Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

А любимите фантастични превозни средства?

• Please log in to reply
43 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Оръжията са си оръжия, но във фантъстиката има и друга технология, не само човекоубийствена. Има транспорт, кафе-машини, вълшебни пръстени, Та, темата за оръжията ме подсети:

Posted Image

и доброто противниково:

Posted Image

Да не забравям другите любими (макар и не задължително фантастични):

Posted Image

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Баси майтапа, ако някой нов види тея теми (тая и другата за оръжията) ще реши, че всичките сме на по 12... :blink:

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts
Posted Image

Броят ли се ракети?

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Маноле, само да се обадя, че на първата картинка си сложил TIE-1 - личната "метла" на Дарт Вейдър! ^_^ В X-Wing Alliance няма сваляне!

А за любимо превозно средство - ми Въздухоплана на Гилми, разбира се!

Posted Image

И на по - далечен кадър:

Posted Image

Откакто съм проходил (далечната `83-та, `84-та), това ми е мечтания начин за придвижване :)

ПП. Ал, за това какво ще кажеш, а,а?! :bounce8:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Вонамарак

Вонамарак

Unprincipled narcissist

• Потребители
  • 191 posts
Като каза стиймънк :D

I'll be your imagination,
Tear apart what you believe,
Make a mess of your conviction,
Take away my pride and leave.

Узиел

Узиел

Rockstar Scientist

• Потребители
  • 265 posts
Преглеждайки темата нямаше как да не сетя за моето любимо превозно средство, макар и малко ретро вече :tooth:
Posted Image

По-актуално, дизайна на безкрилите WW1-2 самолети от Last Exile
Posted Image

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Маноле, само да се обадя, че на първата картинка си сложил TIE-1 - личната "метла" на Дарт Вейдър! ^_^ В X-Wing Alliance няма сваляне!

Точно, това е експерименталният Tie-Advanced, който Вейдър пилотира. Той става основа за по-късните разработки на Advance серията. А кога точно се появява това животно в "Алианса", че нямам спомен.

Аз точно се канех да пиша, че класическият Tie-Advanced, който беше така известен в Alliance, за мен е може би най-стилният като визия и ако изключим "нечестният" Tie-Defender - най-предпочитаният за пилотиране звезден кораб за всеки имперски пилот, включая себе си :tooth:

Не мога да подмина и личната таратайка на Вейдър: SSD Executor - може да е инфантилно, но не бих отказал едно кръгче из Вселената, залепен на предното стъкло на Екзекутор :tooth:
Posted Image

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts
http://en.wikipedia....eanaandworm.JPG

Е тва е начина... Иначе винаги съм се кефел на разни стиймпънк работи за придвижване - влакът от Сайберия 2 ми е любим
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

Точно, това е модифициран Tie-Advanced. А кога точно се появява това животно в "Алианса", че нямам спомен.

Аз точно се канех да пиша, че класическият Tie-Advanced, който беше така известен в Alliance, за мен е може би най-стилният като визия и ако изключим "нечестният" Tie-Defender - най-предпочитаният за пилотиране звезден кораб за всеки имперски пилот, включая себе си :tooth:

Значи, в Алианцата имаше един код "Darth Vader Rulez" или нещо подобно, който отключваше имперските изтребители за избор :tooth: А, да ти кажа, точно TIE - 1 е прощъпулника на всички Twin Ion Engine ;) (Обер-гийк съм, еееей!)

А един познат (пича тогавасе гърчеше за Хеймимонт) разправяше, че с пъдхъдящ "пач" може да си пилотираш SSD-то, ама завивал мнооооо бавно :tooth:
Posted Image

Eriel

Eriel
  • Потребители
  • 73 posts
Тенекиена кутия + 1 бр. Ендър + 1 бр. Джейн.
It don't get any cooler than that :)
Haeleth under heofenum

Arhiglas

Arhiglas

Мечтател

• Потребители
  • 37 posts
Аз пък предпочитам тези: НлО ми е мечта от малък
Posted Image
а и това не е лошо

Posted Image

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Значи, в Алианцата имаше един код "Darth Vader Rulez" или нещо подобно, който отключваше имперските изтребители за избор :tooth: А, да ти кажа, точно TIE - 1 е прощъпулника на всички Twin Ion Engine ;) (Обер-гийк съм, еееей!)

Хм, затова нямам спомени. Аз тогава кодове не признавах. Гърчех се на hard и чупех джойстици в несвяст :)

Обаче не съм съгласен (освен ако съм те разбрал грешно) - Вейдърският Tie/A не е прощъпулник (аз го разбирам родоначалник?) на всички Twin Ion Engine. Те тук нема как да си стиснем ръцете :) Иначе за фенщината - наздраве. На следващата среща, която се засечем, ще си имаме още една тема за разговор.

Сюзън Смърт

Вонамарак

Вонамарак

Unprincipled narcissist

• Потребители
  • 191 posts
Ехей, флийт джънкитата - направихме материал за отделна тема ;)
Иначе лично аз предпочитам TIE-Interceptor още от Star Wars: Rebellion - по-секси е.

Posted Image
I'll be your imagination,
Tear apart what you believe,
Make a mess of your conviction,
Take away my pride and leave.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Абе, всичко до Defender-а е ялова работа - без щитове не става просто...

Драгъне, наистина имах спомен, че TIE 1 e или прототип за TIE Fighter-ите по начало, или за TIE - Advanced - само не съм сигурен за кое от двете идеше реч... :search:
Posted Image

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Абе, всичко до Defender-а е ялова работа - без щитове не става просто...

Драгъне, наистина имах спомен, че TIE 1 e или прототип за TIE Fighter-ите по начало, или за TIE - Advanced - само не съм сигурен за кое от двете идеше реч... :search:

За второто. T/F вече има, когато разработват Т/А х1 специално за Вейдър. На основа на новата разработка вече правят Т/А х2, който всъщност ми е любимият кораб още от 1985, когато излезе Tie-Fighter. Сещаш се, Адмирал Зарин смяташе да използва смутната ситуация около Бунтовниците и Империята и заедно със своя ескадрон T/A беше се цанил срещу заплащане да го играе наемник, докато ти, след серия мисии, не го плени и не го заведе при Вейдър, който му пречупи гръцмуля :tooth: Спомням си го като днес :) Точно там вече го има тоя Tie-Advanced x2, който има сексапила и невероятната пъргавина на Интерсептора, усремния вид на предшественика си, вече с четирите лазерни батерии, мощни щитове и можеше да носи до 12 ракети (това по памет от играта, не знам дали тази бройка отговаря на реалните техническите характеристики). Отстъпваше само на Defender`а.

По-късно, в експанжъна на X-Wing vs Tie-Fighter: Balance of Power, вече го наричаха Tie-Avenger (или наричаха така ескадрилата, към която се присъединяваш като имперски летец. Помня ли, много време мина от тогава). Но това ми е фаворитът, затова си позволих този офтопик, за да мога да пусна няколко негови изображения. Странно, не намерих нито много, нито много качествени...

Posted Image

Сюзън Смърт

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Posted Image

Броят ли се ракети?

Ти за ракетата ли говориш или за девойката?

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Не е точно по темата, но url="http://www.merzo.net/"]ето един интересен сайт[/url], където се сравняват по размери всякакви научно-фантастични возила, машини и същества. (Internet Explorer :P users may Click and Drag the characters to compare them as you like)

Освен Millennium Falcon и Ebon Hawk от KOTOR, друг любим ми е Lexx :) Не че особено много ме радва като дизайн, но си е култов :Р
The things one feels absolutely certain about are never true.

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Дракона Арог от Дракан! Превоз и оръжие 2 в 1, при това без разбъкване и без тъпа сервитьорка от Хепи-то, която да те пита всичко наред ли е. Да, наред е, кифло! ърм... така де, увлякох се... :rolleyes:

Даже, като се има предвид кой го язди, май предпочитам да съм дракона Арог от Дракан! :) :) :)
Най-готиния подпис

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts

Ти за ракетата ли говориш или за девойката?

Е аз няма да я язда, че да е превозно средство... oh wait...

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Дракона Арог от Дракан! Превоз и оръжие 2 в 1..

В добавка към това - малко превозни средства имат неговия саркастичен хумор :)

Ей, Кем, бях затрил този линк някъде, благодаря за него.

Сюзън Смърт

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users