Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Недовършени предания

• Please log in to reply
14 replies to this topic

Iliikata92

Iliikata92
  • Потребители
  • 1 posts
Здравейте, преди няколко месеца за пръв път се потопих в света на Толкин останах очарован.Интересуваме дали е възможно от някъде на се намерят Недовършени предания и съответно Пълни приложения към Властелинът на пръстените.До колкото знам тези книги отдавна са изчерпани в големите книжарници, но все пак имам надежда, че някъде все още ще могат де се открият в района на София.Също така ако някой продава някоя от горепосочените книги в добро състояние, може да ми остави ЛС.Цената не е от голямо значение ако е в рамките на нормалното разбира се.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Пълните приложения към Властелина си ги има във голямото издание?

Колкото до Недовършени предания - вероятно могат да се намерят само в малки книжарници или такива в по-малките градове (аз лично преди 2-3 месеца видях копие в една малка пловдивска книжарница, защото просто никой не пазарува книги оттам).
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Stalik

Stalik
  • Потребители
  • 14 posts
Интересно ми е как седи въпросът с правата за тази и другите книги въобще. Първоначално "Силмарилион" и "Недовършени предания" бяха издадени от "Абагар Холдинг". После ги издадоха "Прозорец", а сега "Бард" издаде "Силмарилион", което ме навежда на мисълта, че може и да държат правата за "Недовършени предания", но да нямат интерес да я преиздават, тъй като е по-малко популярна, поне по мои впечатления. Можеш да пуснеш един мейл до "Прозорец" и "Бард" и да попиташ имат ли тираж при тях, а последните - планират ли да я преиздават.
Nîn o Chithaeglir lasto beth daer; Rimmo nîn Bruinen dan in Ulaer!

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Прозорец няма да издават повече, защото правата би трябвало да са у Бард вече. Всичко от Толкин на Прозорец се прехвърли на Бард, бях го мярнал във фейсбук страницата на Бард преди време, нещо от сорта, че сега официално били единственото издателство, което издава Толкин или нещо такова. А и е нормално, купиха Опасното Кралство и Роувърандъм, преиздадоха ги в 1 том, най-вероятно ще пуснат някога и Недовършените. А дали ще се купуват Недовършените, най-вероятно не много. Чудя се дали няма да ги пуснат като луксозно издание като Хобит и Силмарилион и чак след това да пуснат нормални. Има материал за арт, който да сложат, а като им знам ламтежите за пари, най-вероятно ще е така.

Edited by Sparrow, 25 декември 2012 - 01:44 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Stalik

Stalik
  • Потребители
  • 14 posts

А и е нормално, купиха Опасното Кралство и Роувърандъм, преиздадоха ги в 1 том, най-вероятно ще пуснат някога и Недовършените.

През 2010 г. "Опасното кралство" и "Роувърандъм" бяха преиздадени в един том, но тъкмо от "Прозорец", не от "Бард". При "Бард" няма такива издания.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Ха, останал съм с впечатлението, че са на Бард. Ясно тогава. Но Прозорец нямат Недовършените при тях. Което е странно. Чудя се дали Бард не са имали предвид само нещата свързани със Арда.
Posted Image

Stalik

Stalik
  • Потребители
  • 14 posts

Но Прозорец нямат Недовършените при тях. Което е странно. Чудя се дали Бард не са имали предвид само нещата свързани със Арда.

Нямат ги на сайта си в момента. Но току-виж имали някое изостанало копие, ако им се пише. Или пък имат възможност да ги преиздадат - новите филми са добра мотивация за това.

Иначе "Недовършени предания" също са свързани с Арда. :) Не зная защо мислиш, че е другояче.

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Точно това имам предвид, че може да са купили и нейните права, без Perilous Realm + Roverandom. Сега ще взема да им пусна едно запитване на Бард, да видим дали ще кажат нещо.

Edited by Sparrow, 26 декември 2012 - 07:38 .

Posted Image

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
И кво казаха ли нещо?
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Sparrow

Sparrow

• Потребители
  • 1102 posts
Прозорец казаха, че правата са си в тях и не планират продаването им.
Posted Image

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Ясно,правата са си в тях,но едва ли скоро ще я преиздадат:cry:/> .

Тук в Бургас има антикварна книжарница за книги на ул."Св.Св.Кирил и Методий",където от месец февруари очаквам и проверявам дали някой не е решил да си я продаде и да си я купя:spiteful:/> ,но уви нямам този късмет:mellow:/> .

Някой знае ли кога е "сезонът на книгите",(ако може така да се нарече):umnik2:/> ?

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Вече и аз я търся, наистина никъде я няма.
Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Направо я търсете на английски, има я и по книжарници, и в Амазон.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1766 posts
Аз на английски я имам, имах я и на български, но я подарих и сега я търся, понеже ми харесва преводът, особено на частта с Туор:

А в тоз час слънцето потъвало отвъд пределите на света като огромно пожарище; стоял Туор сам-самичък върху канарата с прострени ръце и в сърцето му бликнал неудържим копнеж. Казват, че той пръв от синовете човешки достигнал Великото море и никой освен елдарите не е изпитвал тъй силно копнеж по необятната шир.

Това го четох във влака за морето преди няколко години, а книгата я дочетох на плажа и ми липсва...

Edited by proudfoot.underhill, 01 юни 2013 - 09:21 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Все още може да се намери.Някой беше казал,че в по-малките градчета я има из неизвестни книжарници.Там е и моята надежда. Posted Image

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users