филма, играли игрите, а не прочели нито една от книгите.

Oo?
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Усещат се такива - вярвай ми!
940b259b91f858aa.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Лично аз усещам само безкрайния идиотизъм на автора на темата.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts

Лично аз усещам само безкрайния идиотизъм на автора на темата.

Идиот или не за сега смятам да проявя разбиране, понеже преди години и аз бях на неговия хал.
Не че и сега не съм де ;) ...

940b259b91f858aa.jpg

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
БГТФ е основан от хора от филмовото поколение. Бяхме много малки тогава, пубери зубари и т.н. И не, не става дума за "първите", аз си мисля за други хора. Като цяло не ми харесва това разделение, което отвреме навреме ми се хвърля в лицето, ама какво да се прави, случва се. Просто ако казвате на всеки новодошъл, че не заслужава вашето внимание, или вниманието на това общетво като цяло, той може да си стегне багажа и да се окаже в Star Wars къмюнитито, което ще е загуба (шегувам се).

Menedhel, ще те помоля да спреш да се заяждаш. Не влизам във форума да ти чета хапливите забележки, а интересните мнения.
The main thing in life is to know your own mind.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts

БГТФ е основан от хора от филмовото поколение. Бяхме много малки тогава, пубери зубари и т.н. И не, не става дума за "първите", аз си мисля за други хора. Като цяло не ми харесва това разделение, което отвреме навреме ми се хвърля в лицето, ама какво да се прави, случва се. Просто ако казвате на всеки новодошъл, че не заслужава вашето внимание, или вниманието на това общетво като цяло, той може да си стегне багажа и да се окаже в Star Wars къмюнитито, което ще е загуба (шегувам се).

Menedhel, ще те помоля да спреш да се заяждаш. Не влизам във форума да ти чета хапливите забележки, а интересните мнения.

Този форум днес е мой, утре - твой, а вдругиден - ничий!
Ти се шегуваш, но аз - не!
Действително има хора, за които е все тая какво и къде бърболясват - важното е да има за плямпане (има един много груб и циничен израз, за такива, но не бих го използвал тук) .
Освен това бих се съгласил с теб да няма делене, но уви - животът ме убеди, че деление трябва да има.
И в този конкретен случай не се касае до възраст, пол, работа, нито пък "стар" или "нов", а става въпрос за това дали са страстни почитатели или просто за ей така между другото - да убият време или защото сега е на мода този автор, или пък просто да се покажат колко са начетени...А има и такива, влезли, за да се заяждат (нямам предвид Менедел - той ще се досети кого имам на ум).
Познавам такива и от "по - старите" - хора, които бяха запалени фенове, докато им изнасяше - те се събираха и четяха книгите, обсъждаха ги, палеха се - поради каква ли причина го правеха?!
Защото Светът на Средна земя далеч не е само в книгите и картите, драги ми Библовци...
И същите тези хора в един момент тотално се променяха!Казваха - скучен автор, тъпи книги...Да не повярва на ушите си човек!
От друга страна, всеки напълно сам е можел просто да си чете книгите, да разучава картите, да слуша музиката в къщи или където му скимнело!Защо му е било нужно да се събира с други като него - нали си е имал перфектния свят на Средна земя?!
Явно кой знае по каква причина това не му е стигало!
На когото също не му стига със сигурност няма да повдига горните въпрос, а ще продължи напред рамо до рамо с такива като него!
Или да ходи да търси предизвикателства другаде, дордето не му омръзне и там.След което ще признае поражението си, ще обяви всички приказни фенове за инфантилни мечтатели и витаещи във въздуха недорасляци и ще стане сив и скучен член на Пенсионерското общество на душевните Чирози...Толкоз!
Прав ли съм :)/>/>/> ?/> !

Edited by Beren Erhamion, 16 април 2013 - 09:30 .

940b259b91f858aa.jpg

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts
Много страшна тема бе...
I have to return some videotapes!

Вил

Вил
  • Потребители
  • 392 posts
Хайде, и аз ще си кажа мнението.
До някаква степен разбирам автора на тази тема, но това не означава, че съм съгласна с него, даже напротив. Когато аз се включих във форума, бях толкова щастлива, че съм намерила сродни души /съжалявам за клишето/.
Първото нещо, което направих беше да прочета повечето от написаното в него и видях, че много от темите, въпросите, които са ме вълнували, вече са намерили своя отговор или поне са разисквани надълго и широко, ей така, както се пише в книгите на Толкин, бавно, с любов и бира в ръката.
Моите коментари не са много, не защото нямам какво да кажа, а по-скоро защото моето мнение съвпада с някое от вече записаните, поради което не съм сметнала за нужно да го повтарям.
Графоманията винаги ме е дразнела, ето защо не съм съгласна, че писане, заради самото писане с цел някакво движение в този форум, има смисъл. Това не е фондовата борса, че нещо да се случва всеки ден.
Аз, както и други предполагам, се записах във форума, заради Толкин, заради неговия приказен свят, а не заради активността на тази електронна форма на споделяне. Ето защо сам можеш, авторе, да си направиш извода колко ми е интересно това твое "раздвижване" на нещата. Не следва някой да си прави илюзията, че тази тема е събудила форума, не. Моят коментар е по-скоро жест на добра воля.:closedeyes:/>
Ето какво правя аз, ходя по планини, чета си книжки, а когато нещо ме впечатли / не задължително Толкиново/, идвам тук и го споделям. Споделям го с тези хора, защото знам, че те са по-близо до мен от други. Това е. А колко е активен форума..., е, има ли значение, виж колко е красива пролетта навън.:rolleyes:/>

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Хайде, и аз ще си кажа мнението.
До някаква степен разбирам автора на тази тема, но това не означава, че съм съгласна с него, даже напротив. Когато аз се включих във форума, бях толкова щастлива, че съм намерила сродни души /съжалявам за клишето/.
Първото нещо, което направих беше да прочета повечето от написаното в него и видях, че много от темите, въпросите, които са ме вълнували, вече са намерили своя отговор или поне са разисквани надълго и широко, ей така, както се пише в книгите на Толкин, бавно, с любов и бира в ръката.
Моите коментари не са много, не защото нямам какво да кажа, а по-скоро защото моето мнение съвпада с някое от вече записаните, поради което не съм сметнала за нужно да го повтарям.
Графоманията винаги ме е дразнела, ето защо не съм съгласна, че писане, заради самото писане с цел някакво движение в този форум, има смисъл. Това не е фондовата борса, че нещо да се случва всеки ден.
Аз, както и други предполагам, се записах във форума, заради Толкин, заради неговия приказен свят, а не заради активността на тази електронна форма на споделяне. Ето защо сам можеш, авторе, да си направиш извода колко ми е интересно това твое "раздвижване" на нещата. Не следва някой да си прави илюзията, че тази тема е събудила форума, не. Моят коментар е по-скоро жест на добра воля.:closedeyes:
Ето какво правя аз, ходя по планини, чета си книжки, а когато нещо ме впечатли / не задължително Толкиново/, идвам тук и го споделям. Споделям го с тези хора, защото знам, че те са по-близо до мен от други. Това е. А колко е активен форума..., е, има ли значение, виж колко е красива пролетта навън.:rolleyes:

Амин!

rscossworth

rscossworth
  • Потребители
  • 7 posts
То не останаха грамотни българи в страната, вие страдате за ниската активност във форума... Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users