Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Интересните Link-ове

• Please log in to reply
423 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Тъй като не ми се ще да пълня Празни приказки с нещо такова, а и е по-хубаво, когато нещата са тематично събрани, пускам тази тема.

Тук споделяйте сайтовете, тестовете, клипчетата, картинките, теми в някой друг форум - всичко, което ви е направило впечатление, докато сте буйствали из Интернет. Няма да е зле да дадете и кратко описание, за да знаем за какво става дума, все пак. :Р

Откривам сесията с:

Traveler IQ Challenge!
За какво става дума? Най-общо: тествайте познанията си по география и малко обща култура. :р Скоростта се зачита!

P.S. Много е яко. :blush: :lol:
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Impossible quiz

Това е тест за такива, които не се отказват лесно. Въпросите са уловки и трябва много съобразителност ;) Аз стигнах до 28 въпрос някъде и се отказах :blush: Иначе е много зарибяващо :thumb:

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Втория тест наистина е импосибъл... все пак след около 50 опита се добутах до 38-ми въпрос. Наистина е зарибяващо, сега го почвам пак :)
Географския съм го правила преди и все не мога да мина шесто ниво.

Едит: 40-ти въпрос. Ужас. Смърт. В гадно розово.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
40-ти въпрос се минава с малко изобретателност, но няма да ви развалям кефа (или мъчението) ;) . Тъй или иначе може да се скипва. 41-ви обаче наистина ме кара да се чувствам тъп и там skip-а поне за мен е задължителен. По-нататък също има гадости... но като цяло е голям майтап, признавам. :yes:

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Аз, признавам си, погледнах отговорите за 40-ти. И си ударих главата в бюрото като видях колко е елементарно всъщност...
41 - разходи си хубаво мишката по птицата и виж кои части се хайлайтват. Коя от тях я няма на нормалните птици?

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Ъ-ъ, ама то имало и готови отговори?! :huh: :blink: Че аз що се пъна да мисля ами не скачам веднага на чийтовете... <_< :ninja:

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Точно горе, над игралното поле е линка за отговорите, но аз се опитвам да си мина сама въпросите и прибягвам до чийтове само при крайна необходимост.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Анар, изпревари ме с ден, не повече:) От месец се каня да пусна тази тема, само че в главата ми е един ред, едни прави ъгли, една подредба... та щях да го направя систематизирано и организирано пускането на тази тема, което ме забави. Сега се пада на теб тази задача (мисля/надявам се да я приемеш, след като ти обясня първоначалната си идея). Та... всеки, който сподели някой интересен линк/линкове, на които е попадал, нека да даде кратко описание за тях (а ако е като мен и не може кратки описания - подробни :unsure: :tooth: ) Така, както са направили преди мен някои от вас е хубаво - с няколко думи описваш за какво иде реч. Освен това, ако не ви затруднява, слагайте по някакъв таг на линка. Анар, като собственик на парцела, наречен "Първи пост в тази тема" ще поглежда новите предложения и споделени линкове и ще ги добавя в началната тема, под определените тагове, например:
Музика:
http://....... - интересен портал за...
http://..... - сайт с избрани...

Фентъзи:
http://.......- портал за едикакво си
http://..... - схванахте ми мисълта

Забава:
http://..... - последно обяснение
http://.......- мисля, всичко е ясно

Така след време ще имаме начален пост със събрани на куп и подредени по теми и с кратко описание купища линкове. Новите, които споделяме, ще се отварят от линка "Нови мнения", ще си ги коментираме, но и ще си отиват в базата данни. А събирането ще го прави пусналият тази тема, ако не възразява :rolleyes:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

nifo

nifo

Жив Труп

• Потребители
  • 164 posts
Аз пък мисля да полу-затворя темата със
Свежо.нет - Обществена, социална мрежа за споделяне и популяризиране на интересни линкове, изображения, клипове, снимки...
Diakaos s' epithimo

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

Свежо.нет - Обществена, социална мрежа за споделяне и популяризиране на интересни линкове, изображения, клипове, снимки...

Това, което видях ми напомни на новинарска емисия на регионална телевизия - от всичко по много, за да се запълни екранното време. Разходих се там и ми се стори чуждо и неприветливо място, все едно си попаднал на гости неканен :) Лично мнение. А тук сме си у дома - там няма как да видиш такива спонтанни коментара на хора, които видимо се забавляват с линковете си и ги коментират, както тези няколко над моето мнение.

Но пък този линк, който си дал, може да отиде в някой раздел "Общи" ;)

Сюзън Смърт

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Българският вариант на digg.com? Хайде не, мерси :-) В сайтове от този тип много голям процент от новините са пълни глупости, предназначени за хора, които имат прекалено много свободно време.

По темата:
I'm sorry
и
Пингвинче едно
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
@DragonSlayer
Не се бях сетил за систематизирането, но то и в главата ми идеята си беше точно като форумни bookmarks/favorites (зависи кой браузър ползвате :P).

Ontopic:
A Vision of Students Today

Кратко клипче на студенти от Канзаския университет, специалност Дигитална етнография (Digital etnography), което ми се стори много интересно. Някак, идеята за образованието ми допадна и ме провокира в училище да бъда по-различен, по-деен, да търся по-различни и (евентуално) ефективни начини да получим знания и т.н.

Dance to Inspire, Inspire to Dance [by Eddie Uehara]

А този клип не спира да ми напомня всъщност колко много искам да танцувам.
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
http://www.bgharaktertest.tk/

Това е нещо като тест за определяне характера на българите. Като го попълните ще разберете дали сте сангвиник, холерик, флегматик, меланхолик или комбинация между тях. Не е зле тестчето :thumb:

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts

http://www.bgharaktertest.tk/

Това е нещо като тест за определяне характера на българите. Като го попълните ще разберете дали сте сангвиник, холерик, флегматик, меланхолик или комбинация между тях. Не е зле тестчето :thumb:

супер е аз съм 37% сангвиник и 45 % флегма :passifier:
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
16% холерик

36% сангвиник

28% флегматик

20% меланхолик

Ебаси уравновесения тип съм, предполагам... :wacko:
Най-готиния подпис

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
17.24% холерик

37.93% сангвиник

37.93% флегматик

6.896% меланхолик

Сюзън Смърт

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Аз излизам някъде 64% флегматик, 23% меланхолик, 11%сангвиник и 2% холерик. Аз попринцип съм си флегма :lol:

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
27.5% холерик
25% сангвиник
25% флегматик
22.5% меланхолик
Егати странното, по малко от всичко :blink:
А помните ли това?
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Аз няма как да го помня, защото вероятно тогава ме е нямало във форума. Но е наистина впечатляващо! Велик подарък е това! :yes: Кой не би искал такъв! :)

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

А помните ли това?

Хубу, ма къде са разказите? :unsure: И някой от снимките :rolleyes:

Сюзън Смърт

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users