Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Star Wars

• Please log in to reply
67 replies to this topic

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Джар Джар няма как да участва, тъй като в The Force Unleashed го виждаме замразен в карбонит, а едва ли някой би го размразил. :Р

tumblr_inline_n03gpmE1xV1r3nvvr.jpg

Макар че, за съжаление, разширената вселена вече не е канонична...
The things one feels absolutely certain about are never true.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

Аз пък познавам хора, чиито любим персонаж от Междузвездни войни е именно Джар Джар. :D

Много мъка има по този свят, ей! :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Филмът е чудесен :)

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts
Мен Джар Джар никога не ме е дразнил, но не ми е любим чак. Мечетата (евоците) са ми от любимите, а тук ги няма.

Мацката кефи, не само защото е красива - не са прекалили и не са я направили свръхсилна. Ууки Чубака дори не дразни, а това е трудно. Харисън не дразни, което също не е лесно. Лея е с доста по-силен образ от това, което си спомням за нея от старите филми. Новите злодеи са достатъчно добри, не ме подразниха ( – НЕГЛЕДАЛИТЕ ДА ПРОПУСНАТ ТАЗИ СКОБА – ако и да ми напомняше един от тях на Хитър Потъровски образ, без да съм гледал и чел въпросната поредица :Д). Щурмоваците си имат вече човещина, не са само като робото-хлебарки. Черничкият (ако и да е за цвят сложен от политкоректност и прочие) е нелош образ.

Определено ми се щеше веднага да почне следващият епизод - сиреч, сюжетът ме грабна!

Музиката е на Джон Уилиямс, доста е добра, ако и от едно гледане да не запомних новите мотиви (ако има такива главни). Технологиите са леко напреднали, спрямо времето на Йода - пак както подобава. Ефектите са подобаващи.

СиТриПиО е абсурден, като тенекия за сирене в суперкомпютър стои, ама напомня за старото време, та е симпатичен.

Да се повторя, че ми се гледат следващите епизоди!

Edited by bdk, 26 декември 2015 - 10:31 .

32

bdk---rohan.jpg

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Ееее, радвам се, че има тема за Star Wars! Винаги съм казвал, че Властелинът е много повече от просто книга и филми, но смея да твърдя че и Силата е с мен! Радвам се, че двама велики актьори направиха и мост между двете най-големи и най-силни кралства - Lord of the Rings и Star Wars, а именно Sir Christopher Lee и Andy Serkis!

Епизод VII е наистина много добро попадение и определено стъпка в правилната посока! Сюжетът бе предвидим, но именно така се прави свързването на толкова много поколения фенове, защото така много по-лесно децата днес ще разберат оригиналната история от Епизод IV. Имахме светлинни мечове,космически битки и всичко което да задоволи един фен на Stat Wars. Джон Уилямс, Харидън Форд, Марк Хамил и Кери Фишър, а по-внимателните са забелязали и Daniel Craig (да, Джеймс Бонд)! Останах наистина доволен и очарован от филма,а Daisy Ridley в ролята на Ray бе наистина великолепна! Епизод VIII обаче ще е коренно рязличен - и пак в добрия смисъл!
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Феновете на Star Wars казват, че седма част била като Хобит - не следвала идеите на Лукас, които са били по-оригинални и интересни, но новия режисьор е променил 50% от сюжета.
13turniri.png

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Тя следва идеите на Лукас, ама тези от Нова надежда. :D По-добре, отколкото ако следваше идеите от втората трилогия, но все пак можеха да измислят нещо по-добро от "a bigger death star", която на всичкото отгоре е не просто непрактична, а невъзможна.
The things one feels absolutely certain about are never true.

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts

... Радвам се, че двама велики актьори направиха и мост между двете най-големи и най-силни кралства - Lord of the Rings и Star Wars, а именно Sir Christopher Lee и Andy Serkis! ...

Граф Дуку ми е уникално слаб персонаж - не като игра, а като концепция изобщо. Нещо като огромна кръпка от висококачествен материал, която просто си личи, че нито е на място, нито е добре пришита. И това няма нищо общо със самия Christopher Lee и играта му, а с Лукас като този, който плаща музиката.

Вярно, с Death Star Enhanced Edition просто преиграха. Може би единственото свежо нещо, което приех безпрекословно, беше тая Рей, не и знам истинското име. Момичето си има някаква харизма и излъчване, спечели ме. Чернокожият бих го изрязал на 100% от лентата , роботът футболна топка бих го пратил на скрап и единствено ми е интересно на този етап кой е Снук и има ли смисъл от този въпрос.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users