Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Art игра

• Please log in to reply
1003 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Едва намерих картинката с делвата, но мисля, че на първия ред пише "gold" и "Thrain", тоест надписът е на английски език с някаква ранна версия на тенгвар с гласни, съответстващ на по-късния надпис от морийските врати. На втория ред първата дума май е "quest", "cursed" или "accursed", последната дума не мога да прочета, а по-долу следва два пъти руната thorn, тоест инициалът на Трор и Траин.

Attached Files

Edited by Menedhel, 19 април 2017 - 04:48 .

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
На първия ред пише тъкмо това: Gold th*** (стълбата го закрива, но прилича на 'Thror') Thrain.
Да, първата дума на втория ред е "accursed'', последната пък е ''thief'': Accursed be the thief - проклятийце, отправено към евентуалния крадец. :)
защото моят гарван е зелен

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Доста забележителен и любопитен надпис за мен :) Кой е отправил проклятието - джуджетата, или пък драконът (той сам да е предвиждал какво ще стане?) До делвата има и черепи и кости - дали е имало други крадци, пръстенонепритежатели? И Толкин като художник ме впечатли повече, след като се вгледах по-подробно в тази картина!

Така де, скиталката да пита :)

Edited by bdk, 19 април 2017 - 11:00 .

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Да пита :) Джуджетата трябва да са отправили проклятието. "Златото на Траин. Проклет да е, който открадне", так бих си го развързал аз.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users