Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Електронни четци

• Please log in to reply
113 replies to this topic

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Кой какъв четец ползва? Интересувам се, защото сериозно обмислям варианта да си купя, но искам обстойно да разгледам какво се предлага и да събера мнения за различните четци.... Пък за компетентни мнения, естествено, ще питам тук.
Засега си харесах Kindle 4. Гледам, че цената му е около 240-280 лева, а аз искам да се ориентирам към нещо, не по-скъпо от 250лв. Някакви предложения?

Едит: Също приемам оферти за (online) магазини, откъдето да си закупя въпросната гадорийка :)

Edited by Coin, 18 август 2012 - 12:36 .

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Май всички сме с Киндъл, Койнич. Аз лично съм с тройката и съм доволна. Къде ли не е влачен... :)
защото моят гарван е зелен

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Киндъл, да. Моят е най-старият, с клавиатурка. Съветът ми е да НЕ СИ взимаш с 3G, браузерът е бавен. Иначе какво говорят за новите нукове, хубави били.
The main thing in life is to know your own mind.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ети е права за 3G-то. Моят (ей такъв) е само с wi-fi, ама и това не ползвам. Туитвала съм веднъж-дваж за проба и толкоз. Удобство е, ако купуваш книги директно от Амазон, което съм правила, само че си ги получавам на компютъра, а после ги прехвърлям.

Не знам за онлайн магазини; моят е купуван от летище Гетуик. Този на Аданедел май го поръчахме директно от Амазон, но там Петко знае, той беше отговорник по изпълнението.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Благодаря ви! :) Тези дни се порових и реших, че ще е Kindle, но май няма да е 3, а 4, защото 3 никъде няма или поне аз не откривам.

Сега към другите въпроси. Покрай всичките филми на Marvel и трилогията на Нолан за тъмния рицар, много ми се иска да прочета комиксите. В книжен формат едва ли мога да ги намеря където и да било в България, но пък нямам проблеми да си ги чета и на компютъра(пък и на Kindle-а, скоро :P ). В замунда намерих комиксите за X-men, голяма част от които, обаче, съм чел преди. За Батман не намерих нищо, за жалост. Четат ми се оригиналните комикси(тези по-старите).... Моля, ако някой има идеи от къде да си ги сваля, нека помогне.

П.С.: Интересни са ми също и супергероите, които са по-неизвестни, тъй че съм отворен за предложения :)

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз си ги тегля от piratebay, но процедирам общо взето така: избирам си нещо след проучване в wikipedia и т.н. и тегля конкретно него. Ако седнеш да теглиш всичко наред, здравата ще загазиш :D Иначе аз препоръчвам Deadpool като по-"неизвестен" герой. Повече задълбаване в историите на първия Робин на Батман - Nightwing, също мисля, че ще ти е интересно.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
С комиксите е дълга и широка. Аз почнах 10тина истории и ги дропнах всичките, защото просто са прекалено много. Иначе и аз ги свалях от piratebay, или евентуално ги намирах по нета онлайн.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Цветни комикси на черно-бял дисплей няма ли да е малко странно?

+1 за Kindle иначе. 4, без клавиатура, без 3g и без touch. Ето една много добра статия която сравнява по-известните четци: http://www.marco.org...-touch-kindle-4
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Coin, с малко закъснение - www.e-book.bg е най-удобното, май ти излиза 20 лева отгоре и няма нужда да се занимаваш с граници и такива глупости при доставката от Amazon.
Аз съм с Киндъл 4 и съм много доволен, смао проблемът е с интернет системите в университетите, с които Киндъл изобщо не се разбира. Иначе си чета навсякъде - гари, автобуси, няма проблем. Даже ако ме мързи, чета директно от chitanka.info.

Също искам да питам останалите сектанти с какво си чистят екрана и имат ли от разните там лампички и други аксесоари? Аз имам само калъфче, но мисля да си взема и лампичка.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Много е важно да имаш калъф, че тия дисплеи много лесно се чупят. Лампичка нямам, но много често се чудя защо нямам, необходима си е.
Аз цветните комикси ги чета на лаптопа. Не знам дали киндълчо изобщо ще разбере .cbr формата, в който са?

Ще взема да отделя една тема за четци, че това не е съвсем празни приказки :)

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Имам един въпрос ,който може да не е за тази тема но все тая. Та въпроса е : Чудя се дали да си купя поредицата книги ,, Песен за огън и лед ,,? Напоследък все повече се колебая между нея и други фентъзита , но както виждам вие сте по опитни в това отношение.
Praemonitus,praemunitus!

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Моят съвет е да си купиш първата книга - "Игра на тронове", и ако ти допадне да си вземеш и останалите. Вероятността да стане така е доста голяма. :)
Rogue's Gallery

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Ако сакаш сериозно фентъзи, без особени лигавщини си я вземи, би трябвало да ти хареса. Личен съвет - прочети 5-6-7 глави на компютъра от читанка и виж. Лично на мен ме грабна още с епичния си пролог, така че твое е решението.

Иначе кажи между кои други фентъзита се колебаеш и какво точно искаш, пък може и да не е за тебе Песента. Малко по-тийн лигавщини в стил Хари Потър, ама в миналото, е Ерагон. Ако искаш някаква поредица, която е мащабна като история и със странични сюжети, които правят 1 голям сюжет - Сага за Войната на Разлома и поредиците след това. Сагата лично си ме кефи, но трябва да си готов, защото от 1вата книга до последната минават има-няма 100 години, така че повечето мейн персонажи са good game още след 2рата поредица. Иначе не са зле, ама не са и върха на фентъзи литературата, макар че според мен са доста над Джордановите.

А ако искаш наистина хардкор и смесица между фентъзи и фантастика, то за теб е Хрониките на Амбър. Това за мен е супер великата поредица, кефи ме колкото и Играта, даже като сюжет и идея може би малко повече, макар че като развитие е леко странна. Но си е яка. А ако искаш пак нещо хардкор, Вещерът е много луда поредица, която на всичкото отгоре не е баш мейнстрийм, а и не е стандартното хамериканско фентъзи.

Edited by Sparrow, 23 август 2012 - 12:26 .

Posted Image

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Благодаря за съветите.Щом като ,,Песен за огън и лед,, ,доколкото разбрах , прилича малко на ,,Ерагон,,, значи ще си я взема.
А другата книга за която се колебаех е ,,Орки,,. Бях гледал отзиви за двете книги не знаех коя да избера.
Praemonitus,praemunitus!

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Също искам да питам останалите сектанти с какво си чистят екрана и имат ли от разните там лампички и други аксесоари? Аз имам само калъфче, но мисля да си взема и лампичка.

Имам лампичка, но много рядко я ползвам. Ако четеш по нощите до реката като мен, ще ти трябва и вентилаторче, за да ти гони комарите. :lol:
Иначе си почиствам дисплея с мека кърпичка, която си седи в калъфа. Калъфът пък е твърд, с цип, щото влача киндълчо постоянно и навсякъде. Бях си сложила и протектор, но го махнах.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Само аз ли съм фен на четенето от таблети? :D
Posted Image

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Само аз ли съм фен на четенето на хартиени книги? :tooth:
The things one feels absolutely certain about are never true.

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Отговор и на двамата: Изглежда.:)
Praemonitus,praemunitus!

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Хартия само в тоалетната. Иначе, честно бях супер хейтър на тия четци и таблети, обаче като опитах малко и после дебелите книги ми бяха адски неудобни и дори прибягвах да чета от лаптопа понякога.

Edited by Sparrow, 06 ноември 2012 - 10:01 .

Posted Image

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Аз в никакъв случай няма да се откажа от хартията! Киндълът ми трябва за отегчителните пътувания по автобуси и метра.

Коруин, ти винаги се притичаш на помощ, когато се нуждая от нея(благодаря за което <3 ), но този път не успях да намеря нищо, което да е свързано с четците, в e-book.bg. Може би не търся правилно/където трябва.... Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users