Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Източни пиеси

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Това е един от малкото български филми, които бих гледал отново. Той е тъжен, представя частичка от нашата действителност, и ни кара да се замислим. Много от актьорите, включително и главният - Христо Христов, играят самите себе си. Всъщност филмът разказва историята на Ицо и е нещо като негов дневник, записан на филмова лента.
Режисьор на "Източни пиеси" е Камен Калев - име, което не ми говореше нищо, но съм убеден, че тепърва ще натрупа голяма популярност. Въпреки скромния си бюджет, филмът бе сред участниците на фестивала в Кан с две номинации, като май е и първият български филм в официалната му селекция от доста време насам. Та, препоръчвам на всички, които не са го гледали да го направят. Трудно се намира из торентите, но пък на кино удоволствието е по-голямо.
Трейлър тук.
Rogue's Gallery

fei4ka

fei4ka

МорФей(в страната на сънищата)

• Потребители
  • 56 posts
Като излезеш от кино обикновено излизаш от филма, така да се каже. С "Източни пиеси" си беше абсолютно продължение.. Всичките тези улици, тези места в София, хората дори..
Показва точно тази наша действителност, за която предпочитаме да не се замисляме, която обаче я има задвсеки ъгъл..
Много добър филм.
Въобще напоследък съм особено доволна от българското кино. (В тази връзка препоръчвам "Козелът", който откри миналогодишната Киномания, мисля че вече го има по кината)
- Ти по какво си учителка?
- По деца... :)

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Много е хубав. :)
а пък човекът, дето играе тарторът на скиновете, е починал преди няма и две седмици..

Edited by Мерилиън, 22 декември 2009 - 12:44 .

Posted Image

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 265 posts

Много е хубав. :)
а пък човекът, дето играе тарторът на скиновете, е починал преди няма и две седмици..

В "Жената днес" има статия за филма.... Иначе, жалко но в нашия град просто няма вече НИТО ЕДНО кино. Ще чакам лятото да го пуснат на лятното или да тръгне по торентите.
"По-добре да бъдеш малка светлинка, отколкото голяма сянка"

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2531 posts
Някак си криво ми е да говоря лошо за филма, заради цялата история с пича в главната роля (Ицо), който във филма де факто играе себе си, а няколко дни след снимките умира от свръх доза. Обаче не мога и да си кривя душата и да кажа, че ми е харесал. Филмът е доволно глупав. Добре поне, че има и забавни моменти, та го изтърпях до края без да ми доскучее твърде много.
Историята е глупава и клиширана и да, истинска, което обаче не прави първите две определения по-малко верни.
Всички герои ме дразнеха, включително и актьорската игра на моменти (всъщност доста от участниците не са професионални актьори, така че това не го броя като кусур).
И като цяло не ми харесаха не толкова темите, които засяга филмът, колкото начинът, по които ги засяга. Повърхностно, наивно... А мацката (Ишил) като почна да обяснява как светът се тресе, всички са болни, трябвало да се излекуваме и говорила с някакъв пич и после плакала с часове, защото той говорел Истината и т.н. ми идеше да си изляза.
Действието пък беше накъсано и фрагментарно (като монтаж, не от сценарна гледна точка), което го отдавам на ниския бюджет и това, че филма са го сглобявали на лап-топ, в което лошо няма, напротив, браво за ентусиазма. Но ако е режисьорски похват не ми се нрави никак.

От филма ще запомня общо взето музиката (Насекомикс са интересни, чувал съм името и преди, ама не знаех какво свирят, а и музиката на композитора, Жан-Пол, беше хубава) и Шуменското, което минаваше за шведска бира.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Епа.. мацката е млада, романтична мацка, не е екстратерестриално да каже при подобна ситуация "о, светът ни е прее.ан и всички сме отровени" и да си мисли такива работи. :Р
Пък на мен режисурата, камерата и т.н. най-много ми харесаха...

Edited by Мерилиън, 29 март 2010 - 07:15 .

Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Само, като знам, че Сашо Черният участва и е ясно, че филма е скапан.Да му се кефат хипарите.За тези, които не знаят кой е Сашо Черният, могат да го видят на трейлъра, когато остават 1:08; 49 и 47 секунди.Отвратителен тип, който не мога да понясям.

Единственото хубаво нещо е участието на Насекомикс - яка група.

Edited by wutang, 29 март 2010 - 10:25 .

Горко на меките чела!

Pavlina

Pavlina
  • Потребители
  • 265 posts
Всичко ми хареса! Най-после да харесам съвременен БГ филм. Само бащата беше прекалено благообразен за ролята си.
И музиката, както отбелязахте, и /най-после/ истинността на нещата - достатъчно съм живяла в Сф за да го усетя така.
Мен пък ми хареса че само се докоснаха до проблемите и събитията, филмът ми приличаше на скица - ако мога да си послужа с художнически термин. И докосването беше с любов.
Изненада, но всъщност приятна, ми беше че не дочакахме типичния гааааден размазващ всяка надежда финал. /за жалост за двама участници, явно е настъпил след филма/.
Имаше толкова символчета, стига човек да обича да "чете"...

Edited by Pavlina, 07 април 2010 - 10:56 .

"По-добре да бъдеш малка светлинка, отколкото голяма сянка"

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users