Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Турнирите

• This topic is locked This topic is locked
360 replies to this topic

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Да питам - може ли да коментирам(е) Турнирите тук? Нямам идея как са се провеждали предишните(имало е предишни, нали? в стария форум?), а всъщност явно бързам да питам, преди да съм проверила, така че изтриването на темата ми не би ме учудило.

Пропуснах записването (ама и патка!), а по мое нескромно мнение ви разбивам тотално дотук.

И примерно, умиргам да кажа, че не е Берегон, ами Берегонд, все пак :)

'Сичко туй можех и да питам администратор на лс, но мразя да нахлувам в личното пространство на някого.

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Аз бързам да коментирам!
1.Браво - Турнирите рулират, макар че никога да не съм участвал (за което е виновна вродената ми болест)!
2.Анаре... бате... човеко :wub: :wub: :wub: :blush:
3.Харесва ми сегашното рзавитие на Турнира - играчите показват много хъс, спортсмество и солидни знания! ;) :tooth[1]: :tooth[1]: :thumb:
Най-готиния подпис

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

3.Харесва ми сегашното рзавитие на Турнира - играчите показват много хъс, спортсмество и солидни знания! ;) :tooth[1]: :tooth[1]: :thumb:

:yes: Posted Image

Чесън, отговорите така или иначе ще станат ясни след като свърши самият тур, но ако намериш какво да коментираш друго по Турнирите - предполагам, че няма да е проблем. Но нека Анар да се изкаже все пак, той е шефът. :Р
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Супер, коментирането на Турнирите е много готино нещо. :thumb: Винаги съм искал да разбера какво точно хората мислят за Турнирите (не за друго, ами защото така става, че повечето въобще не мислят нищо за тях. :tooth[1]: ), та тази тема е муцка. Само се чудя дали няма да е по-добре да отиде в Книгите, защото ги засяга тях, но това не е проблем.

Иначе, да, отговорите на въпросите ще ги пусна след края на първия тур, както спомена колегата Emperor, но все пак да кажа аз:
Умиргам си да ми пишат ЛС-та с разни въпроси. :ninja: Ако пък са свързани с Турнирите, с книгите на Толкин въобще и всичко, свързано с него, направо -> :wub: .. :lol:

@ Kronos,
:wub: :blush: ;p Нямам какво да кажа по тоя повод. :Р
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Турнирите са страхоооотни! :thumb: Много искам да участвам, но нямам намерение да се записвам. Успявам с несигурност да отговоря на около... 10-15% от въпросите :cry[1]:

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Кажете какво според вас би направило Турнирите по-интересни и какво, примерно :Р, би ви се искало да видите по-нататък?
Много ми е интересно. ;р

Знам, че това някак рита момента с изненадата по кокалчетата, но пък не е казано, че непременно всичко, което ви се иска, ще бъде изпълнено. :tooth[1]: :rolleyes: ..Поне не е и по-същия начин, по който го мислите. :Д

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Да, бе, и аз си помислих, че би трябвало да е в Книгите. Но пък знам ли, веднъж мернах една съвсем резонна забележка, така яко оградена с полицейска лента СПАМ, СПАМ! , че се направих на вода ненапита, пускайки темата в Общите приказки :wacko:

Идеи за Турнирите..

Най-логичното нещо за по-интересни турнири, според мен е една елементарна подготовка преди участие. Ми аз препрочитам Властелин няколко пъти годишно..

Виж, въпроси от Силмарилион биха ме затруднили, щото съм го чела само 2 пъти по разбираеми причини. (Знаете, към края му се чудиш да се гръмнеш ли, що ли :rolleyes: )
Питанки за имена на веднъж споменавани герои ми се виждат малко коварни (кой е пратеникът :blush: ). И ако бъдат включени въпроси от НП примерно за устройството на роханската конница.. бляк, тази част само съм я попрегледала.

Не ми се вижда редно аз да давам повече акъл за Турнирите, щото и без това си е зор да се мислят въпроси.

Мислех, че мога да коментирам досегашните отговори. Ето, сещам се да кажа, че ми хареса разсъждението на Ар-Фейниел за песента на джуджетата.
А, и не се ли споменава в Силмарилион всъщност кому първоначално е принадлежал Гламдринг? (Имам предвид, че в I-ви етап са въпроси само от Хобит и Властелин).

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Искам да коментирам, че изпуснах турнира! :angry:

Е, хубавото е, че за следващия турнир ще мога да се изправя лично срешу Анар :tooth[1]:
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

А, и не се ли споменава в Силмарилион всъщност кому първоначално е принадлежал Гламдринг? (Имам предвид, че в I-ви етап са въпроси само от Хобит и Властелин).

Когато Билбо, Гандалф и джуджетата са в Ломидол, при разчитането на Картата на Трор, Елронд казва на Гандалф и на Торин от къде всъщност са "тролските" им мечове. :Р Споко, не бих задал толкова гнусно-подвеждащ въпрос. :ninja: (Не и на този етап. :tooth[1]: )

Иначе от мнението ти аз лично си вадя бележка, че дори така, описанието на Турнирите и как точно протичат те, идва малко сложничко. :unsure:
При по-позитивно развитие на тая тема (на което искрено се надявам) и при повечко градивна критика, направо правилата ще се променят с цел Турнирите да станат по-атрактивни и приятни за тези, дето ги водят и играят. :Р

Искам да коментирам, че изпуснах турнира! :angry:

Е, хубавото е, че за следващия турнир ще мога да се изправя лично срешу Анар :tooth[1]:

Ми блейка си, срокът беше достатъчно дълъг, според мен. :P
А и кой ти каза, че победителят в тези Турнири ще иска да прави следващи? Или пък, че аз ще се включа в тях? :rolleyes: :tooth[1]:

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Според мен трябва да си има въпроси от всякакво естество и от всички книги, защото самите участници имат различни силни и слаби теми. Положението при мен например е точно обратното на това при Чесън - аз препрочитам "Силмарилион" веднъж-два пъти годишно, а "Властелинът на Пръстените" съм го чел веднъж-два пъти общо :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

Иначе от мнението ти аз лично си вадя бележка, че дори така, описанието на Турнирите и как точно протичат те, идва малко сложничко. :unsure:

Не, бе, кой знае какво съм писала днес м/у работни задачи и телефонен тормоз.

Описанието на самите Турнири не е сложно (за подлярско-подвеждащия въпрос ме разсмя :) ). Но на мен, като новак, не ми е ясно въобще следното:

1. На колко време се провеждат?? (Моля, не казвай веднъж годишно!)
2. След колко време се преминава на следващ етап? (Гледам, отговорите са в рамките на един ден, да кажем, може би обаче хората не разполагат с сводобно (работно :P ) време като мен, че да влизат всеки ден тук?? Едно всекидневно участие, според мен, е достатъчен критерий за "интересност", така де, да виждаш всеки път "нови отговори".
3. Как ги мислиш въпросите, някой помага ли ти, и би ли желал помощ (емотикон, дето трепка с мигли :) )

Може би Елерина имаше предвид, че ще се изправи срещу теб в качеството ти на арбитър :)

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

1. На колко време се провеждат?? (Моля, не казвай веднъж годишно!)

Според възможностите се провеждат, 'щото е ясно, че иначе, ако се каже: "на всеки 2 седмици" ще се механизира работа, ще се затлачи интересът и язък за Турнирите и цялата концепция. :р
Пък, ако ни е кеф веднъж годишно - веднъж годишно ще е. Само не знам какъв Толкин форум ще сме, ако ни е кеф по един път в годината само. :alien:

2. След колко време се преминава на следващ етап? (Гледам, отговорите са в рамките на един ден, да кажем, може би обаче хората не разполагат с сводобно (работно :P ) време като мен, че да влизат всеки ден тук?? Едно всекидневно участие, според мен, е достатъчен критерий за "интересност", така де, да виждаш всеки път "нови отговори".

Идеята е да се преминава в следващия етап, когато мнозинството от участниците могат. Тук обаче е пипкавата работа, че щом някой се е навил да участва в Турнирите, е наясно с въпроса, че те няма да пълзят ранено по асфалта, като прегазено животинче. ;р

Лично моето виждане, с идеята да не натоварвам излишно играчите, е преминаването да бъде през седмица. Така хем те ще имат време да почетат отново, хем аз ще имам време да измисля въпроси, което ме тика към следващия въпрос.. :Р

3. Как ги мислиш въпросите, някой помага ли ти, и би ли желал помощ (емотикон, дето трепка с мигли :) )

Тук малко "зад кулисите" материал [ :blush: ], aма то така или иначе нищо специално не е. :mellow:
Намирам си час-два свободни, сядам, отварям книгите и Word-a и се почва едно ми ти писане на въпроси, едно сортиране, едно такова "ми това ся как да го задам?..", и прочее първолашки занимания. :р Но пък има особено очарование в целия процес - на мен лично ми е много приятно. :Р

Помощ принципно не е зле да има, обаче от опит казвам, че мисленето на въпроси е дейност, която може да е успеваема, само ако има жив контакт. :yes: Иначе става луда хамалия и нищо не излиза. ;р
Пък и каква по-добра самопроверка за съставящия въпросите, от това сам да мине през цялата галимация на измислянето, сортирането и прочее? :Р

Може би Елерина имаше предвид, че ще се изправи срещу теб в качеството ти на арбитър :)

О. :blush: Съмнявам се да е така, но и да си права - лошо няма. :Р Тя ги умее тея работи.

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Анарски, ти не каза ли, че днес (вчера вече, от четири-пет минути) ще изнесеш резултатите от първия кръг? Чакаме ги с нетърпение (поне аз, де)! :)

*гушки* на всички, толкова им се радвам на тези турнири, че просто... Их! :P

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Хм. Лалаит не си ли е Лалаит? Друго истинско име няма (проверих даже :) )

И това "по-малката сестра".. ми те и двете му сестри са по-малки.

Мда, проверих по-хубаво.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
По-малки са, но Лалаит (чието име идва от името на потока Нен Лалаит ;) ) е по-малка от Ниниел.
Но.. почакай докато пусна резултатите, там ще си пише всичко. :yes:

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
И аз си мислех, че е Лалаит, но проверих - в Недовършените го пише истинското име, в Силмарилион май го няма...

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

Хм. Лалаит не си ли е Лалаит? Друго истинско име няма (проверих даже :) )

Урвен.
Now you know :rolleyes:

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Добре де, аз винаги съм си мислела, че щом като турнирите се водят по двойки (еди-кой-си срещу еди-кого-си), тогава резултатите също трябва да се считат като при двубои... Не беше ли така на предишните турнири? И не е ли това идеята на турнирите като такива? ;)

Не ми обръщайте внимание, просто така ми трепна радостно сърчицето като видях, че Кем има с една точка по-малко от мен... :) Мислех, че само него трябва да "победя", но явно съм си правила грешно сметките :)

Posted Image

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
I feel ashemed. :mellow: :( :ninja:

Прощавайте за тоя гаф.

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Анарко, нали няма сега да вземеш заради мен да отнемеш победата на тези, които беше обявил? От следващите турнири нека започнем това с двойките, недей сега. Хората са се зарадвали и сега...
Не е хубаво :)

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users