Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Дневникът на Крепостта

• Please log in to reply
142 replies to this topic

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
ДЕН ШЕСТИ, КЪСНО СЛЕДОБЕД (но не съм много сигурен защото известно време бях в безсъзнание)

Изглежда почти два дена никой не е идвал в банята...тия твари не се ли къпят...? Освен това за мое нещастие и никой не беше забелязал липсата ми иначе можеше и да ме открият. Последното което си спомням беше че пак човърках бойлера в опити да разбера защо бие ток. След това изскочи една волтова дъга и запали част от безценната ми коса...после някакво лице надникна за момент, явно стреснато от псувните на черна реч...Да му се не види...трябва да напомня на джуджето за заземителните клеми-може би в тях е проблема...и след това мрак...
..сънувах странен сън...общо взето сънувах жичкаджийски клещи, кабели с многоцветна изолация, която постепенно избледнявше, а после ставаше синя...ТОВА Е !!!!
Събудих се стреснато преди минути и усетих че целият съм схванат. Спомням си че се стреснах на сън и затова се събудих, но какво съм сънувал не помня...наоколо не се чуваше нищо с изключение на виковете от прозорчето, което гледаше към задния двор. Кой и какво викаше обаче, не можах да разбера-главата ме цепеше зверски. Уф...трябваше да стана...а така съм схванат от студената вода дето е капала 2 дена отгоре ми...имам температура...мамка му...някак с много мъки се домъкнах до камината, забих си две трески под нокътя докато се мъчех да я запаля, накрая се изгорих с една горяща подпалка...и се проснах в едно кресло...какъв ден-имам нужда да изпия един (или май повече) силен чай с много ром...мамка му...рома още е заключен...уф...
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Ден 6...а аз приключих с работата

Много добре...много...Взех, че постегнах задния двор (всъщност оказа де, че задния двор свършво доста бързо, защото видите ли гръбчето на Крепостта лежи на бая солидна стена - баш като в Шлемовото, ама ние си имаме ток...и кухня).После бутнах една стара дървена ограда и пред мене се оголи бая обширна ливада."Чуден тренировъчен лагер ще стане!" - рекох си аз и с подсвирквайки си една просташка песен се запътих да търся някой да бачка с мене.
Явно днес съдбата е бая благосклонна към мене щото само 5 минути след това си намерих жертва.
Гледам срещу мене весело,ама едно такова бодро крачи един младеж и изобщо не подозира, как ще го залея с пропаганда за защита на родината и прочее...
-Здравей, младежо, започвам да крещя още от далече. - той ме изгледа озадачено.Явно е от тия елфи дето не са свикнали разни брадати типове да им викат "младеж". - Виждам как буйната ти кръв жадува да се запишеш в СЗК!!!
-Смотаняци Замислят Кретении? - попита той.
-Ъъъъ....не...Макар че и това става...Сили за Защита на Крепостта! - гордо изрецитирах аз. - Та искаш ли да се запишеш? - усещах вече, че се е поддал на изкушението.
-Всъщност точно затова идвам. - отвърна той.
-Чудесно!Можеш да си заемеш каквато искаш длъжност и после да нарамиш ей оня гредоляк там и да дойдеш с мен.
И тъй военната ми машина заработи бавно, но сигурно.Пък и така като го гледах Greenleaf, не беше от тия дето само песнички си пеят, ами обичат и та трепват по някой и друг орк.
И почти се захванахме да построим тренировъчен лагер когато стана време за вечеря...А аз никога не пропускам вечерята. ;)
Най-готиния подпис

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Ден 6 (вечеря)

Вече четири дни се спотайвам в тъмните кьошета на Крепостта, без да се набивам на очи. Гледам суетенето на тварите, слушам приказките, песните и смеха им, навъртам се из градината (далеч от месоядните растения на Зак). Това поне го умея - да оставам незабелязана сред тълпата.
Днес обаче реших, че е крайно време да дам да се разбере, че и аз съм пристигнала в Крепостта (ето ме! ето ме! хаха, липсвах ли ви?). Влязох с трясък през вратата на Голямата зала и се ухилих на вечерящото множество.
- Как сме? Ще се намери ли сред запасите нещичко и за мен?

След първоначалното изумление и радостни изблици, тези, които познавах, ме поздравиха, а с другите се здрависах и се опитах да им запомням имената. Симпатични твари, не ще и дума! Но Крепостта има навика все такива да събира. Намерих си нещо за ядене и се настаних между (татко) Кронос и хобита Самознай, който изглеждаше малко нещо недобре - очевидно имаше нужда от един силен чай (за което щях да се погрижа по-късно).
Зарeдиха се разкази - за задстройки и недовършени кули (значи бе немислимо да се настаня в стаята си на тавана?) , за митрилени каси с изгубени ключове (и Тал, който бил въздържател), за развален бойлер (ето каква била причината за настинката на Сам!) и за военната част на Крепостта (засега състояща се от двама души). Цяла вечер сияех от щастие, а когато вечерята свърши, още дълго-дълго седях край камината в Голямата зала, бъбрейки си с народа над по чашка чай.
Казах ли вече, че е хубаво да се завърнеш у дома?

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
ДЕН 7-ти, късно сутринта

Снощи с гръм и трясък се появи Мелиндор, а по-късно ме излекува (и не само мен) с вълшебен чай...без ром, ама с чудодейни билки...или е внесла контрабандно чудодей?...по-късно от разговорите се разбра че тя не се е появила точно, защото всъщност си е била там от известно време, ама се е крила в едно тъмно кьоше...абе аз си знам че трябва да туря малко крушки в Голямата зала, ама засега ми стига толкоз игра с тока че ше взема да светна за постоянно...а и в крепостта има още някой ел-техник...засега не го знам кой е, ама одеве забелязах че някой е бърникал в таблото, при това с моя фазомер...наглост! Да се оправя щом има желание...аз пък ще да взема следобед да се запиша в армията на Кронос...пък знам ли...да не би да ме юрка много...абе не, я по-добре да стана помощник на джуджето-хем няма да ме юрка, хем аз ще я изюркам да вземе да изкове най-после тези заземителни клеми, докато не сме светнали всички...
А сега отивам да закуся (то време за обед станало, ама...) Трябва да открия Мелиндор в тъмното й кьоше и да я накарам пак да сготви от онзи чай...(кога ли ще се върне Тал с ключа...имам нужда от глътка ромче...). Трябва да открия и джуджето за да говоря с нея за клемите...впрочем...някой да я е виждал ? Нещо не съм я мяркал от известно време...да не би пак да е хукнала из близките хълмове да разглежда скалите? Какво има да им гледа-камънак като камънак, нищо интересно... :P
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

nifo

nifo

Жив Труп

• Потребители
  • 164 posts
ДЕН 7 - по никое обедно време

Пробвах да взема душ, нищо че още не е Нова Година, ама от бойлера бие ток... Ама оставих до душа Кратко ръководство за жичкаджии (в 10 тома) и бележка Търси се ел.техник. Да услужи с клирфакторметър. Трябва ми помощ за създаване на система за видеонаблюдение. Моля, донесете и един палантир.
След продължително чудене кво да правя докат дойде време за нападение на минерално-вулканичната долина (Кодово ине "50 Лева Разходи" реших да кат завършил академията по въоражена атака да открия няколко тренировъчни курса за младите войничета... Ся на големата вратъ има още 2 бележки Открива се курс по нападение с подръчни матеряли или "как да бръкнем в носа на орка с фазомер". За записване - задния двор - търсете Нифо и Специализиран курс за бъдещи войници - унищожаване на БТР-КО-Бобър с празна бутилка. За записване - пак при Нифо (има един такъв БТР на двора, орките ровят по него от време на време за останала хартия, празни бутилки генерираме доста често и в големи количества).
И май е крайно време да си намеря стая за спане...
Diakaos s' epithimo

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Ден 7 (привечер)

Прекрачих отново портите на крепостта след известно отсъствие, изпълнен с любопитство да видя какви промени са настъпили за това време. За моя приятна изненада, такива имаше, най-вече в организационен план, но факт беше, че крепостта постепенно се оживяваше към добро... Радващо. Също така май вече имаше и ток (интересно, ток в крепост? за първи път чувах за подобно нещо...), а нещо се чуваше и за топла вода... Така де, като оправели бойлера, дето биел ток от него. Май ще се валожи да ида да му метна едно око, ама с това мое пишман-инженерно образование по-скоро да влоша нещата... Но най-голямата изненада ме очакваше на голямата порта - а именно, бележка, гласяща дословно "Търсът се войничета...По възможност няколко.Че си правиме войскъ, елате повече в задния двор.Търсете Кронус!" Което меко казано ми разбута любопитството... То всъщност имаше и други бележки, но пък тази ме впечатли най-много, та почти не им обърнах внимание...

Подминах голямата зала на път за двора - вътре още обсъждаха радушния прием, оказан на Мелиндор предната вечер, а по мой адрес се разправяха всевъзможни клюки и проклятия (хм, онова за безценният очевидно се отнасяше за ключа, ама пък не очаквах да са ме чули; съвсем отделен въпрос е, че бях успял да го потуля на сигурно извън крепостта, ама май скоро щеше да се наложи да го връщам; а и като се замисля, май не ми бяха повярвали за въздържанието - което си имаше и плюсове, и минуси...) - с цел хем да проверя какви ги мислят с тая армия, хем да видя на какъв хал е онова сенчесто ъгълче, което си бях харесал за кибичене в началото. Мдам, ама нещата вече не бяха такива, каквито си ги спомнях - задния двор беше пооправен, а ъгълчето вече не съществуваше... Вместо това забелязах два странни субекта, които ковяха някакви дървении. Единия ми беше познат - неговата чиния бях свил оная вечер, а другия не можеше да е друг, освен гореподписания КронУс. Позяпах, позяпах, пък реших да дам живот на оная хрумка, с която тръгнах насам. Приближих се, огледах ги хубаво и в крайна сметка...
- Добро утро. Ти явно си Кронос - обърнах се към онзи, за когото бях убеден, че е той. - Викат ми Талиесин и чух, че събирате армия. Е, аз съм тук да се кандидатирам за главнокомандващ...
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Mike

Mike

Джудже

• Потребители
  • 121 posts
ден 7(привечер)

Бях малко ядосана тия дни. Колко мъже в крепостта, а пък ме оставиха сама да си мъкна камъка-какво кавалерство, ама на, сега ще има изненади B)
Много се учудих, когато Тал не ме усети, че вървя зад него. Аз малко приличах на нещо средно между Астерикс и Облекс-нося си скала като Обеликс, ама съм на ръста на Астерикс (ха така нали съм джудже;) ) така че сигурно не ме е познал.

Напук на войскарите си тупнах камъка в центъра на задния двор и им оставих бележка: "Не пипай ако искате мечове после! Това е за бъдещата ковачница."
Тъкмо оставих камъка и влязох в общата зала - имаше нови попълнения. Взех си нещо от кухнята, че бях огладняла и тръгнах да оправям ковачницата.
Тази крепост взе все повече да ми харесва, когато открих, че едно ниво под крепостта (из тайните дебри на подземията) имаше подпочвена вода и ниша, като че ли специално създадена за ковачница. :D Трябваха ми няколко часа, за да сглобя всички работи от мешката. Намерих си и много просторно помещение - идеално за мен и си направих каминка, постлах няколко кожи на пода и .. вече можех да посрещам гости :)
Качих се после в Голямата зала, за да взема чертеж на чудесията на Самознай ама нещо не можах да го намеря. Казах си-"Добре тогава. Сега ще си направя един хубав чук, че сега само брадва имам. Може и да потрябва да тварите горе."
И работата се започна...
На вратата поставих табела : "Не влизай! Опастност от изгаряне 1ва степен-желателно е да сте с придружител в случей, че искате услуга B) "
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Ден 8-и, по обед

Снощи докато вечеряхме, джуджето най-после се появи, след като се беше запиляла нанякъде...Цялата беше изпоцапана в сажди и миришеше на пушек...каза че е работила в ковачницата (ковачница? къде е тази ковачница?) и че ме е търсила по-рано за чертежа на клемите, после мрънкаше че имала мускулна треска заради една голяма скала, аз пък и казах че е трябвало само да ме потърси за помощ, но по това време съм лежал в несвяст в банята. Както и да е-разбрахме се засега да и помагам в ковачницата (абе трябва да я накарам да ми покаже къде е тази ковачница). През това време Тал, който също се бе завърнал, чертаеше нещо на един пергамент и обясняваше на останалите армейци...знам ли какво-някакви тактики и стратегии, ама аз от такива неща не разбирам. На нас хобитите, както казва Старика, по ни прилягат зелето и картофите...е, и фазомера (по неволя)...
Като чуха за ковачница, Кронос и компания веднага се изсипаха при нас и започнаха да обясняват нещо за ефеси, щитове и някакви неща дето не ги запомних. Всички обаче се съгласихме единодушно че на първо място са клемите, защото без тях няма да има топла вода за изпотените от тренировката воини B) ...абе то и сега има топла вода, ама има и ток...
Тази сутрин се захванахме здраво за работа и ковачницата беше готова. Джуджето си направи много хубав чук и докато го охлаждаше и каляваше аз отидох да и донеса чертежа на клемите, но точно тогава откъм кухнята долетя подвикването на Кемендил че обяда е готов и всички се втурнахме към голямата зала. Аз обаче имам едно притеснение...аз съм чудесен чертожник и клемите са нарисувани перфектно...не съм чувал обаче джуджетата могат ли да четат чертежи или не?...ще видим...

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
...Ден Осми...

Вчера по някое време Талиесин дойде при мене, с желанието да се включи във армията...Само дето искаше да е главнокомандващ.Само дето аз не се давам така лесно, та се наложи да сключи една малка сделчица с мене...
И сега съм с един куп алкохол напред(барбар с митрилна каса +ключ - плащаш едно, получаваш две), а войската (от трима души, нали помните) е с нов пълководец...За мене си остана само да маризя новите чучела, дето ги домъкнаха некви от "Рохан Експрес" и да се правя на велик войн.
После, ние тримата от СЗК решихмче да се отбием покрай Mike и Сам за да проверим какво ще направят те (напълно безплатно) за благото на войската...Съвсем малко по-късно се разбра, че безплатно няма да направят нищо.Някакви си клеми били по-важни...Биело ток!Не е верно, мене не ме бие тока!
Направо съсипан от тази неправда, сплотения ни колектив се разпръсна, всеки по своите си задачи...
Пък на мене се падаше най-важната - днес беше ден 8-ми, а на всичкото и датата беше 8-ми (направо се плаша от такива неща, ей..Добре, че поне Нова година не се пада петък 13-ти)...Великият празник ще е днес, реших единодушно аз и отидох да кажа на останалите...
Дано поне някой от тях да измисли точно на какво е празник... :)
И както се бях залетял из коридорите (една хубава карта на Крепостта, не би била в излишък) се бутнах в другаря по чашка Нифо, който набързо ми обясни, как и той, разбрш ли събирал армия, която да се занимава с неортодоксални методи за защита...Набързо му избих тая идея от главата и го завлачих с мен към Голямата зала ТМ, където бе назначен за отговорник по отговорните въпроси (ООВ) и му беше възложено да организира отряд по празничните неотлоности и по възможност да не заспива...
Аз пък се стрелнах (по скоро бавно и величествено се насочих) към "Занавънкъ"-то , твърдо решен да си намеря още жертви, на които да възложа организационни отговорности... B)
Най-готиния подпис

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Ден 8-и, късно вечерта по някое време... ;)

Освен че е ден 8-и, той се падаше и някакъв празник, ама не го знам-ние хобитите нали не си падаме много по ученето (освен родословието, билкарството и кулинарията... B) ). След обяда нацепих огромен куп дърва (както бях обещал на Mike), слязох в ковачницата, където тя ме пусна много подозрително..."брей, хубаво местенце си имаш..." и и накладох чуден огън в пещта. След това и обясних за клемите и таман да хвана големите клещи (нещо трябва да се помага, нали?) и тя ме изгони...видиш ли, ковачниците не били място за хобити, на мене по ми прилягал черпака и фазомера и други такива...че и съм щял да си опърля косата...знам ли...мисля че просто не иска да издаде древните джуджешки тайни в занаята...няма проблеми....качих се горе да видя какво прави армията...на масата в голямата зала се мъдреше огромна табела "По вапроси зъ пръзнинството-тука", армията пиеше...пиеше истински алкохол...о, Еру, Тал се бе върнал с ключа (най-после :lol: ), Kronos създаваше организация по празненството и като ме видя веднага ми възложи организацията по нарязването на мезе, което аз свърших с удоволствие. Когато се върнах от кухнята, седнах да пийна 1-2-3 за отскок и с изненада видях че Greenleaf си играеше с безценните ми клещи...ето значи кой бил скрития талант ел-техник...хм...когато се опитах да му взема клещите от ръцете, той започна да ми обяснява нещо за някакви сини жици и след като изпих още 1-2 рома паметта ми се върна-спомних си видението което ми се яви докато бях в безсъзнание...ПРОБЛЕМА НЕ Е В КЛЕМИТЕ...ПРОБЛЕМА Е В СИНИЯ КАБЕЛ!!! На минутата изхвърчах към таблото и след още няколко минути се завърнах победоносно...с щръкнала коса, но горд и доволен...пихме по още 1-2 за решаването на проблема и решихме че някой трябва да пробва банята-дали ще е някой добре напоен, та да си освежи главата...или пък Mike след тежката работа долу-и тогава се сетихме че Mike още кове клемите...а те май няма да ми трябват-изтичах долу да я викна да се присъедини към нас, отворих вратата и ме заля пушилка, шум и псувни на Хуздул в които разбирах само името си. Тя ме видя, но преди да тръгне да ме гони успях да и викна "бира" и избягах нагоре към залата...Сега продължаваме да организираме празненството и се организираме и организираме...
...Тал продължава да чертае стратегии и тактики за армията...

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Ден 8-ми, всички са пияни на кютук!

Качил съм Сам на рамене и заедно се дерем на някаква песен!Изобщо незнам кво правя, що съм по долни гащи и защо крещя така!
Пиеме на пълна пара и се веселиме!
Чувам някой да мърмори за клеми, но само 5 секунди по-късно, Mike вече се е нахвърлила върху една неприлично голяма халба и доволно я пресушава!
Всички се кефим и това е най-важното!Егати кефа е да е 8-ми (макар и да не знаем кво празнуваме!)Гледам го и Nifo вече се е утрепал от пиене и разказва мръсни вицове!
Изобщо кефът е пълен!( трябва да спра да злоупотребявам с тая дума! :) )
- Крепостта е ВЕЛИКАААААА! - провиква се някой и се строполява от масата.
Най-готиния подпис

Mike

Mike

Джудже

• Потребители
  • 121 posts

Dен 9ти привечер

Леле как ме боли главатаа. Имам много смътни спомени от снощи.
Почнах да правя едни чудатости за Самознай, а после се оказа, че изобщо няма да трябват! Е да ви таковам кажигодето.
Добре, че поне имаше отново алкохол- толкова ми липсваше бирата. Имаше доста комични ситуации снощи- Самознай на раменете на Кронос, трезвен Талиесин се опитва да обясни на пияните си колеги разни стратегии а Greenleaf от някъде беше набарал чиния с гъби и доволно си похапваше ;)
По едно време се мярна май и Dragonslayer ама като видя, какво е дереджето и бърже избяга
Пoследното, което сi спомнqм беше, че с Dragonflame се хванахме да се надпиваме, ама така и не си спомням за резултата :drunk[1]:

Uф гадното беше, че Тал ме събуди рано, за да ме юрка за някакви мечове- а дори не си бях изпила първата чаша кафе :angry:
не че и мечовете направих но ... :rolleyes:
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Ден 9-ти, вечер

Хлъц...прозявка...ааа...Добро утро...лелее...ужас-колко много съм спал. Ама така като гледам май не съм единствен, народа едва сега се пробужда...бавно...част от него. Greenleaf се е проснал в креслото пред камината и дремe, Mike посръбва сладко н-тото си кафе и спори с Dragonflame относно някакви бири...какво има да им се спори-пийте ги тези бири..., Тал дреме над някакъв чертеж на меч, а до него се мъдри полупълна (или полупразна) халба със бира (моля...? бира...?). Кронос си тананика някаква песен насън, а близо до него Nifo и Dragonslayer спорят какъв празник всъщност сме празнували вчера...днес...абе нощес...другия народ още спи наоколо по пейките, масите, под масите. Мене пък ме цепи главата, обаче странното е, че по принцип не ме цепи, а и не съм се оливал...много. Още по-странно е че ме болят и други части на тялото. Хващам най-близката полупразна халба (не знам на кого е) и отпивам една мощна глътка...паметта ми се връща...мда-спомням си че последно бях на високо...във всеки случай доста по-високо от нормалното за един хобит (знаете че на високо не виреем много) и след това изведнъж започнах бързо да сменям местоположението си в посока надолу, като по пътя си се натъкнах на една маса...и толкова...

...ще взема да поспя още. Хвърлям още 2 цепеници в камината и се просвам в другото кресло до Greenleaf...

...някъде наблизо се чува тиха, нежна и приспивна елфическа песен...стряскам се ужасен, сменям диска ...и пак заспивам спокойно

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
ден 11-ти, ранна привечер

Мдаааа..гледам че 2 дена никой не е писал нищо в дневника...така е-всички бяхме много заети с дълъг, уморителен и тежък труд. А сега съм уморен и нямам желание да пиша много-оставям подробностите на друг желаещ. Защо съм уморен ли? Ами да-вече всичко е ОК с бойлера (надявам се, а и никой не се е оплаквал досега), но докато армията тренираше навън, Mike им ковеше въоръжение, обаче в един момент там долу в ковачницата е станало нетърпимо горещо и задушно, та по нейна молба се хванах най-после да ремонтирам климатичната система на крепостта. Взе ми се здравето-не знам как са прокарвани тези тръби през цялата тази дебела зидария, но се наложи да разширявам отворите за още тръби и си играх цял ден(това беше вчера)...ама се справих де, добре че по едно време Kronos прати новобранците да си починат изнасяйки строителните отпадъци...но от дупченето с кангото не ми останаха ръце да пиша. Днес пък имах мускулна треска и се хванах с по-лека задача-готвене. Ама то толкоз гърла изхранват ли се лесно...а и всеки върши тежка дейност и от умора апетита се изостря много-таман свърша с едната манджа, след малко вече искат още...ей, ненаситна напаст...ама свършиха де...то и аз похапнах обилно и сега ме е хванал един мързел... Добре че някой е цепнал и вкарал доста дръвца за каминката-сега съм се проснал пред нея с една хубава халба червено пиво...любимото ми...ммм...Ей! Банда! Къде сте бе? Няма кой едно наздраве да каже...

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Вечер 11-а...там някъде привечер

-Ей, Крони, ела кажи наздраве! - гледам го аз хобита се е разположил пред камината (по скоро се е проснал и е изложил най-доброто от себе си) и ме вика при себе си да пийнеме...
Сърце не ми дава да му кажа, че Тал (бидейки главнокомандващ) ми възложи да тренирам новобранците (ееей, новобранците, къде сте, бе!!! B) ) и сега иска писмен доклад за това как вървят нещата...И понеже нещата вървят все към мързел ще бъде един труден за написване доклад...Добре,че поне си взех несвършващата халба от Митрилната каса ТМ...Изваждам я от един (много) таен джоб и отивам при Сам да му кажа едно "Наздраве"...

....
Няколко часа по късно, аз също бях изложил най-доброто от себе си на показ (...макар, че няколко преминаващи девойки отвърнаха отвратено поглед от огромния човек закриващ камината... :huh: :blink: ) и се бях отдал на това да разказвам на хобита кой съм аз аджеба и що винаги пия като свиня...

Само, че това е една съвсем различна история...за един друг път...
Най-готиния подпис

Mike

Mike

Джудже

• Потребители
  • 121 posts
Ден 12ти-вечерта

Скапана съм-искам една голяма ама много голяма халба бира и още поголяма кана с лед :lol:
А какво да видя в Голямата зала пред камината?
Кронос и Самознай си приказват нещо сладко сладко. Само едно не мога да разбера-защо брадите и на 2мата са увити около столовете? Колко време са стоели там?
Отидох да си взема халба бира и после тупнах на килимчето пред тях
- Мечовете ви са готови.А какво изпуснах?-питам любопитно аз.Отсреща никакъв отговор не ми дават ...
Не върви пред мен,
не мога да те следвам;
не върви зад мен,
не мога да те водя;
върви до мен
и ми бъди приятел;

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Късно вечерта, ден...11-ти...или 12-ти ? (не знам)

Седяхме си ние дълго време с Кронос, говорихме си за всякакви неща, топлихме се на бирата и си пиехме каминката...ъ...какво казах???
...както и да е...така се бяхме увлякли че не забелязахме кога при нас се е появила Mike...все пак в един момент я забелязахме и решихме да седнем мало...по-културно, но не успяхме защото се оказа че брадите ни (бради???...какво става-да няма нещо в бирата?) са оплетени около облегалките...хм...може би е минало много време-джуджето твърди че вече е 12-ий ден от началото, аз твърдя че е 11-ий...не знам колко добра им е ориентацията за време на джуджетата...то там долу в тунелите като не виждат слънцето как преценяват...абе де да знам, ама може и аз да бъркам нещо...абе както и да е-не ми се навлиза в такива екзит..с..нец...много сложна дума за хобит...абе с една дума не ми се философства, така че отидох да донеса на джуджето една меча кожа за пред камината, че килимчето на което се беше тупнала е тънко, а и там хвърляме подпалките...донесох и още една бъчонка с бира-напълних отново халбите и тримата с Кронос и Mike се отпуснахме блажено...чакайки да се появи още някой..с празна халба B)
Хм...струва ми се че там в тъмния кът виждам да проблясват нечии очи...дали не е вечно криещата се Mellindor...не мога да съм сигурен...ама ме мързи да ставам повече...

Greenleaf

Greenleaf

An Elf

• Потребители
  • 390 posts
Ден 12

След празника - почивка. Целокупният народ на Крепостта се е отдал на мързелуване от няколко дни насам. Забелязвам, че това се отдава на всички и то много добре. Все едно цял живот са тренирали мързелуване... то да речем и аз справям добре - първо си починах, после дремнах. Ама то и това омръзва, тъй че малко се поразходих из коридорите, някои от тях леко недовършени или в ремонт. Хавсякъде надписи - "пази се от боята", "Пада мазилка!" или някакви други, на непонятен за мен език. Търсих библиотеката, ама нещо не можах да я намеря, е нищо, друг път. Трябваше да попитам някой от ветераните-обитатели накъде е. Слязох долу в Голямата зала, при Камината, а там що да видя - полуръста Самознай и Кронос пийват биричка, а край тях джуджето-ковач направо пресушава халба след халба. Реших да се измъкна тихомълком и да не им развалям пийването, но...
- Ей, друже! Ела насам да се почерпим за създаването на ШЖК! - как ме видя тоя Кронос нямам идея, нали от пиене погледа се замъглява? Може при него да влияе по друг начин или пък да е привикнал към разните там концентрати. Знам само, че много вика и не приема "Ама... аз такова... не ми се пие..." за отговор. Хайде, няма да правя на проблем една халба... или две?... или повече? То с него никак не се знае, както видях. При добро желание може би ще успее да пропие дори Капитан Тал :D

Два часа по-късно
Досега ме караха да пием, а сега ме карат да пеем... ами... да пробвам.
Хайде да видим сега... как беше... "Елберет Гилтониел! Силврен пенна мириел..."

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Ден 12

Идилична вечер пред камината...

"Елберет Гилтониел! Силврен пенна мириел...
Ти си хубавица, аз пък съм пияян...
Ооо, малка елфке, ела ме прегърни,
Пенливо пиво ми сипи и дай ми твооооята любоФ"

М един момент осъзнах, Greenleaf ме гледа втренчено, Сам още малко ще се пръсне от смях, а Mike ръчка незаинтересовано с машата в огъня.Рекох си - ей, тоя път няма да ми се размине, че съчинявам пиянски песни по стари елфически шлагери...Само дето и тоя път ми се размина - запяхме дружно ние тримата хубавата песен, а Mike придрънкваше с брадвичката върху каменния под.Идилийка...Ама вече цял ден (и повече) си я изживяваме тая идилия пред камината.Ако в скоро време не стане нещо интересно, ще започна да се притеснявам да не се пропием :huh:
А тогава ще стане най-страшното - ще ми се приработи...
Изпихме още няколко халби, попяхме и аз реших да се разтъпча.
-Отивам да взема няколко цепеници отвън. - изгъргорих и се насочих къмто Голямата Врата ТМ.
Студения, но кристално чист въздох вля трезвеност в дробовете ми.Някой много предвидливо вече беше наредил цепениците на куп (зима иде, трябва си :) ).Награбих няколко парчета, когато нещо проскърца зад мен.Веднага пуснах дръвцата и се хванах за дръжката.Дръжката на меча.
-О, дядо Дървобрад! - драматично повдигнах вежда.
-Бурарумхръмръмърр! - изхрачи мастита купчинка стърготини Дървобрад. - Привет...

to be continued....то се знае :P
Най-готиния подпис

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
ДЕН 13, сутринта

Снощи беше голяма веселба...доколкото си спомням. Аз, Kronos, Mike и Greenleaf (не помня имаше ли други) пийвахме халба след халба и по-едно време се разпяхме...опитахме се де - първо Greenleaf даде тон за "Елберет Гилтониел! Силврен "...ъъъ...как успяват да си оплитат езиците тези елфи..аз не мога и затова реших да изчакам някоя пауза и да се включа с някоя пиянска песничка от Графството, ама той колегата по халба му намери цаката, като преведе набързо песента на общия език (и още много песни). По едно време Kronos отиде да се разтъпче и да вземе дръвца и аз тогава подхванах някаква празна тава и започнах да създавам ДръН енд Бейс...По едно време установих че тропаме в такта с джуджешката брадвичка и с Mike паднахме от смях като видяхме как Greenleaf си беше запушил ушите и мрънкаше "О, Еру! О, Манве!...
Kronos обаче доста се забави, а и камината имаше нужда от малко подпалки, че взе да гасне и затова излязох навън. В тъмното не можах да забележа събрата си, но предположих че се разтъпква още. Включих банцинга за да накълцам няколко пъна на подпалки. Изведнъж от мрака изплува Kroni, попипващ нервно дръжката на меча си. "-...обрад!" - успях да дочуя, преди да се сетя да изключа машината.
"-Бурарумхръмръмърр!" - изхърка банцинга, изхвърли една последна купчинка стърготини и замлъкна.
"- Привет!" - казах му - "Ти къде се затри бре? ", а той седи и ме зяпа втренечено и учудено...както и да е-награбихме дървата и го помъкнах навътре, а той само мънкаше нещо нещо неясно "...Дърв...ент...брад...ъъъ..."
Абе стана му нещо, стреснал се е сигурно...я най-добре да му сипя една халба...изпихме още доста халби и накрая полегнахме.
Тази сутрин станах рано...ама много рано...наложи се да отида наповънка (доста биричка дръпнах), обаче като бутнах вратичката с надпис "За навънкъ" се оказа заключена...по едно време облаците се изчистиха и вече залязващата луна освети още един надпис - от итилдин (отразяващ само лунна светлина) - "дръпни"...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users