Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Legacy Of Kain

• Please log in to reply
29 replies to this topic

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Какво говорите боже мой, камерата в LoK е почти толкова запомняща се, колкото и историята! Те това нещо, Blood Omen 2, се е впило, ама яко, с адамантиеви корени в паметта ми като първата игра, която ме накара да бягам към мивката, че да не повърна закуската връз прания мокет. Е не, не се стигна до там, ама ми се повдигаше в съвсем натурален, физически смисъл докато преживея първите две-три нива. Превъртях играта напук и хич не съжалявам, ама... айде да си говорим сериозно, това нещо си е сериозно изпитиние за триизмерният светоглед на човека.
Defiance-а... ем... там на едно място накисвах Кейн, хидрофоба му проклет, в някакъв пещерен гьол (баш в началото) таман двайсетина пъти. И тъкмо бях решил, че това е доста, и почна едно ми ти мъгливо ниво с Разиел, където безпощадно размазах рекорда - в рамките на два дни пребих синята анорексия над 50 пъти, преди най-сетне, с последни дози инат, да се добера до края на... какъвто там беше оня орталък. Хич ме няма на джъмп-ен-ръните, ама чак толкова...
Иначе за Носгот - интересно място, но в моята класация остава зад света на Planescape: Tornment и особено този на Might 'n Magic.

Spec0

Spec0

monster slayer

• Потребители
  • 795 posts
Хмммм, не може да не ми направи впечатление, че доста харесвате фентъзи поредицата за вампира Кейн...
Какво пък, дори и аз самият попаднах в капана на тази дива щуротия! :) Особено "Blood Omen 2"! Там стийм пънкът е в изобилие и имаме интересна смесица на основните идеи в RPG игрите с екшън hack and slash "шутърите", нали? :) Изглежда повечето от потребитилете искат голям свят(голям като идея), в същото време праволинеен, като приказка! :) "Legacy of Kаin" наистина покрива тези изисквания и "ВОАЛА!"- имаме ме си любима игра на маса играчи и неиграчи...
Но какво ли се оплаквам незнам, на мен много ми допада как Кейн унищожава враговете си с бесен замах, чрез властно покривало, създадено от смърт и мъчение! Неочаквано страхопочитание изниква в душите на всички врагове!!!
Ке-ке-ке ^_^
I'a I'a Cthulhu Fhtagn!!!

Haldir

Haldir
  • Потребители
  • 12 posts
Найстина приятна тема е ЛоК серията :) аз за съжаление съм играл само Defiance и до тук :( но просто каквото и да си говорим поредицата е номер 1 поне за мен а така като гледам коментарите и на останалите май е и за тях така :)

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Интересна статия за Blood Omen. :)
Интересна опция за "проба". :)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Defiance-а... ем... там на едно място накисвах Кейн, хидрофоба му проклет, в някакъв пещерен гьол (баш в началото) таман двайсетина пъти. И тъкмо бях решил, че това е доста, и почна едно ми ти мъгливо ниво с Разиел, където безпощадно размазах рекорда - в рамките на два дни пребих синята анорексия над 50 пъти, преди най-сетне, с последни дози инат, да се добера до края на... какъвто там беше оня орталък. Хич ме няма на джъмп-ен-ръните, ама чак толкова...

В началото на играта (да, съвсем в началото) не успявах да кача Кейн върху една платформа. Толкова време се задържах там, че кръвта ми изтече. Сега като си спомня и срам ме хваща. Иначе и аз го давех, а после и на първото с Разиел седях около два дни.
Но когато преигравах играта наскоро, преди година може би, всички тези велики спънки от едно време (на имението пак паднах около десет пъти) ми се видяха piece of cake, не мога да си обясня защо :)
The main thing in life is to know your own mind.

Узиел

Узиел

Rockstar Scientist

• Потребители
  • 265 posts
Имението ... още ме преследва онзи скок между балконите, който ако го пропуснеш падаш в началото на нивото. Не помагаше и факта че камерата често си сменяше мнението дали да ти покаже отсрещния ръб или далечната ниша в тавана.

И малко офф: Ако Кейн беше във ВнП, или иначе казано, Саймън Темпълман тайпкастнат като морално-сив злодей от новото рпг на Bioware - Dragon Age.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Това с балконите в имението е вторият ми най-изнервящ момент (то да беше само един момент, а то часовеее) в цялата игра (за първия май писах по-напред). Ужасно беше. В същото ниво имаше и още някакъв гаден момент, май докато се сетиш как се влиза в самото имение, там през оня прозорец, но може и да се бъркам. Както и да е, аз тогава се изхитрих и погледнах в walkthrough-то, пък един приятел, горкия разправяше как цял ден обикалял докато се усети. Третият най-досаден момент беше на четвърто ниво, където нещо не можех да се ориентирам и да намеря пътя, по който трябва да тръгна с Разиел. Именно тогава ми се наложи да прибягна и до walkhtrough, а веднъж вече като го направих и после изкушението беше твърде голямо и докрая често си помагах, хаха. Четвъртият пък беше в самото начало, където трябваше да накарам Кейн от улицата да се покатери на някакви там балкони/парапети/нещо си и да се придвижи по тях до вътрешността на крепостта. А после и една вода, дето трябваше да се прескача. The paaiiin... То нищо сложно, ама аз игра с такова конзолно управление дотогава не бях пипал, та докато свикна ми трябваха дни.

Но, както каза Ети, веднъж като превъртиш играта и тези неща вече не са проблем. Даже мисля в скоро време и аз да я изиграя за кой ли път, ама вече на максимални настройки, хехе (колко съм горд само :lol: , че мога да подкарам игра на пет-шест години на макс)!
The things one feels absolutely certain about are never true.

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Само да вметна, че в gog.com игрите могат да се купят за много добри цени и вървят на нови операционни системи. Та по този повод аз ги купих и си правихме Soul Reaver 2 ден, а после и Defiance ден (събрахме се и играхме на голям телевизор цял ден). Много готино!
The main thing in life is to know your own mind.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Ети, безценна си. :sun:/> Might and Magic от 1 до 6, под XP и Седмица - пазаруването започва!
Rogue's Gallery

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Този уикенд всички Легасита (освен първия Блъд Омен) даже са на промоция по 3 долара. :)
The things one feels absolutely certain about are never true.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users