Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

историята на форума

• Please log in to reply
33 replies to this topic

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Какви са най-важните събития за форума, кой го е създал, кой е първият член, кога е бил най-активен и др.?
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Колко Толкинов въпрос е това :) И на мен ще ми е интересно да науча, но май админите рядко влизат :) Знам, че първо е имало други версии на форума. И, как беше, онлайн университет "Арменелос". Това са, ехе, стари неща.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
А какво представлява Арменелос?
13turniri.png

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
През 1998 година бе създаден "Рин Еннор" - първият български клуб за (по)читатели на Толкин. Там едни от основните действащи лица бяха сър Мордред и Гимли (Александър и Емилия Андонови), Еовин (Силвия Рашева) и други ентусиасти. В началото на 2002 година се появи Толкин клуба в дир.бг. Организираха се клубосборове, семинари, творчески конкурси и прочие хубавини. Някъде през лятото на 2003 година едни прекрасни млади хора създадоха този форум: Арвениер (Димитър, когото познаваш като GodEmperor), Кемендил (Любомир), АнарНирнает (Петко), Гандалф (Георги), Амартил (Явор), Елвен и Костенурка (Ети и Ани), Вега, бате ви Крони, Зак... Много от тях отдавна не са активни тук.
Аз се регистрирах в началото на 2004 година, дойдох от клуба на дир.бг, за да поканя народа на семинара по случай 50-годишнината от издаването на "Задругата на пръстена", който предстоеше в СУ.

После всички се обединихме в Българско Толкин общество и се захванахме с оществяването на съвместен проект, наречен "Арменелос". Идеята бе за виртуално място със структурата на университет, посветен на творчеството на Професора. Така през януари 2005 година открихме първата учебна година. Имаше факултети, декани, студенти, лекции, изпити, анализи, разработки, филми, изследвания, дори знаме и гвардия с табарди. После остаряхме.
защото моят гарван е зелен

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
А дали още може да се участва в Арменелос.
13turniri.png

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Не, затворихме го отдавна.

Тук можеш да видиш снимки от откриването на учебната 2007 година.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Закнафейн и Dwarf Lord (Зак и Джуджето) са баш основателите на форума. Едно време се хостваше в lycos, но им изгърмяха сървърите, включително и бекъпа, така че постовете и темите от този период (от лятото на 2003 до към края на същата година, ако не се лъжа) не са запазени. После форумът се прероди, вече със самостоятелен домейн, и през 2004 имаше голям прилив на нови потребители. Тогава се проведоха и първите официални форумни срещи.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ей, аз пък как можах баш Джудж да пропусна! :/

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
А кога Форума е бил най-активен? И също така ли е изглеждал първия форум (2004)?
13turniri.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Ако админа не го мързеше, щеше да можеш да видиш как изглеждаше форумът от 2004 до 2006 ето тук - www.bgtolkienforum.org/forum. (Него обаче го мързи, така че линкът не работи. :Р)

Ето все пак един скрийншот от 2006 и един от неофициалния мирк канал на форума. :)

Пиянските снимки на форумците ще ти ги спестя. :D Но ето го все пак споменатия Зак на младини. Това пък е една превъзохдна снимка на другия форумен трегер, Джудж, та да не се сърди, че Страйдър го забрави. :Р

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Като видях линковете първото нещо, което си казах е,че сега Форума е по-готин.
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Но съдържанието навремето беше голяма работа :) Сега, както някой каза, сме замязали на хуорни. (И, Страйд, не сме остарели, стига глупости. Помъдрели сме и сме станали по-красиви. Вероятно това си и искала да кажеш ;) )

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Голяма работа?
13turniri.png

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Кем, а какво ще кажеш за тази? Тук е и Жоро, светла му памет.

plemena06.jpg

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Светла му...да не би да...! О, не знаех, че във Форума има или е имало...не искам да го пиша.
13turniri.png

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Хем наскоро се сещах за стария форум и видях, че линкът към архивите не работи. :/

Константине, ако хронологията на Толкин обществото ти е интересна в по-голям мащаб, можеш отвориш тази страница от Ендорион за обща информация.

Доста приятно се изненадах от отговорите тук - хей, Страйд! :), Любо, Маноле! - и реших да се включа като споделя няколко снимки, които са ми под ръка:

Разиграване на сценка по време на втория или третия Толкин фест в Пловдив. Нещо ми подсказва, че това е 2007-а, но може и да греша -- някой да ме поправи? :)
zRnO5Jg.jpg

Преди месец си направих throwback Thursday и попаднах на тази снимка от 7-и юли 2005 г., преди концерта на DIO в Каварна
8lpU3O9.jpg

Колаж от декември 2005-а с участието на KeeperOfRainbow (Свилен), Thingol (Тошко), Кемендил (Любо), Вега (Весо), Green_Poison -- така ли беше? :> (Инна), Fairy (Елица), GandalfTheGrey (Георги), аз, God Emperor/Арвениер (Митко), Костенурка (Ани), Nazgul_Lord (Живко), Елвен (Ети), Alphard (Мартин), Амартил (Явор), Goldberry (Марина), Узиел (Иван), Тина (Диляна)
vi3L2kb.jpg

Още един колаж, в който участва и Нели, чийто псевдоним ми бяга в момента
64Qcet9.jpg

И разбира се, бонус - Тошко, аз и Ар в дънотo
Ds7O70e.jpg

Светла памет на Жоро.
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Големи приятели сте били и всякакви физиономии правите.
И всички сте толкинисти, имате профил във Форума и харесвате метал.
13turniri.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

Кем, а какво ще кажеш за тази? Тук е и Жоро, светла му памет.

И както винаги засмян. :) Макар че то тук всички сме се нахилили, освен Тал. :D Още си го пазя този брой на Тема.

Но пък за жалост статията за Еврокон "Извънземни завладяват Пловдив" (с мен, Узиел и носът на Зак на снимката под заглавието) май е завинаги изгубена. :D

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
А относно феста от 2007, коя сцена сте разигравали?
13turniri.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Не всички слушаха метъл. :D :D

DSCF2463.JPG?psid=1

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users