Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Подарявам книги

• Please log in to reply
22 replies to this topic

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Имам известен брой книжки, които така или иначе само ми пълнят място в библиотеката, така че с удоволствие бих ги подарил на някой, който, от своя страна, има голямо желание да ги притежава.
Повечето са или стари издания, на които съм взел впоследствие по-новите такива или просто книги, от които нямам нужда.

Другия вариант би бил просто да ги изхвърля, но определено предпочитам да ги подаря на някой ;)

А ето ги и тях:

Р.Фийст - "Войната на студенокръвните" (4 кн.) (Coin), "Сага за войната на разлома" (5 кн.) (Mellindor)

Р.Зелазни - "Хрониките на Амбър" (5 кн.) (Elven)

Дж.Р.Р.Толкин - "Хобитът" (Sparrow), "Силмарилион" (Coin)

С.Лукяненко - "Лабиринтът на отраженията", "Фалшиви огледала" (Мерилиън)

Предпочитам да пращам целите поредици, а не отделни книги ;)

Та ако някой се нуждае от някои от книгите - да ми пише име и адрес и ще се опитам до няколко седмици да намеря време и да ги изпратя :)

P.S. - ако хората са от Пловдив ще бъде просто идеално..

Edited by Elesar, 12 януари 2010 - 02:23 .

In the end, everybody bleeds the same ...

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз отдавна искам да си взема "Хрониките на Амбър". :blush: Мога ли да се кандидатирам за тях значи? Ама няма да ми ги пращаш до Германия, по-скоро да ми ги запазиш, или да ги дадеш на Ар или и аз не знам :look:
The main thing in life is to know your own mind.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Ами аз съм от Пазарджик, но нямам проблем да дойда до Пловдив :D А искам да те попитам на какво издателство са Хобит и Силмарилион... Ако е стария Хобит на Прозорец май беше, ще съм ти много благодарен, дори нямам проблеми да ти го платя(направо със Силмарилион) :) А иначе тази Война на студенокръвните я бях гледал някаде и също съм навит(та както каза Elven, може да ме запишеш сред кандидатите :D ) Но главно за Хобит, та ще се радвам да ми отговориш :)

Edited by Coin, 09 януари 2010 - 12:27 .

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Elven - разбира се, че може :)
Дори така ми е най-удобно, Ар ми е само на едно бюро разстояние :lol:

Coin - мне, Хобит-ът е на Бард, Силмариолион е на Прозорец. Последните издания, преди Бард да пуснат илюстрованите..
Но и тях може да дам на Ар, ако си направите една форумна среща. Или дори и аз да намина да ги дам :)

Да ти ги запазвам ли при такъв случай ?

Edited by Elesar, 09 януари 2010 - 12:34 .

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Ех и моя Хобит е на Бард, което значи да не ми я запазваш, но за Силмарилион съм съгласен ! А за форумна среща попринцип имам желание да отида, но в София не ми е особено удобно, та ако се договорим нещо в някой удобен за теб ден да мина до Пловдив ? :/ А ако има среща в Пловдив мога спокойно да приема :D

Edited by Coin, 12 януари 2010 - 02:58 .

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Всъщност мога просто да тия пратя по пощата, ако няма да има среща скоро - няма нужда да се разкарваш до тук само заради книжката ;)

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Благодаря много човек :) Ако никой не ти иска и "Войната на студенокръвните", а си назор да я даваш може да ми пратиш и тях, но изчакай някой може да изрази по-голямо желание от мен :) Благодаря отново, а кажи само как ще се разбрем за пращането ? :unsure:

Edited by Coin, 09 януари 2010 - 06:12 .

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Хобитът изданието с меки корици ли е? Ако е, бих бил благодарен, ако го получа. Много го търсих, но не хванах срока преди излизането му от печат.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts

Благодаря много човек :) Ако никой не ти иска и "Войната на студенокръвните", а си назор да я даваш може да ми пратиш и тях, но изчакай някой може да изрази по-голямо желание от мен :) Благодаря отново, а кажи само как ще се разбрем за пращането ? :unsure:

Ами всъщност аз никакъв зор нямам, освен, че ако някой не ги пожелае - ще посетят близката кофа за боклук ;)
Но така да бъде - ще ги получиш и тях стига някой друг да не изгаря от нетърпение да ги получи повече ..

Хобитът изданието с меки корици ли е? Ако е, бих бил благодарен, ако го получа. Много го търсих, но не хванах срока преди излизането му от печат.

Мда - с меки корици, на "Бард". Ок - твое е :)

Edited by Elesar, 09 януари 2010 - 09:30 .

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 592 posts
Привет! Отдавна мми се иска да прочета "Сага за войната на разлома" *изчервяв* Някакъв шанс да я взема аз, въпреки че не се познаваме? :(

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Ганима

Ганима

fairy-tale

• Потребители
  • 106 posts
Ако книгите на Лукяненко не са си намерили все още нов дом, ще ги приютим вкъщи.
"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Е и аз искам Лукяненко, освен това съм от Пловдив... :(
Гани, айде аз да взема едната, ти другата, м? :)

Edited by Мерилиън, 11 януари 2010 - 08:36 .

Posted Image

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts

Привет! Отдавна мми се иска да прочета "Сага за войната на разлома" *изчервяв* Някакъв шанс да я взема аз, въпреки че не се познаваме? :(

Мм, шанса е дори голям ;)

Ганима & Мерилиън - ами принципно двете книги проследяват един сюжет, така че не би било добре да се разделят ;)
Проследяват историята за Виртуалната Реалност - Дълбината и как хората общуват през нея - като цяло аз бях очарован от книгите. А ги подарявам просто, защото се сдобих с по-новите издания :)

И все пак, ако решите кой ги желае повече - пишете ми.

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Знаем, знаем. Аз съм чел само едната, та затова.
За Гани бас ловя, че ги е чела и двете. :Р
Posted Image

Ганима

Ганима

fairy-tale

• Потребители
  • 106 posts

Е и аз искам Лукяненко, освен това съм от Пловдив... :(
Гани, айде аз да взема едната, ти другата, м? :)

Взимай и двете :Р.

За Гани бас ловя, че ги е чела и двете. :Р

Даже съм успяла и да ги позабравя вече :).

Edited by Ганима, 12 януари 2010 - 01:24 .

"И наистина, който търси, обикновено намира, макар и не винаги точно това, което е търсил."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts
Да има кой да ми подари "Хроника" на Рамон Мунтанер...

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2958 posts
В хартиен формат го имам само на английски, при това само "Експедицията на каталонците на Изток". :/ В електронен вариант не става ли?
защото моят гарван е зелен

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Урааа!
Ша имам да черпа!
Posted Image

Elesar

Elesar
  • Потребители
  • 66 posts
Супер - всичко е раздадено :)

Сега остава да ми пратите адресите, най-добре на лични съобщения - и аз ще се постарая скоро да ги разпратя ;)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4809 posts

В хартиен формат го имам само на английски, при това само "Експедицията на каталонците на Изток". :/ В електронен вариант не става ли?

О, става, благодаря! Някога имах екземпляр от българския превод на "Експедицията..." и непредпазливо го подарих, разчитайки на това, че в Гъбата в двора на СУ има още много бройки. И точно в този момент закриха Гъбата. Една от любимите ми книжарници... И си останах без Мунтанер.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users