Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Art игра

• Please log in to reply
1003 replies to this topic

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Разглеждайки отново темата за художниците, ми хрумна една идея. Да направим нещо като игра и да проверим, колко бързо ще разпознате картина от творчеството на Толкин.
Вместо писмен въпрос, ще се качва някаква картинка. Трябва да се познае кой герой е изобразен на нея. Естествено картината не е задължително да е някоя личност, може също така и някое място или пък важно събитие.
Строго е забранено ровенето в сайтове и друга допълнителна помощ. Ако картината е сложна за отгатване или пък няма много отличителни белези е допустимо искането на жокер от този, който я е предложил. Отговора трябва да съдържа какво е изобразено на картината - името на дадените герои и момента, който преживяват т.е. всичко, което художникът е искал да покаже и ви е направило впечатление. Получилият потвърждение, че отговорът е правилен, може да предложи нова картинка за разгадаване.
P.S.Картините може да са от която и да е творба на Толкин.

В момента се сещам за доста хубавички картинки, но нека започнем с нещо лесничко.

Posted Image

Ето и линкче да си я разгледате по-подробно.
Тази година полуелф, догодина - цял елф!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Сега като никога ще се опитам да позная (а и май оня ден го четох в "Децата...")

Риан, жената на Хуор ридае и е пред умирачка пред Хауд-ен-Нирнает...

*самодоволно се гали по брадата*
Най-готиния подпис

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Хайде давай картинка :thumb:

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Такааа...
Айде една лесничка:
Posted Image
Най-готиния подпис

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Прилича ми много на Тингол и Берен?
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Аз гласувам за Тингол и Мелиан, които дават Черния меч на Белег!

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts

Аз гласувам за Тингол и Мелиан, които дават Черния меч на Белег!

Опс да, мисля че ти имаш право, my bad. :blush:
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Само Кронос може да отсъди :tooth:

Но понеже аз пуснах първата, та за да не ставам досадна, ти предотстъпвам правото да пуснеш картина (в случай, че съм познала, де :rolleyes: )

А пък нещо не си го представям Белег така, но както и да е ....

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Според странният сайто откъдето е картината, това са наистина Тингол и Мелиан, а зад тях Белег...

Честно казано, аз си мислех, че става въпрос за вече споменатите + Турин, който получава бойно снаряжение и отива ... в гората примерно.

Обаче, имайки предвид тая кукличка полегнала в царските нозе, нищо чудно момъкът да е Берен...

Anyway, да го наречем равен... И предполагам - първо дамите? :) или... абе оправяйте се :tooth:
Най-готиния подпис

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Мда, и аз точно заради девойката казах Берен, но както и да е. Благодаря на Morwinyon за предостъпеното място, а иначе естествено че дамите биха били първи ;).. Дори the dark lord е джентълмен :lol:

Attached Files

• Attached File  1.jpg   138,5KB   67 downloads

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts

Обаче, имайки предвид тая кукличка полегнала в царските нозе, нищо чудно момъкът да е Берен...

Абе тази е само част от пейзажа :tooth:

Но като гледам цвета на меча, би трябвало това да е Белег, защото той сам се прецаква да го вземе (с оглед на предпочитанията му към черното, подозирам че е бил вторият елф-метъл. А третият е Турин, който убива първия "без да иска" :blink: и прецаква нещата. Със самоубийството му приключва историята на метълите в Средната земя.).

А тъй като много искам да пусна картинка за първия елф-метъл, ще проявя наглост да отговоря на загадката:
Това е Хуан, който се бори с погълналия Силмарила Кархарот, а отдолу е раненият Берен

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Дам, давай, този път си ти ;)

ПП. Случайно докато търсех Хуан попаднах на описанието на първата картина, за която се появиха дискусиите кой е и кой не е :)

Turin filled with fear for the safety of his mother and sister goes before Thingol and Melian and asks for mail and sword. He puts on the Dragon-helm of Dor-lormin and goes to battle on the marches of Doriath. He becomes the companion Of Beleg Cuthalion.

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Най-малкото в линка на Кроносовата картинка си пише какво е на нея. Исках още вчера да го кажа, но реших, че ще е очевидно ;)
Та, мисълта ми е - не пускайте картини, преди да се уверите, че в линка им не пише какво е изобразено. Така оставяте твърде много шанс на чийтърите (like myself) :)

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Верно си е... А аз идиота, въобще не бях погледнал....
Най-готиния подпис

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Пускам картинката за първия елф-метъл... Ей, и жокер дадох... :rolleyes:

Posted Image

Линкче

Да но Турин си избира просто някакъв меч, а не черния. А и елфите не държат в ръце шлема, важна подробност, ако ставаше въпрос за този момент от историята.

- Избирай измежду всичко в моите оръжейници - отвърнал Тингол, - стига само да не е собственият ми меч Аранрут.
Тогава Белег избрал Англахел; мощен бил този меч и носел името си от туй, че бил изкован от небесно желязо, що паднало някога като пламтяща звезда; острието му лесно прорязвало всяко земно желязо. В цялата Средна
земя имало само още един като него. За онзи меч не ще стане дума в нашия разказ, макар че същият майстор го изковал от същата руда; и този майстор бил Еол Мрачния елф, който взел за жена Тургоновата сестра Аредел. Макар и неохотно, някога той бил дал Англахел на Тингол като залог срещу разрешението да живее в Нан Елмот; другия меч, наречен Ангуирел, запазил за себе си, докато го откраднал синът му Маеглин.
Но когато Тингол протегнал дръжката на Англахел към Белег, Мелиан погледнала острието и казала:
- Зло има в този меч. Мрачната душа на ковача все още живее в него. Няма да обича той онзи, комуто служи; а и няма да остане при теб задълго.
- Както и да е, ще си служа с него додето мога - отвърнал Белег.

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
На картината е изобразен момента, в който Маеглин гледа как елфите в Гондолин хвърлят баща му, Еол, от крепостната стена.

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
:thumb: Да, мой много любим момент!
Давай!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Все пак Еол е най-великия тъмен елф!
П.П. Добре де, след Дризд!
Най-готиния подпис

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Такам, ето и нещо от мен:

Posted Image

Posted Image

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 234 posts
Прилича ми на бунта срещу Валарите, който вдигат Феанор и синовете му.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users