Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Годишни награди на БГ Толкин Форум 2008

• Please log in to reply
18 replies to this topic

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Понеже Костенурка бе така добра да ни напомни, че дойде време за нови годишни награди - представям ви категориите, за които ще може да номинирате и гласувате. Ще забележите малко промени в категориите спрямо миналата година, но нищо фатално.

По-голямата промяна ще е в самото протичане на наградите. Този път ще е на два кръга.
В първи кръг всеки ще номинира когото си поиска за съответната категория и след като това приключи гласовете ще се преброят и ще се изберат по 4 номинации(тези с най-много гласове, разбира се) за всяка категория. Във втория кръг отново ще гласувате, но не за който си изберете, а за някоя от четирите номинации, които ще ви се предоставят. След това ще остане само да обявим победителите.

Относно гласуването във Първи кръг. - може да номинирате до 3 човека за категория, като номинациите ще получават различни точки в зависимост от това на кое място сте ги сложили.
Пример: за награда "Гандалф" номинирам следните хора:
1. Teodvin
2. Spec0
3. _Fallen_anGel
Така Teodvin получава 3 точки, Spec0 получава 2, а _Fallen_anGel - 1.
След края на първи кръг и след избирането на 4 номинации за всяка категория точките се нулират.
Гласуването за първи кръг ще продължи до 25 ноември.

Относно гласуването във Втори кръг - може да гласувате само за една от представените номинации - тя ще получи 1 точка.
Ако гласувате за повече от една точката се разделя на бройката. Значи, ако гласувам за две номинации, всяка ще получи по 0,5 точки, ако гласувам за 3 номинации - по 0,33 и за четири - по 0,25. Т.е. подредбата тук няма значение.
Гласуването за втори кръг ще продължи до 5 декември.

И последно, относно награда "Билбо" - номинации се приемат само за потребители регистрирани от 4 ноември(включително) 2007г. нататък, а за награда "Силмарилион" - само теми пуснати след гореспоменатата дата.

Това е. Ако имате въпроси пишете тук.
  • Награда "Билбо" за най-добър дебют
  • Награда "Гандалф" за най-мъдри слова
  • Награда "Феанор" за най-добро творчество в "Скокливото пони"
  • Награда "Финголфин" за най-любим форумен потребител (да се разбира като мъж/момче/пич/етц.)
  • Награда "Златоронка" за най-любима форумна дама
  • Награда "Змийски език" за най-голям флудър
  • Награда "Елронд" за форумен доайен
  • Награда "Валинор" за най-активно участие в Толкин разделите
  • Награда "Том Бомбадил" за най-приветлив потребител.
  • Награда "Силмарилион" за най-интересна тема
А, да, забравих най-важното - гласуването ще става по вече познатия ви начин - ЛС до Baron Harkonnen
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Напомням, че утре е последния ден за пращане на номинациите. Всеки, който досега не го е направил ще има възможността да гласува до 23:59ч. на 25 ноември.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Такаа, ето ги и резултатите от номинациите. :)
Общо гласували - 14 човека. Подредени са по азбучен ред. Ще забележите че в някои от категориите има по 3 номинации, а в други - повече от 4. Обяснявам защо е така. Ако на четвъртото място има повече от две номинации с еднакви гласове, всички взаимно се изключват. Aко са само две номинации с еднакви гласове - остават и двете и номинациите стават общо пет.

Награда "Билбо" за най-добър дебют
  • exentaser
  • Menedhel
  • Pe6ka_S_Mnenie
  • the_paleolithic
Награда "Гандалф" за най-мъдри слова -
  • Adanedhel
  • DragonSlayer
  • Strider
Награда "Феанор" за най-добро творчество в "Скокливото пони"
  • Menedhel
  • Mocking-bird
  • Moon Flame
Награда "Финголфин" за най-любим форумен потребител (да се разбира като мъж/момче/пич/етц.)
  • Adanedhel
  • Alphard
  • DragonSlayer
  • God Emperor
  • Pe6ka_S_Mnenie
Награда "Златоронка" за най-любима форумна дама
  • Костенурка
  • Чесън
  • Elven
  • Strider
  • the_paleolithic
Награда "Змийски език" за най-голям флудър
  • Чесън
  • Atlantis Warrior
  • Menedhel
  • Pe6ka_S_Mnenie
  • Spec0
Награда "Елронд" за форумен доайен
  • Adanedhel
  • God Emperor
  • Kronos
  • Menedhel
Награда "Валинор" за най-активно участие в Толкин разделите
  • АнарНирнает
  • Menedhel
  • Roheryn
  • Strider
Награда "Том Бомбадил" за най-приветлив потребител.
  • Greenleaf
  • Mellindor
  • Menedhel
  • Pe6ka_S_Mnenie
  • sister of the elves
Награда "Силмарилион" за най-интересна темаТова е. Сега продължаваме с истинското гласуване, което ще продължи до 5 декември и за което ще може да гласувате само за гореизбраните номинации.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Ето ги и резултатите от гласуването за годишните награди на Българският Толкин Форум.

Награда "Билбо" за най-добър дебют - Каквото и да се каже за победителя все ще е малко и недостатътчно. Напълно заслужено наградата отива при...Награда "Гандалф" за най-мъдри слова - "малко, но от сърце" може да се перифразира за случая като "малко, но мъдри". С пожелание за повече и все така мъдри слова, наградата отива при...Награда "Феанор" за най-добро творчество в "Скокливото пони" - малко изненадващо поне за мен (макар че аз също гласувах за нея, хе-хе), тук визията успя да победи текстът и наградата отива при...Награда "Финголфин" за най-любим форумен потребител - не разбирам как, с какви манипулации, врътки и подкупи успя да го направи, но е факт, че новият носител на наградата е...Награда "Златоронка" за най-любима форумна дама - без особено силна конкуренция, новата ни любима форумна дама е...Награда "Змийски език" за най-голям флудър - най-разтегливата като дефиниция награда успя, макар и не лесно, да намери своя нов носител и той е...Награда "Елронд" за форумен доайен - скромността винаги ме е красяла, затова не бих могъл да коментирам, когато наградата отива при...Награда "Валинор" за най-активно участие в Толкин разделите - че борбата за тази награда беше така оспорвана може само да ме радва. С благодарност за Толкин ориентираната активност (и пожелание за все повече такава), наградата си поделят...Награда "Том Бомбадил" за най-приветлив потребител. - с пожелание да се появи също толкова приветлив и на някоя форумна среща, наградата взима...Награда "Силмарилион" за най-интересна тема - за втора поредна година успяваме да покажем широкия си светоглед и наличието на интереси извън Толкин. Това е оптимистичната версия. Песимистите могат просто да отбележат, колко сме зле, щом тема от общите приказки за втора поредна година печели. И така, наградата отива при...Честито на победителите! :-)
Ето ги и наградите, които този път взимат формата на аватари. чувствайте се свободни(но не и задължени) да ги ползвате. :)

Posted Image Posted Image Posted Image

Posted Image Posted Image

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Осъзнавате ли колко сме зле при положение че аз съм форумна дама, а Мартин (Ал) е любим форумен потребител? :lol:

Не че не съм супер доволна де. B) Иии, благодаря. :blush:
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Моля, моля, много си ми е на място наградата!

Обаче подкупих един човек да гласува за мен и то па се оказа, че това било достатъчно за да спечеля. :huh:

Много слабо участие тея награди, има-няма 12 души гласували само. Даже има хора дето не са гласували въобще в категории, в които самите те са номинирани! :mellow:

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Айде ся на следизборните кифтета!
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аз си искам и двете награди (хеле споделената със Страйдър ми е баш драга), ама ако може да са ми като джвъчки към подписа, че аватара не си го давам.

Впрочем, как дебют, бе? Аз може не много от отдавна да пиша тук, ама и още миналата година участвах във Феста, а Толкин си го чета от 1990 поне :)

А участието ми в правилните раздели е опорочено от неграмотността си. Още ме е яд за кралския лист... От друга страна си се гордея с военните теми, макар че вие, загубени романтици такива, не обърнахте никакво внимание на несъмнения ми и гениален принос към военната историография (който щеше да е далеч по-беден без чудесните идеи на Талиесин).

Част от останалите награди поне си е на мястото, така че се навивам пак върху опашката си и заспивам зимния си сън...

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Тихо, зайците да не се оплакват!

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts
Хъм...зайците си мълчат, но сега ще се обадят. :P Честито на наградените (гуш) и сега от тях се очаква да почерпят :)
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Хм, може да разделим с вас подкупът ми, ако подкупените нямат нищо против :tooth:

Adanedhel

Adanedhel
  • Потребители
  • 120 posts
Аз и мъдри слова?! Боже, опази...

А иначе награда 'Гандалф' ми отива - нали знаете, "лукав и гневлив" :P

Ще черпя с номера с островърхата шапка... :)
Posted Image

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Против! <_<
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Честито и от мен на печелившите. =) Съжалявам, че активността е толкова ниска, но здраве да е - догодина повече, ако се потрудим. =)

P.S. Наградите ми харесват страшно много. :P (..без онази с Елронд :lol:)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
А за мен специална награда?

И на печелившите честито!
Най-готиния подпис

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts
Може да направиш "Наградите на Кронос". И Кронос винаги ще ги печели всичките, по странна случайност.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Хм, моля, обяснете на бедния дебил: как да си направя наградките на подписче, а не на аватарче - копи-пейст ли нещо, що ли...

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
А! :o Потрес!

Изненадана съм и поласкана до върха на скиталческите си ботуши. Благодаря ви, любими твари! Не знам дали заслужавам, след като по една или друга причина сама не намерих време да гласувам, но... За мен е чест да споделя наградата с Манол.

Ох, Маноле, забрави го тоя кралски лист вече, молим ти са! И не става въпрос за твоята "неграмотност", ами за умението ми да се заяждам с добри идеи. Просто съм драка, това е. Помниш ли как те нападнах от първия миг в Арменелос? Даже си го изкарах на Аданедел. :lol: Което ми напомня...

Я, Турамарт бил гневлив! :blink: Слава на Еру, че това не отговаря на истината ни на йота, инак досега да съм си изяла пердаха поне десет пъти. :teethqhq: А че не е многословен - не е. Щото, за разлика от мен например, говори само тогава, когато има да каже нещо съществено.
Ако има някой, който да заслужава тази награда, това несъмнено си ти, хир нин.

Вярно, бих връчила някоя воинска награда на Тал.

Честито на печелившите. Ха сега да се накичим с прекрасните награди. :tooth:
защото моят гарван е зелен

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Искам да видя тези награди тук :) Тази в подписа на Menedhel изглежда много хубаво, та и другите може в същия стил да са.
The main thing in life is to know your own mind.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users