Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Кой е любимият ви БГ филм?

• Please log in to reply
77 replies to this topic

manimal

manimal
  • Потребители
  • 283 posts

"Пази се от Явор Гърдев" е било веруюто ми досега. Явно за мен си важи с пълна сила.

Не мож' се опази. Или някой Дзифт ше те хакне, или Крал Лир от Народния театър. Неизбежен е като дребна шарка.
Не, че се "пазя" от него. Просто някак не съм и привлечен твърде осезателно. :)

Гледам филмите в Бг обикновено като отшуми целия им хайп и PR период, за да нямам никакви очаквания. Засега набелязани са Дзифт, Дебнещото спасение и Хиндемин, а има и още един набелязан отпреди, който не съм изгледал - "Маймуни през зимата".
Имам отвратителен предразсъдък все да сравнявам съвременното БГ кино с онуй БГ кино навремето, което хич не е от полза за първото. Може би затуй инстинктивно изчаквам да мине малко време.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
"Крал Лир" беше гавра с текста.

Гост_Montreux_*

Гост_Montreux_*
  • Гости
Шекспир е свикнал.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Надявам се следващата седмица да успея някак да дефрагментирам програмата си, та да отида да гледам "Хиндемит" на Андрей Слабаков.

А някой от вас, мили твари, гледал ли е "Единствената любовна история, която Хемингуей не описа" на Светослав Овчаров? Отзиви?

P.S. Явор Гърдев готви "Цинкограф". Онзи ден получи 10 000 евро на кинофеста в Солун за този си филмов проект.
защото моят гарван е зелен

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Наскоро гледах по канал 1 филмът "Моето мъничко нищо", като цяло не беше зле,ама някой неща куцаха. Какво мислите?
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Безинтересен, неубедителен. Нямаше нищо оригинално и различно. Персонажите и ситуациите бяха скучни.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Вярно, филмът не е изпипан особено, но не мисля, че търговията с бебета и техните органи е безинтересна или скучна тема.
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

....

А някой от вас, мили твари, гледал ли е "Единствената любовна история, която Хемингуей не описа" на Светослав Овчаров? Отзиви?

Скитал, за първи път чувам за този филм. Все пак някакви мнения чу ли, че ми стана интересно?

А пък аз съм във възторг от последният български филм, който гледах: "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде".

Прекрасен, човечен, топъл и стряскащ едновременно, окриляващ накрая, изпълващ!... Препоръчвам силно!
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

Alice

Alice
  • Потребители
  • 47 posts
Избягвам да гледам по-новите български филми. Предпочитам 'Дами канят' , 'Таралежите се раждат без бодли', 'Топло' , 'Вчера' , въпреки че останах приятно изненадана от Дзифт.

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts
хм...любим не знам. но последния български филм който гледах беше "Мила от Марс" - интересно филмче. особено като се има предвид с какъв смешен бюджет (даже за бг стандартите) е бил заснет...иначе мн обичам старите исторически филми, за съжаление не ми се вярва скоро да има нов бг исторически филм, невиждамкой би могъл финансово да си го позволи :(
Suddenly I heard a tapping, as of someone gently rapping, rapping at my chamber door.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
Само не български игрални исторически филми! Добро изключение има, разбира се, но е едно.

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts

Само не български игрални исторически филми! Добро изключение има, разбира се, но е едно.

защо не?! <_<
Suddenly I heard a tapping, as of someone gently rapping, rapping at my chamber door.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
Не струват.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
Аз пък смятам да гледам "Козелът" на Георги Дюлгеров.
защото моят гарван е зелен

Quáco

Quáco

a mime from Hell

• Потребители
  • 305 posts
аз пък чакам новата комедия "Мисия Лондон" имам добро предчувствие за нея :D още повече че е с участието на Любо Нейков :D (те снимките приключиха доколкото знам, та може вече и да е в дистрибуция филмът :P)

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Гледах "Хиндемит". Беше готино, ама накрая се оляха. Като цяло можеш да се посмееш, обаче краят наистина е пресилен. А музиката към филма е много натрапчива.

The Witch King of Angmar

The Witch King of Angmar

Кирил Петров

• Потребители
  • 28 posts
"Мисия Лондон" ! :boogie1qw: Според мен не е нужен коментар...

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Абе не знаех къде точно да питам, затова тук... Имаше един филм около 30 минути, в който учестваше Шайбата (от Комиците), казваше се нещо като "Коледа за безделници". Имате ли някаква идея как всъщност му е името и откъде да го дръпна, че в гугъл нищо няма.

Иначе във филма се разправя за 2ма младежи (братя май бяха) и техния дядо, който всъщност умира жертвайки се за техните взаимоотношения. Ставаше въпрос и за един грамофон... Мога да кажа и повече, но не си го спомням добре, затова и го търся.

Edited by Sparrow, 31 август 2011 - 09:41 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users