Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Работилница

• Please log in to reply
293 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Добре. Как се прави?

avallon

avallon

Malord

• Потребители
  • 9 posts
Кога?

Mocking-bird

Mocking-bird

заище

• Потребители
  • 789 posts

Бре, колко сме негативни ;)

Негативизмът ми, Мел, е породен от два фактора - първо че специално този разказ го писахме преди ужасно много време и доста трудно ще може да се възстанови “фабулата“. Втората причина е, че като си прочетох писанията ми се обърнаха вътрешностите. :facepalm4: :facepalm4: :facepalm4: За мен графомания повече никога - не е здравословно! :closedeyes:
Но моля Ви, даже Ви умолявам - ако ще пишете нещо *поглежда разни хора* пишете грамотно поне! <_<
"Перото движи се и нищо на света-
ни сълзи, нито знания извечни,-
не би могло да го накара да задраска
словата, що написани са вече."

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Ми добре де, нов тогава :)
А писането е много хубаво нещо, хората се развиват :) Дори да не си харесваш какво си писал преди време, винаги можеш да пишеш по-добре :)

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Това за писането е вярно. Сега дайте акъл как става номерът с груповия разказ (защото, както разбирам, идеята е да се подхване нов, което да позволи и на новаци да се включат).

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Ами някой го започва, друг се включва и така... :)
Ако имаш идея, давай ти пръв, пък останалите ще подемем оттам :)

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts
Ако помня правилно, предната такава инициатива замря понеже повечето хора (включае и аз) пишеха преимуществено за собствените си герои и допринасяха колкото за богатството, толкова и за непоследователността на разказа - объркана хронология, рязко променящи се характери на персонажите и пр. Това ми се чини неизбежно, тъй като замисълът на един няма как да стане известен на друг само посредством кратък въвеждащ текст и разни епизодични събития по-насетне. По замисъл мероприятието е интересно, като изпълнение също, но като се опре до техническо оформление и дялкане на излишни елементи става сложно.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Аз нищо лошо не виждам в това, всъщност. Едно време в discworld-bg.org точно на този принцип се пишеха "нишките", всеки си създаваше герои в Света на диска и развиваше историята от тяхната перспектива главно (пък и би било неучтиво да правиш каквото си искаш с чуждите герои :Р), някои герои пък се местеха от едно приключение в друго, абе доста забавно беше.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Аз лично съм фен на това да пишеш не само по своя герой, но и по другите. Развива въображението, ако не друго :) Вярно, малко объркано става и това е проблем донякъде, но пък е толкова интересно да видиш как другите биха развили идеята ти! Просто трябва да си гъвкав и да не бъдеш прекалено собственически настроен към герой, който си "създал".

Posted Image

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Пък и винаги, ако някой ти прецака героя, можеш да напишеш след това, че пича просто е сънувал малко повече.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts
Бих Очаствал, но нека все пак се определят някакви що-годе точни правила, които да не допускат да ти прецакват героя или някакви върховни dei ex machina(дали не сгреших числото :lol: ). Надявам се и да се включат повече хора - така де, с пет човека едва ли ще е много интересно. :)

Edited by wutang, 02 януари 2011 - 11:02 .

Горко на меките чела!

EamaneAlcarin

EamaneAlcarin

Нейна Милост

• Потребители
  • 198 posts
пишете ме и мен (ама нека и малко хумор да има )
"А Ниена се изкачила по Езелохар и със сълзи измила скверните следи на Унголиант;и скръбна песен запяла за болките на света и Помръкването на Арда."

Archibald

Archibald
  • Потребители
  • 425 posts

Аз нищо лошо не виждам в това, всъщност. Едно време в discworld-bg.org точно на този принцип се пишеха "нишките", всеки си създаваше герои в Света на диска и развиваше историята от тяхната перспектива главно (пък и би било неучтиво да правиш каквото си искаш с чуждите герои :Р), някои герои пък се местеха от едно приключение в друго, абе доста забавно беше.

Лошо няма, но тогава идеята май беше всеки да пише за всичко. Отвъд това обаче пак има доста за координиране, което е измежду по-досадните моменти и на никой не му се занимава много-много с напасване според фрагментите, написани от другите, особено ако е надращил половин Достоевски. Поне това са моите впечатления. В един момент несъотвествията стават доста и за премахването им е необходимо повече време, отколкото да се напише нов фрагмент (изчитане на всичко преди това, внасяне на съответните изменения, изчитане още веднъж за да се провери дали не са създадени нови "бъгове" и т.н.), което именно е по-тегавата част от цялото занимание.

avallon

avallon

Malord

• Потребители
  • 9 posts
Кога ще го почваме :boogie1qw::boogie1qw:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users