Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Електронни четци

• Please log in to reply
113 replies to this topic

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Аз в никакъв случай няма да се откажа от хартията! Киндълът ми трябва за отегчителните пътувания по автобуси и метра.

Коруин, ти винаги се притичаш на помощ, когато се нуждая от нея(благодаря за което <3 ), но този път не успях да намеря нищо, което да е свързано с четците, в e-book.bg. Може би не търся правилно/където трябва.... Posted Image

Щото съм тъп и съм ти дал грешния сайт. Съжалявам - http://shop.myebook.bg/
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts

А ако искаш пак нещо хардкор, Вещерът е много луда поредица, която на всичкото отгоре не е баш мейнстрийм, а и не е стандартното хамериканско фентъзи.

Тъкмо съм решил да се захвана с тоя Вещер :). В каква последователност се четат книгите, защото срещнах някакво разминаване в информацията. По - конкретно ме интересува коя книга е първа и коя втора.

И аз съм на път да си набавя Киндъл 4.Това ми изглежда най - доброто място.Насочил съм се към промоционалния пакет за 275 лв - Киндъл 4 с реклами, кожен калъф в цвят по избор, зарядно и протектор за екран. Ще проуча обаче дали мога да си го взема направо от офиса им, че не ми се занимава с гадните куриери :).

Edited by Gortaur, 23 август 2012 - 07:03 .

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Съвсем не, Кем. Ама представи си да мъкнеш 12-те тома на "История на Средната земя" по палатки. Или пък да извадиш "The Wise Man's Fear" - изданието с твърдите корици - в метрото. :teethqhq:

Чини ми се, че тук понадуват цените. Та на мен преди две години (тогава) последен модел киндъл, дето сега се води Kindle Keyboard, ведно с две години застраховка, т.е. може и да му седнеш отгоре с пияния си задник, но пак да ти сменят четеца с нов, ми излезе 109 паунда.

Гортаурич, к'во значи "със зарядно"? Зарядното ти е в кутията. Адаптер ли имат предвид? Ами че той струва 2-3 лева. Освен това преспокойно можеш да си зареждаш киндъла и през USB кабела от компютъра.

Относно Сапковски - у нас издадоха първо двата сборника с разкази "Меч на съдбата" и "Последното желание"; в хронологичен ред те са и издадени най-напред. Ако искаш, може да започнеш първо със сагата, т.е. "Кръвта на елфите", "Време на презрение", "Огнено кръщение", "Кулата на лястовицата", "Господарката на езерото" (двете части), а след това да прочетеш разказите. :)

ПП. Оууу, Пееееееш! :boogie1qw: Как сте, отбор Пештенурка? Липсвате ни. :)

Edited by Strider, 23 август 2012 - 07:43 .

защото моят гарван е зелен

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

ПП. Оууу, Пееееееш! :boogie1qw: Как сте, отбор Пештенурка? Липсвате ни. :)

Йе па нйи не сме мрдали. :)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Йе па мрдайте тука по-осезаемо. :P Ний сме прозди, ма сме убави и ви обичаме. :)

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Чини ми се, че тук понадуват цените. Та на мен преди две години (тогава) последен модел киндъл, дето сега се води Kindle Keyboard, ведно с две години застраховка, т.е. може и да му седнеш отгоре с пияния си задник, но пак да ти сменят четеца с нов, ми излезе 109 паунда.

Гортаурич, к'во значи "със зарядно"? Зарядното ти е в кутията. Адаптер ли имат предвид? Ами че той струва 2-3 лева. Освен това преспокойно можеш да си зареждаш киндъла и през USB кабела от компютъра.

Това е някаква намалена оферта, може и да има смисъл. Иначе мисля, че доставката излиза доста скъпо и ти пристига по-бавно, затова надуват цените.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Йе па мрдайте тука по-осезаемо. :P Ний сме прозди, ма сме убави и ви обичаме. :)

:boogie1qw: :boogie1qw: :boogie1qw: :boogie1qw: :boogie1qw:

Dude! Хобит-туризъм!

Posted Image

Edited by Pe6ka_S_Mnenie, 23 август 2012 - 08:31 .

I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Просто си беше толкова тогава. Петко си взе спешъл офъра, което значеше по-ниска цена срещу непрестанни досадни реклами, само че тия реклами не действаха по нашата територия. Като се осъзнаха, Амазон престанаха да доставят спешъл офъра тук. :teethqhq:

Dude! Хобит-туризъм

Sweet! :boogie1qw:

PS. Киндълът на Калоян пристигна за десетина дни, Асене. И не излезе скъпо доставката, да ти кажа. При всички положения - взето заедно не излезе повече от покупка от нашенски магазин, даже напротив. При това - с все с твърдия калъф (всички сме с еднакъв).

Edited by Strider, 23 август 2012 - 08:50 .

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts

Просто си беше толкова тогава. Петко си взе спешъл офъра, което значеше по-ниска цена срещу непрестанни досадни реклами, само че тия реклами не действаха по нашата територия. Като се осъзнаха, Амазон престанаха да доставят спешъл офъра тук. :teethqhq:

Dude! Хобит-туризъм

Sweet! :boogie1qw:

PS. Киндълът на Калоян пристигна за десетина дни, Асене. И не излезе скъпо доставката, да ти кажа. При всички положения - взето заедно не излезе повече от покупка от нашенски магазин, даже напротив. При това - с все с твърдия калъф (всички сме с еднакъв).

Е, да. Естествено, че в нашите магазини ще е по-скъпо, все пак трябва да има смисъл да продават.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Това, разбира се, е азбучно правило, въпросът беше да помогнем на наший Койнич да се ориентира. :)

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Надуват ги, много ясно. И те трябва нещо да едът :teethqhq: ...

Нямам възможност да пътувам до чужбина, пък с доставките му, с митниците му ама никак не ми се занимава. Ще ги оставя да ме ограбят, пък ще си чета после безплатно изтеглени книжки за компенсация.

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Google Nexus 7 е истината. Лично аз ще изчакам Kindle Fire 2, но вероятно ще е Нексуса. Те това чудо си става за четене както си искаш. Вярно, не държи по месец батерията, ама шанс.

Да вметна само. Скоро бях на почивка и не прецених, че чета повече от нормалното като за почивка, и свърших взетата с мен книга още на 2рия ден, и то с умишлено забавяне. Изтраях си още 2 дена и накрая се принудих да сваля някоя удобна програма на лаптопчето и да чета. В интерес на истината ми се услади доста. Едно тъмнозелено фонче да не тормози очите, предавайки ефекта на dim-нат екран и не усетих как минаха 4 часа в четене на лаптопа. Въобще не ми се скапаха очите от концентрацията, което преди се получваше, когато четях на бледожълтия фон на читанка примерно. Тъй, че сега си чета и на лаптопа книжки, които няма да решат да ги преиздадат явно.

Edited by Sparrow, 23 август 2012 - 10:16 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
На последната си морска почивка прочетох "Светът на трубадурите" от Хаджикосев на плажа, дъвчех цаца, мърморех и нанасях гневни корекции с молив в полетата. Сега пък четох "Китайски загадки" от Хюлик на глас и пиех мента с мастика. В последните дни си купих "Кралете чудотворци" (беше Седмица на книгата в Бургас), но я дочитам едва сега в София. И всичко това на хартия.
Нямам нищо против Киндълите, но се оказа, че просто нямам нужда от такова устройство. Отначало бях подозрително настроен, после се ентусиазирах, но сега чисто и просто осъзнавам, че това, което ми трябва, се намира или на хартия, или на .pdf-ки. Не се нуждая от Киндъл, за да чета статии в medievalists.net и Jstor.

Сънувах, че намирам програмата Jstor downloader :tooth: Борхес казва, че Раят е библиотека, а някакъв цистерциански калугер - че Раят се разкрива в сънищата на наивните. И двамата са прави :)

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
First world (first lol xD) reader problems:

Не ми останаха рафтове за книгите, пак ще трябва да ги пълня във кашони. То една поредица половин рафт... От яд ще си разкарам PS2-ката с телевизора и там ще нареждам. Ама не мога, носталгия...
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Тъй де, Маноле, ама щеше да бъде чудесно, ако можеше да споделиш гневните си корекции с мен, да речем. :Р Това е едно от предимствата на електронните четци.

Спароу, таблетът си е таблет (хвърлен е на леглото), Dell-чо (Делчо и Тошо се казват двата ми лаптопа) си стърже, но идеята е да не ти се уморяват очите, което се дължи основно на подсветката. Затуй, аджеба, е четец, а не таблет, компот или квото там...

ПП. От много години мечтата ми е да си имам библиотека със стълбичка. Нещо скромно, например с размерите на Бодлианската библиотека. :teethqhq:

PPS. Днес с Углук ни питаха какво рекламираме с тези тениски (Фест-овските фланелки). :tooth:

Edited by Strider, 26 август 2012 - 02:49 .

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Гортаур, велик си! Определено ще поръчвам то сайта, който си дал по-горе. На всички останали места(online, защото явно никъде в Пазарджик не знаят какво представляват електронните четци) излиза около 350лв.(със зарядно, което се купува отделно). 70лв. са си доста сериозна отстъпка :) Мисля утре(вече днес) да го поръчвам Posted Image

Edited by Coin, 26 август 2012 - 11:31 .

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Мен малко ме съмняват тия Special offers. Преди като исках да си взимам, четох, че са яко шит тия четци, ама кой знае.

Edited by Sparrow, 26 август 2012 - 11:49 .

Posted Image

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Дано само не стане някой фал с този сайт, щото не съм го пробвал лично. :)

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Тъкмо се бях нагласил и вие пак ме хвърлихте в размисли :D В смисъл, какво може да е по-различното на спешъл офертата от нормалната, освен това, че е намалена? И кои четци са шит, тези на спешъл офър или изобщо Kindle?

Edited by Coin, 27 август 2012 - 10:50 .

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Special Offers са намалени, защото докато си джиткаш и ти изкачат реклами. Сигурно не е докато четеш, но когато отваряш и затваряш книга и прочие или търсиш нещо. Не знам точно, но Special Offers значи точно реклами, а не че е специална оферта в сайта за теб :D. Иначе Kindle са OK, ама рекламите развалят вкуса.

Edited by Sparrow, 27 август 2012 - 10:52 .

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users