Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Shadow of Mordor

• Please log in to reply
2 replies to this topic

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
https://en.wikipedia...hadow_of_Mordor Някой играл ли е? На мен ми стана интересно че ни занимава с доста второстепенен ферой - Келебримбор, който е нещо като дух, слят с главния герой. Бих я пробвал, ако някой знае дали си струва? Малко мяза на смеска между LOTR и Assassins Creed де :) https://www.youtube.com/watch?v=fpRXiyIvvX4
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Доста ужасяваща спрямо оригиналния замисъл на Толкин. Предпочитам "LotR: War in the North".

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Играта не е лоша като замисъл, изпълнение и конкретно като механики. Може би най-силната ѝ страна е Немезис системата, при която противниците се "учат" и реагират според действията ти. Например, трябваше да убия един оркски шеф, но се оказа, че е доста силен за нивото ми. Последва тактическо отстъпление, :) а когато следващия път отидох да го бия, той вика: "Ся пак ли ще бягаш като предния път или ще ме оставиш да те убия на спокойствие" :mrgreen: На моменти доста се забавлявах подобни изпълнения.

Графиката и артът са добри, различните локации са интересни и не омръзва бързо. Лорето е разтеглено като локум и има някои доста спорни моменти, но като атмосфера е добра. Противниците са разнообразни, макар след определено време игра да се вижда, че това са все пак вариации. Все пак Немезис системата много помага в случая, за да не оставаш с впечатление, че биеш все едно и също. Всъщност, оркските капитани и като цяло големите клечки в йерархията са до един интересни, на моменти забавни и рядко достатъчно застрашителни, ако знаеш какво правиш. В този смисъл играта трябваше да е малко по-трудна.

Битките са динамични, стелт системата е добре изпълнена, битките с мечове, ками или лък си имат своите разграничения и предлагат различен подход; има и мистичен елемент, щото без магия под една или друга форма няма как да мине. Има и форма на крафтинг, елементи на ъпгрейд под формата на руни... такива неща. Не са най-доброто в жанра, но насърчават айтъм хънтинга.

Като цяло много добра игра, най-вече заради цялостната атмосфера, разбира се, ако подходиш толерантно към така поднесената алтернативна история, която на моменти доста свободно спекулира с това, което би трябвало да е канон. На мен това не ми пречеше особено и понеже не съм особен фен на подобните игри в жанра, тази ми хареса.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users