Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Какъв Browser ползвате?

• Please log in to reply
156 replies to this topic

Poll: Какъв browser ползвате? (88 member(s) have cast votes)

споделете оборудването си

1. Mozilla Firefox (52 votes [53.61%])

Percentage of vote: 53.61%

2. Internet Explorer (18 votes [18.56%])

Percentage of vote: 18.56%

3. Opera (14 votes [14.43%])

Percentage of vote: 14.43%

4. Safari (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

5. Chrome (9 votes [9.28%])

Percentage of vote: 9.28%

6. Друг (посочете кой) (4 votes [4.12%])

Percentage of vote: 4.12%

Vote Guests cannot vote

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Споделете предпочитанията си за web browser. :) Какъв 'сърф' ползвате, за да буйствате по вълните на Internet пространството?

Аз лично съм неколкогодишен почитател/ползвател на Mozilla Firefox, защото ми е най-удобна, най-лесно мога да я персонализирам, да я направя "по Свой образ и подобие". :lol:

И така, ваш ред е!

P.S. Само да илюстрирам картинката на пазара в момента: цък
P.P.S. И една ГОЛЯМА СТАТИЯ за сравнение на browser-ите. : ))
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Liery

Liery
  • Потребители
  • 124 posts
Аз да ти се подмажа :D и аз кат теб от 2 години ползвам Мозила(откакто имам нет де)
I can't remember anything
Can't tell if this is true or dream
Deep down inside I feel the scream
This terrible silence stops me

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
От няколко години ползвам Avant Browser и не бих го заменил, ако ще самата Огнена Лисица да ми се яви във видение :tooth:

Малко ми се спи, за да му правя представяне сега, но с две думи - браузърът, какъвто си го представям, че трябва да е. Няма да гласувам, защото той не заслужава да е в графа "Други". :rolleyes: (Милят ми, те не искаха така да те обидят! Прости им, защото не знаят какво вършат!) :tooth: :tooth: :passifier:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Аз ползвам Опера и много я обичам - красива, елегантна, изискана...

Мозилата ми е малко по-... ъъъм... смотана ;)

За IE не искам и да чувам. Налага ми се да го ползвам понякога, защото сайта на Майкрософт, който ми се налага да използвам, не се отваря под друг браузър и само ме нервира!!! :angry:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

balroga

balroga

Лава демон

• Потребители
  • 336 posts
Аз си ползвам Операта от доста време на сам и съм страшно доволен от нея,пък и вече и свикнах и не бих я заменил :tooth:

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Аз пък напук ползвам IE! Не ми прави, чааак, такива мизерии, че да се занимавам с инсталирането на други браузъри...
Най-готиния подпис

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Аз съм горд потребител на IE. На мен не ми прави никакви мизерии, освен това неговият интерфейс ми харесва най-много. Макар че на други компютри съм ставал свидетел на обратното, специално на моята машина стартира по-бързо от Firefox (пробвал съм и след формат на харда и току що инсталиран Windows - same shit, IE е по-бърз).

Opera-та не е зле, но не ми допада като интерфейс. Firefox-a го ползвах за период от няколко месеца преди години, защото IE се беше прецакал нещо, но после се оказа, че си имало fix за съответния проблем на сайта на Microsoft, с който нещата се оправят за секунди. Щом реших проблема веднага се върнах на IE и зарязах лисугера (който бях търпял само защото го бях направил да изглежда като IE). През периода, в който ползвах Firefox не ползвах почти никакви плъг-ини, които уж са най-голямото му предимство. Аз лично ги смятам за напълно излишна глезотия и ги избягвам.
Единственото полезно нещо, на което съм попадал и на което не открих алтернатива при IE (въпреки че най-вероятно има) е един плъг-ин за сваляне на песни, качени в профили в myspace.

Btw, когато ми се наложи да си сменя browser-a се надявах нещата да не опрат до Firefox и първо пробвах четири-пет от най-известните клонинги на IE, но всичките бяха яко зле.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Огнена лисица юбер алес!
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Аз ползвам предимно IE, но за някои сайтове ползвам Мозила. Но основно добрия стар IE :tooth:

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
IE. Свикнала съм да ползвам него, не ми прави проблеми и не виждам причина да ползвам друго. Е, ако седна на някой от другите два компютъра, понякога ползвам и Файърфокс, но на моя си - само IE.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Ползвам и Firefox, и Opera. Но когато не ползвам двата едновременно, Firefox е първи :Р :D

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Opera rocks my world!
Харесах си я заради множеството заложени улеснения :р

Преди Mozilla ползвах, но по принуда ми се наложи да сменя browser-a и се оказа, че Opera-та ми допада доста повече. А започнах на IE и дълги години го ползвах, но изобщо не ми е удобен, дори и последната версия с табовете не е доизпипана.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Като спомена табовете - това е едно от нещата, които въобще не ми харесват в другите browser-и, включително и в IE 7 (IE 6 юбер алес). Сто пъти повече предпочитам да си отворя нов прозорец, табовете са ми супер неудобни.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts
Firefox и IE, от друго не се нуждая
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

Sunset

Sunset

Sleepyhead

• Потребители
  • 19 posts
IE-върши ми работа...тва е най-важното ;) иначе по едно време бях на Opera-не беше зле,но после преинсталнах и си останах с IE ;)
...I've been lost in the valley of nightmares
I've been found in the garden of dreams
speak thy charm, I know you are out there
cast thy spell and silence the screams...

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Всеки браузър върши работа, естествено, въпросът е да го прави максимално приятно и удобно за потребителя.
IE 6 от тази гледна точка е отвратителен. Няма табове, няма интересни добавки и е грозен. : )
IE 7 е красивичък, със семпъл дизайн и има табове. Бих го ползвал с удоволствие, ако имаше удобствата, които ми предлагат екстенжъните за FF.
Opera - лека, бърза, удобна за ползване, със стотици вградени глезотии и много теми за "обличане". Най-добрата алтернатива на IE за хора, на които не им се занимава със поддръжка и модифициране на браузъра.
И, разбира се - Firefox - кралят на браузърите, макар че си има и той кусури - главно апетита за RAM. Но иначе е страхотно удобен за ползване, особено с добавките. Не мога да си представя браузването без неща като AdBlock, Stylish, All-in-One Gestures, Customize Google и Stumble Upon(има го и за IE, въпреки че).

Разните модификации на IE като Avant и Maxthon също не са лоши и вкарват доста удобни опции, но нямат нещо, което да липсва в Opera и Firefox.

Но в крайна сметка всичко зависи от нуждите на потребителите.
Ако на Кем не му трябват табове и глезотии, то няма смисъл да инсталира допълнителна програма, при положение, че има вградена в уиндоуса такава, която му върши работа.
Аз, от друга страна не мога без глезотиите на Firefox и затова не се разбирам добре с IE.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts

Като спомена табовете - това е едно от нещата, които въобще не ми харесват в другите browser-и, включително и в IE 7 (IE 6 юбер алес). Сто пъти повече предпочитам да си отворя нов прозорец, табовете са ми супер неудобни.

Незнам дали за мен има нещо по-объркващо от въпросните табове! Като се наложи по-бързичко да прескачам от прозорец на прозорец и става едно объркване... :mellow: Затова, като си сложиш IE 7, кротко си повърнах и върнах 6-цата :)
Най-готиния подпис

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Организацията на табовете е нещо, което много ми допада в Авант Браузъра. Разположението е там, където поженаеш, но по-важното е - наясно си какво си отворил точно, кое се отваря, кое е вече отворено и т.н. Има допълнителни бутони, които управляват само табовете - затваряне, презареждане, в колода, казкара, да поставиш няколко отворени страници в браузъра (за бързо сравнение, например, бутон за затваряне на всички без текущата и още куп допълнителни, които вече ми стоят на браузъра само за украса, защото правя всичко с жестовете на мишката.

Хареса ми, че има поне няколк оначина за едно действие - ако искаш да презаредиш страницата, това можеш не само с клавиша на клавиатурата, с бутон на браузъра, но с жест с мишката или с определено кликване на мишката, което избираш в настройките от падащо меню. Това е по-важно в работата с браузърите - да откриеш предимствата им и да с еползваш максимално от тях. Невероятно време се почели, когато имаш много начини да свършиш една команда, а аз по-удобен начин от жестовете с мишка не съм намерил.

Сигурен съм, че и другите водещи браузъри имат подобни функции, би трябвало да е стандарт, но май нещата опират до това до колко искаш да се възползваш от тях, за да си улесниш сърфирането. След време работа с Авант Браузъра така свикнах да правя всичко с едно мръдване на мишката, че по навик се опитвах да затварям, отварям, да се връщам, да минавам в горна папка в Експлорер среда:) Накрая си намерих програмка, с която да правя това и когато съм в Експлорер среда. Та, мисълта ми е - човек лесно свиква на лесното и бързото:)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Аз съм фен на Opera. Не само защото има към момента най-бързия render-engine сред официално рилиизнатите браузери за Windows, а и защото е достатъчно лесна за употреба и с последните и допълнения мощен инструмент за дивелъп. Ако искате да сравните браузерите си може да подкарате Acid 2 теста. Въпросния тес представлява изрисувано усмихнато личице, което използва всички елементи заложени в Web стандарта, доколкото разбира се има такъв. Opera и бетата на Firefox 3 са единствените които го преминават за Windows без проблеми.
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

Вега

Вега

Мръсна Кучка

• Маяри
  • 165 posts
Аз ползвах само Макстон до днес. Сега ползвам Макстон с всичките му прилежащи екстри и благинки. Открих доста готини плъгини, като - GmailNotifier, Arcade Classic (адски малък по размер плъгин, който ти позволява да цъкаш златните стари игрички.), АлармКлок...
Менюто се оказа доста удобно, има много хубави скинове в официалния. Абе... яко се кефя :Р
<div align="center">Пълен айляк.</div>

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users