Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Турнирите

• This topic is locked This topic is locked
360 replies to this topic

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Ох, извинявам се - не съм го уточнил, наистина :closedeyes: (fail)
Както сте по ред - 1 срещу 2, 3 срещу 4

ей ся го оправям и в темата

Edited by Gortaur, 29 юни 2011 - 08:58 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Опа, честит първи финал, Маноле :) Честито и на Стотинков - и за него е първи. Но Маноловите борби винаги са били доста епични досега. Ще е интересен финал!

32

bdk---rohan.jpg

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Менедел, точи си брадвата.... Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Не че искам да цакам Coin, или нещо такова, но не е ли редно да се зададат още 1-2 въпроса при равенство, защото при форумното състезание не се знае кой кога е прочел въпросите първи и тези 24 мин. нищо не значат.:)
Горко на меките чела!

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
За съжаление на Финарфин, не :unsure: А и не мисля, че 2-3 въпроса ще решат кой е по - добър, те са толкова равностойни, че ако не беше регламентът на турнира, бих ги пуснал и четиримата на финал :D Но така е - решаващ фактор са 1.Точките, 2.Времето.

p.s. И все пак вината е моя. Трябваше да задавам по - трудни въпроси, но просто реших, че никой не може да помни годините на всички събития от приложението на Властелина, примерно.

Edited by Gortaur, 04 юли 2011 - 12:58 .

Hróðvitnir

Hróðvitnir
  • Потребители
  • 27 posts

4.По мои сметки са по - малко - Ниенор се ражда в началото на годината, а Турин тъкмо е навършил 8 , когато заминава за Дориат. Може би около 8 години и 4-5 месеца. (3т.)

Току що проверих в книгата, ето цитат:

След Нирнает Арноедиад Морвен продължила да живее в Дор-ломин, защото Турин бил едва на осем години, а чакала и нова рожба. [...] И един ден през есента на Скръбната година Морвен изпратила Турин отвъд планините [...] В самото начало на следващата година Морвен родила дъщеря на Хурин.

Горе долу са 8 години и 6 месеца, само че аз имах предвид разликата в годините на раждане, за да се избегнат догадките кога точно е 'самото начало' и дали Турин вече е бил на осем. Така или иначе, не е бил навършил 9 когато Ниенор се ражда, но разликата в годините им на раждане e 9.

Nothing is sacred.

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Това не можах да го разбера.Както и да го гледам, разликата е 8.Но дори и да имаше пълен брой точки, Менедел отговори по - бързо. Anyway, представи се добре... всички ще се радваме да се включиш и в следващия турнир :thumb:

p.s. Моля всички мнения, които не са въпроси към участниците, отговори на въпросите от участниците или от мен, да бъдат преместени в общата тема.Благодаря!

Edited by Gortaur, 04 юли 2011 - 01:03 .

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Въпреки молбата ти, Сауроне, рекох да доуточня - в Недовършените четем, че в годината на Нирнает, през месец Гваерон (третият) Турин е почти на осем, а през месец Лотрон (петият) рожденият му ден вече е отминал. В началото на следващата година пък Морвен родила Ниенор. Сиреч, разликата е над 8 години и 6 месеца.

Но, както каза, времето е решаващо. И преди е имало случаи на съвсем малки разлики, а и са се обсъждали дузпи и прочие. Но щом не е приета промяна в правилата, значи си важат старите.

Ако сметнат Айнурите да местят част от мненията в тази тема, да мръднат и това.

32

bdk---rohan.jpg

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Честито на финалистите и от мен :) Успех и на двамата!
Coin ме превари, макар и с малко, но напълно заслужено продължава напред.
Предложението на wutang относно равенствата по точки ми напомни за една идея, която ми хрумна докато водех предходните Турнири, но по стечение на обстоятелствата остана неосъществена:
във фазата на директните елиминации, при абсолютно равенство между двамата участници победителят да се определя чрез "златен гол" :rolleyes: Представям си го така: водещият се уговаря с двамата съперници за точно определено време и им задава един единствен въпрос в темата. Първият отговорил правилно на въпроса печели двубоя. Разбира се, въпросът за "златен гол" трябва да има еднозначен отговор, тоест да не може да му се отговори половинчато(пример: как се казва конят на Ороме? отговор - Нахар). Ако в продължение на 15 минути(или друг период от време) никой от двамата не успее да отговори правилно, се задава нов въпрос и така.
Това е като предложение за следващите Турнири, и ако водещият подбере подходящи въпроси за случая, мисля че ще се получи много интересно.
Rogue's Gallery

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Що тоя кръг да не се проведе отново :) Не съм свикнал да минавам толкова напред в Турнирите. Обикновено отпадам рано-рано, значи тук нещо не е наред :D

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Йеее, аз на финал. Така е, доживях да съм финалист на най-ненаселените Турнири :D Я да преиграем кръга, викам аз. Или пък що да няма "малък финал" за третото място?

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Играйте по правилата. Никакви повтаряния на финали, никакви малки финали.
The main thing in life is to know your own mind.

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Слушам и изпълнявам.
Горко на меките чела!

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Gortaur, благодаря за провеждането на турнирите, беше ми много приятно да участвам и съм много доволен(от себе си :D ), че стигнах до тук! Заслужено загубих от Менедел, който е един върл противник по всеки критерии свързан с Толкин и Средната земя, тъй че не съжалявам :) Менедел да ти е честита победата и гордо да си я носиш Posted Image

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Хайде, Маноле, честито ти и спечелване на турнир! Очаквам твоят да е много завързан и изпълнен с предизвикателства :) А на Стотинков успех на някой/и от следващите!

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Играйте по правилата. Никакви повтаряния на финали, никакви малки финали.

Глупости, разбира се. Правилата са, за да се нарушават (поне при такива поводи). Coin, ти също би направил страхотни турнири, в които пак да съм на вечното и достойно заслужено четвърто място :)

Както и да е, дами и господа, среща по същото време догодина. Дано има повечко кандидати. Стари, нови, всякакви. В крайна сметка единствената причина да се печелят Гондорските турнири е да се задават сложни въпроси на хора, които знаят повече от теб :)

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Ха честито и от мен!

Както и да е, дами и господа, среща по същото време догодина. Дано има повечко кандидати. Стари, нови, всякакви. В крайна сметка единствената причина да се печелят Гондорските турнири е да се задават сложни въпроси на хора, които знаят повече от теб :)

Ама как така догодина, че и по същото време? :(
Хайде бе, Маноле. Гледам, преди Турнири са се провеждали по два, че и по три пъти в годината. Що не ги направиш малко по - скоро а? :)(От мен имаш бири, колкото можеш да носиш за една вечер) :beer:
Rogue's Gallery

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Добре, мога да ги скалъпя и скоро. Искате ли първи кръг на десетите Турнири след седмица-две :) Не се бъзичкам, може да стане, само кандидати да има.

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Ти за бирите би ги направил още днес, no doubt :)

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Несъмнено :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users