Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Относно Толкин обществото

• Please log in to reply
106 replies to this topic

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts
Кефи ме обаче как някакви хора идват от синьото и почват да дават съвети. :D

Джудж, елитаризмът, който мен също ме дразни, в последно време е намалял значително. :) Ти помниш някакви неща от преди.

Forum + real life = it's a no no.

И какво сега? Не може да се виждаме на живо? :blink: Забранено е?
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

gadina_prokleta

gadina_prokleta

елф

• Потребители
  • 102 posts
Аз се включвам не в отговор на призива за коментар (не съм сериозен потребител на форума), а като някой, комуто е интересна дискусията, защото тя засяга не само вас, а и останалите фентъзи общества.

Вижте, из ларп средите имаше и още има консервативни мнения от типа "Абе защо ни е да популяризираме ларпа? Направихме национален ларп форум и глей колко тъпи лапета почнаха да се мъкнат по ларпове!". Това - от един от старите ларпъри, познат и вам, който напоследък ходи на ларп два-три пъти годишно и във форума не пише.
Е добре, дошли били неколцина момчета, които идват да се маризят с пластмасови мечове в големи тъпи мелета. Появили се и момичета, които идват на ларп само с цел да си хванат гадже. Е, и? Намериха се обаче и хора - от всички възрасти! - които са очаровани от ролевата игра и макар да харесват битките, разбират и идеята на това те да са осмислени от нещо друго покрай тях.
Може да се каже, че сега консервативният възглед е преодолян. Но все пак все още се сблъсквам с такива мнения, подплатени с изявено или прикрито високомерие.

Та думата ми беше - помислете искате ли да се популяризира Толкин обществото като общност на хора със сходни интереси. Или там каквото друго ви свързва. Ако пък се възприемате просто като група приятели, които използват форума като средство за общуване, обявете това, та да се не заблуждаваме ние, външните (:

Bright%20Future%20banner.png

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
1) Аз намирам сегашното общество за по-малко консервативно от преди. Доколкото си спомням в темата за миналогодишния фест някой се беше оплакал от затвореността ни, но тази година не видях подобно нещо. Имаше много хора, които бяха за първи път на феста (вкл. и аз) и досега не съм чул някой да се оплаче от изолация.
Аз съм съгласен с Елерина - по малко, но от хубавото.

2) По принцип Толкин форумите не са толкова активни, колкото по времето, когато "Явор превърна един форум за общи приказки в Толкин форум". Ако искаш се опитай да го направиш сега, няма да се получи, обзалагам се. Минаха годините на филмите. А защо въобще сравняваш БГТФ с LOTR Plaza? Това е едно напълно неуместно сравнение. Когато излезе "Хобит" форумът отново ще живне, сигурен съм. След това пак ще запустее... Това си е в реда на нещата

3) На стари лаври не се лежи! Не мога да отрека заслугите на Явор за този форум в миналото, но то си е минало. Почестите трябва постоянно да се заслужават. It's a constant fight to get through each day and night, както се пее в една песен.

Поздрави :)
Be not afraid of growing slowly, be afraid only of standing still.

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Ок, откога почнахме с Комсомолските дивотии, м?
Или, може би от догодина на феста да носим - сини връзки новите, червени връзки старите!
Има си форум, събират се хората, това е докато имат интерес. Няма полза и смисъл да търсите под вола теле.

За Толкину, За Форуму! :angry:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts

2) По принцип Толкин форумите не са толкова активни, колкото по времето, когато "Явор превърна един форум за общи приказки в Толкин форум". Ако искаш се опитай да го направиш сега, няма да се получи, обзалагам се. Минаха годините на филмите. А защо въобще сравняваш БГТФ с LOTR Plaza? Това е едно напълно неуместно сравнение. Когато излезе "Хобит" форумът отново ще живне, сигурен съм. След това пак ще запустее... Това си е в реда на нещатаПоздрави :)

С този вид на форума и с тези хора, които са тук от по 3-4 години наистина няма да се получи, именно затова ви трябват промени.

Гръбнакът вече е от хора, които много много не ги е е*е. И Къде видя да сравнявам LOTRPlaza с БГТФ? Давам ги за пример за това как може да функционира един форум без забрана за повтаряне на теми. Калофер и Калифорния.

Точно подготовката за излизането на "Хобит" трябва да е основната насока в дейността на форума.

---

Хора, може би аз се бъркам.

Допреди 2 години БГТФ беше основния двигател на толкин обществото. Сега като гледам реакциите ви на въпросите, които повдигам, си личи, че не ви се занимава с нещо градивно. Дай да си стоим, да си говорим, те ще дойдат потребителите, ще си тръгнат и така.

Ако ние бяхме подходили така навремето нито щеше да има подобен Арменелос (понеже той беше изграден изключително с наши кадри - говоря за повечето студенти), нито щеше да има Фестове и т.н. Може би БГТФ вече е просто форум?

Ако е така, жалко - малко ходите да ритате с обувки, ако ми схващате метафората. Жалко и за вас, жалко и за обувките.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
А ти нещо смяташ ли да предприемеш по въпроса или ще продължаваш само да мрънкаш недоволно? :)
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Вие... вие... вие... А Фестът си беше добър. Бури в чаша вода, форумни страсти... пам-парам-спаммм.

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts

А ти нещо смяташ ли да предприемеш по въпроса или ще продължаваш само да мрънкаш недоволно? :)

Аз когато трябваше съм предприемал, това е работа на екипа. Дай да не изкарваме кирливите ризи на показ, а? :)

Мисля, че засега и повдигането на въпроса и посочването на проблемите, както се виждат отстрани, е достатъчно от моя страна. Разбира се, ако наистина решите да се развивате мога да помогна (от позицията си на потребител) с идеи, предложения и съвети, за да може конструктивизма да надделее в цялата работа.

Аз и по-голямата част от стария екип вече не сме част от Толкин обществото, минахме този етап, но докато бяхме направихме достатъчно, за да създадем условия и другите след нас да могат да го сторят.

Както ви казах, още когато напуснах екипа и си закрих профила:

Създайте една стабилна основа, върху която да посрещнете вълната ентусиазъм и фенове, която неизбежно ще последва излизането на филмите по "Хобит". Именно това трябва да е в момента задачата на хората, които наистина се интересуват от Толкин и искат с нещо да помогнат на популяризирането на творбите му.

Желая на всички ви да свикнете да си поставяте високи цели и да се научите как да ги постигате с хъс и устременост. Специално в рамките на Толкин обществото е хубаво да го правите заедно. Самият процес на бъдещото развитие на обществото ще ви научи на много работи. Можете да сте сигурни в това.

Това е от Apr 18 2008. Година и нещо по-късно ситуацията с нищо не се е подобрила, напротив.

Много обичам да цитирам себе си, мамка му. :yes:

И ако не бях прав (поне за по-важните неща, некоректния ми подход и правописа не ги слагам в уравнението), нямаше така да ми скачате всички, много добре го знаете.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Това последното ми звучи в стил Велислава Дърева :)

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Чудесно, мерси за съветите (натрапените с надменност такива са най-трудни за следване, съвсем междудругото).
Сега спри да повтаряш едно и също нещо по 100 пъти и може да помислим какво и дали може и е нужно да се направи, ок?
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts

Чудесно, мерси за съветите (натрапените с надменност такива са най-трудни за следване, съвсем междудругото).
Сега спри да повтаряш едно и също нещо по 100 пъти и може да помислим какво и дали може и е нужно да се направи, ок?

Разбира се, ще чакам с интерес :)

ЕДИТ: 13.06 *продължава да чака с интерес*

Мерси за поредния измислен 20% warn тая суртин. (вече са общо 60%) Мисля че служи като прекрасно доказателство за думите ми колко не са наред нещата наоколо. Лошото е, че ако продължавате с това темпо да го вдигате за щяло и нещяло, до една седмица ще съм аут и ще изтърва революционния подем, който очевидно се задава. :)

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Леле, да споря въображаемо със Стивън и Явор 15 минути, и то следейки за правописа си, мани, а с един неволен ентър да си прецакам творението! Язък.

Ама все тая, и без тва съм от тея без мнението. Доволните и винаги съгласните. Явно остарявам наистина.

Но и не дотам, че да не кажа: Весо, обичам тъ, задето каза, каквото мислех - ако не ме кефи форумът, моля - да не съм тук. Ако имам възражения - да действам. Ми точно.

Ах, да, щях да пиша, че и аз съм нов фен, ама аре без тежки думи като "Толкинист" и "общество". Какво трябва да направя? *козируващо човече*

О, да бях изчела и последната страница, ми казали сте го вече.

Arhiglas

Arhiglas

Мечтател

• Потребители
  • 37 posts
Аз съм нов член на форума и не съм бил на Феста поради това, че не знаех за неговото съществуване. Предлагам за следващия фестивал да се направят банери за фестивала, кодовете на които всеки член да добавя в други форуми, профили на Facebook, Myspace и т.н. Така повече хора ще научат за фестивала и ще се разшири обществото. Само от множеството коментари разбирам, че няма голямо желание за нови привърженици?! :blink:

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Аз съм нов член на форума и не съм бил на Феста поради това, че не знаех за неговото съществуване. Предлагам за следващия фестивал да се направят банери за фестивала, кодовете на които всеки член да добавя в други форуми, профили на Facebook, Myspace и т.н. Така повече хора ще научат за фестивала и ще се разшири обществото. Само от множеството коментари разбирам, че няма голямо желание за нови привърженици?! :blink:

Няма такова нещо. Всеки, който се държи прилично е добре дошъл. :)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Само от множеството коментари разбирам, че няма голямо желание за нови привърженици?! :blink:

Би ли посочил някои от тези "множество коментари", които са те навели на тази мисъл? За да можем да санционираме тези, които стоят зад тях :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Да станеш фен на Толкин, а оттам на Средна земя и всичко, свързано с нея не трябва да бъде нито задължение, нито принуда!
Кому ще е от полза това да сме милион превзети или двама - трима - истински почитатели?
Все още си спомням думите на бивши вече "заклети" любители на Професора, че книгите му им се струват вече "плоски и еднообразни"...Толкинисти ли са били изобщо или какво?
Ето преди няколко дни двама напълно различни души (моята шефка и един от учениците ми) след като гледаха поредното издание на "Голямото четене" (с участие на Менедел, Мила Люцканова, Роксан и мен), което се излъчи по пловдивска ТВ, заявиха:"Заинтригува ме и ще ме накараш да прочета книгата!".Това е!
Дали ще го сторят си зависи изцяло от свободната им воля, а ако им хареса - добре дошли сред останалите "странни субекти" (меко казано от хора, които не си падат по приказното) :) !

И за какво се карате при положение, че никой и по никакъв повод не Ви е опрял нож във врата за това ще има ли Толкин движение или не?!
Не разваляйте вълшебството на Средната земя, опитвайки се да докажете колко сте й верни, защото така или иначе Еру знае и вижда всичко :spiteful: !

Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Ultimatum

Ultimatum

Asylum

• Потребители
  • 206 posts
Някакви конкретни идеи и предложения роди ли екипа за тези две седмици? :)

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts

Някакви конкретни идеи и предложения роди ли екипа за тези две седмици? :)

Крием ги от теб :Р

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Имам въпрос - толкова ли е лошо на положението на Толкин - движението в България в момента, колкото изглежда тук и защо?
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Арвен

Арвен

Слънчевка

• Потребители
  • 193 posts

Имам въпрос - толкова ли е лошо на положението на Толкин - движението в България в момента, колкото изглежда тук и защо?

Отговор, не, не е толкова зле положението - всичко е в главите на хората. ;) Какво им е лошото на фестивалите ни? Единственото, което мен ме притеснява сериозно е, че досега не сме опитали да осъществим контакт с фенове от чужбина, да си ходим на гости и т.н. , т.е. самозатваряме се малко в БГ.

Всичко е въпрос на как се чувстваш, дали ти е хубаво с приятелите ти, а в крайна сметка това е много по-важно от един форум, визирам този и как се общува в него и какво се случва.
Щом така е започнало да става - така трябва, с бан-ове, спирания, ядосвания и т.н. няма да стане, с фикс-идеята, че трябва в един Толкин форум да се говори само и единствено за Толкин, според мен също е... непостижимо, защото... няма да стане... на хората им се говори и за друго.

А това, че си говорим и за друго, освен за професора, не значи, че не го четем вече, че не ни пука, че не ни вдъхновява и че няма какво ново да научим нали...

Но някои си мрънкат просто...

А животът е толкоооова хубав :)

Peace and love :)
"Животът е като тънко въже, по което трябва да се придвижваме, без да губим равновесие. Задачата е да се научим да сме гъвкави, защото, ако стоим непрекъснато изпънати, ще паднем. Трябва да имаме самочувствие, да се обичаме. Пея за уникалното във всеки един от нас и за умението да сглобим различните парчета от себе си." Сара Тавареш

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users