Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Дилема и приятелски съвет

• Please log in to reply
39 replies to this topic

Oxus

Oxus
  • Потребители
  • 7 posts
Здравейте приятели и неприятели :D , нов съм тук. Голям почитател на Толкин и скоро се разочаровах малко ,като четох едно негово интервю и разбрах ,че света сътворен от него е дете на неговото въображение, а не паралелен свят, който той е посетил.
Пиша сега за да ви питам нещо. Прочел съм Хобит електронно, страшно много ми хареса и не чета и Властелинът на пръстените така понеже искам да си доставя пълно удоволствие като хвана книжка в ръка. Въпроса ми е : Луксозното издание.. мисля три пъти по-скъпо беше от нормалното (70лв някъде) , какво повече има от нормалното ? Ще съм ви благодарен ако споделите приятелски мнения :)

Поздрави: Оксус

Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Добре дошъл :)

Като напреднеш още, ще видиш, че нищо не е загубено - Средната земя е в Европа, така че живеем в нея :)

А в луксозното издание виж дали са включени Приложенията към "Властелина", които са си интересни. Като добавим, че е луксозно, тоест има хубава корица и изглежда сериозно, това си е предимство. Лично аз си имам първото двутомно издание с черно-бели илюстрации и без Приложения. Тях ги купих отделно.

Oxus

Oxus
  • Потребители
  • 7 posts
интересно ми стана

Като напреднеш още, ще видиш, че нищо не е загубено - Средната земя е в Европа, така че живеем в нея

Това с паралелния свят си го мислех ,защото така ми харесваше да го чувствам... Че наистина ги има тези храбри герои, а не са плод на някоя развинтена фантазия. Но както и да е... страшно много съм благодарен на Толкин за това ,което ни е оставил :) .

А ти в някакъв филм ли си се вкарал или говориш сериозно? В какво да напредна и какво да не е загубено?

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
Добре дошъл, Oxus. :)

Манол най - вероятно се шегува с това. :tooth:

Не се взимай насериозно, пич, ние тук не се и сме много щастливи. ;)
А неприятели тук няма да намериш, освен ако не ги търсиш :)
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Не бе, така си говоря. Баси, мислех, че се изразявам разбираемо. Като напреднеш с четенето на още Толкин. А "нищо не е загубено" в смисъл, че може и Средната земя да не е чак паралелен свят, но пък е опит на Толкин да разкаже другояче Средновековието, тоест в някакъв смисъл хората сега сме потомци на героите му.

Oxus

Oxus
  • Потребители
  • 7 posts

Не се взимай насериозно, пич, ние тук не се и сме много щастливи.

Ко речиии? :huh:

А неприятели тук няма да намериш, освен ако не ги търсиш

оооо....аз имам елфическо зрение и слух, и веднага зърнах един! Писал неподготвен, че вегетерианството е неморално и месоядните дебелочичковци даряват с живот всички тези животни, които преди това изяждат. По-тъпо изсказване не бях "виждал" :D . Веднага го пращам на клада да гори :tooth:

П.П. И да не се много отклоним от темата: дарявам три дебели жаби при страстна целувка превръщащи се в принцове до една, за този ,които ми сподели чисто и приятелско мнение да имам ли голями очаквания от "луксозното" издание на LOR ,че съм й хвърлил мерника. Не ,че до сега не съм давал много пари за книги и не съм се разочаровал, но обичам всичко да е проверено :)

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts

Ко речиии? :huh:

"Не се вживявай, на етапа едва ли някой ще го оцени." ;)

оооо....аз имам елфическо зрение и слух, и веднага зърнах един! Писал неподготвен, че вегетерианството е неморално и месоядните дебелочичковци даряват с живот всички тези животни, които преди това изяждат. По-тъпо изсказване не бях "виждал" :D . Веднага го пращам на клада да гори :tooth:

Ооооо, с наш Алфардо не се заглавичквай - репликата в моя подпис се отнася тъкмо за него, и е от въпросната тема :tooth:

П.П. И да не се много отклоним от темата: дарявам три дебели жаби при страстна целувка превръщащи се в принцове до една, за този ,които ми сподели чисто и приятелско мнение да имам ли голями очаквания от "луксозното" издание на LOR ,че съм й хвърлил мерника. Не ,че до сега не съм давал много пари за книги и не съм се разочаровал, но обичам всичко да е проверено :)

Ся, тва не съм го виждал, ноооо - скъпи и пре - скъпи приятели ми дариха луксозния "Силмарилион" - иначе луксозния "Властелин" не съм го виждал, ама Силмарилиона е много "барнат" - цветни илюстрации, скъп, хубава хартия, кеф, кеф да четеш, майна! Иначе книгата си е същата :)
Posted Image

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts
Аз винаги съм подкрепял тезата че съдържанието е по-важно от корицата. Затова и нямам нито една луксозна книга в библиотеката си.
Единственото за което давам повече пари са твърдите корици, и дори тогава на си купувам повтарящи се книги.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Ем, да, ама аз "Силмарилион" го взех подарък, иначе едва ли щях да си го взема луксозен ;)
Иначе, с твърда корица определено се запазват по - хубаво книгите, ама например не можеш да си ги влачиш с торбата и да четеш в рейса, нали? :rolleyes:
Posted Image

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts
Е ся, аз книгите които си ги купувам с твърди корици винаги са с над 400 страници и големи формати.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Имам въпросното издание на "Властелина", купих си го преди 4-5 години за 45 лева. Не ми е много понятна причината, поради която Бард са "актуализирали" цената на 70.

Тогава си го взех, защото беше с все Приложенията, които в първото издание - двутомното, за което Менедел говори - липсват. Освен това изглежда добре.
защото моят гарван е зелен

Oxus

Oxus
  • Потребители
  • 7 posts

Не се взимай насериозно,спри се...,не се заглавичквай, Не се вживявай,

---- ехеее ...Скоро и ще събера за книжка с мъдростите ви :D. По езотеричните форуми са по толерантни и културни, и по-малко акъла си бутат(макар ,че яко философи си падат!). С това "ко каза" имах предвид, че не разбрах какво искаше да разбера от думите му и в недоумение ме докара с "Не се взимай на сериозно". От което пък веднага следват въпросите(при различнiте значения на словосъчетанието му) - С кои ми действия показах, че прекомерно сериозно съм се взел? и /или - Аз съм сериозен човек, естествено ,че на сериозно ще се приемам :) . Обикновено в нов форум като влезна и първо ми пишат хората типаж "тъп флуудър", за които думите са със стойност нула. Ще изчакам с положителна нагласа и ще се оглеждам за нормални хора тук преди да си делна регистрацията :)

Поздрави и благодаря ви за мъдрите напътсвия! хахахах : Оксус

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Strider след като писах ти видях отговора ... благодаря ти за него! :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
По-добре си вземи стандартното издание от 16 лева (или колкото там беше, поне преди седем-осем години, сега сигурно и на него са му "актуализирали" цената) - едно такова зелено (или кафяво, зависи на какво случиш). Луксозното определено изглежда по-добре, но като съдържание няма нищо допълнително, пък и е грехота да пълниш гушите на тея от ИК Бард със 70 лв. Пък и това луксозно издание май не е кой знае колко удобно за четене. Не, че стандартното е удобно, от такава гледна точка е най-добре да си вземеш трите томчета по отделно. Но тогава ще трябва да си търсиш и приложенията отделно, а не знам те намират ли се още.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Vincente

Vincente

Ace

• Потребители
  • 346 posts

типаж "тъп флуудър"

Бай Флуудър ти казва, че можеш спокойно да си изтриш регистрацията вече :lol:

Всички хора до сега мисля, че ти дадоха достатъчно обективна оценка дали да си вземеш книгата луксозна или не. И бягай утре да си купиш кото си решил. Винаги е хубаво да не четеш на монитор. Не мога да си представя как имаш търпението. Когато една книга ми хареса ако трябва от закуските си земам, че да я имам на рафчето и да си я чета айляк полегнал на диванчето.

Eriel

Eriel
  • Потребители
  • 73 posts

може и Средната земя да не е чак паралелен свят, но пък е опит на Толкин да разкаже другояче Средновековието, тоест в някакъв смисъл хората сега сме потомци на героите му.

Не става ли дума за едно сякаш по-ранно време? Толкин не харесва Средновековието, нито някога е търсел да разказва нещо вече съществуващо по друг начин, по-скоро разказва една история, така и ненаписана, за/на/от предишното време :)
Haeleth under heofenum

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Аз не бих дала толкова пари за книга, която просто не е удобна за четене. Ако можеш да си намериш на старо изданията от 90та и 91ва, това е което ти препоръчвам :)
The main thing in life is to know your own mind.

Костенурка

Костенурка

24981

• Потребители
  • 696 posts

Аз не бих дала толкова пари за книга, която просто не е удобна за четене. Ако можеш да си намериш на старо изданията от 90та и 91ва, това е което ти препоръчвам :)

Абсолютно да. :) Аз обаче скоро не съм ги виждала по вторите употреби, нещо хората не искат да се разделят с тях. Струва ми се че на български в момента няма разделено по томове издание, което е жалко, защото събраният формат е неудобен за четене и с твърди и с меки корици, а пък с меки се "разкисва" много бързо.

И съм съгласна с Кем че 70лв е срамота. Дори само заради това, нье. <_<
бакалавър, бакалавър! Ганева

Posted Image

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Виж сега, приятелю незнаен, първо влизаш със следното изказване:

Голям почитател на Толкин и скоро се разочаровах малко ,като четох едно негово интервю и разбрах ,че света сътворен от него е дете на неговото въображение, а не паралелен свят, който той е посетил.

И Менедел съвсем приятелски и в твоя тон ти отговаря с:

Като напреднеш още, ще видиш, че нищо не е загубено - Средната земя е в Европа, така че живеем в нея :)

На което ти се дивиш, посредством:

А ти в някакъв филм ли си се вкарал или говориш сериозно? В какво да напредна и какво да не е загубено?

Е, при условие, че първи се изказваш като "режисьор" а после ни "вкарваш в някви филми", позволи да се подразним на неадекватността ти. :) И - да, никой "не ти бута акъл", просто ако сам пишеш по - разбираемо и се държиш по - културно може и да се разбираме, че да не се налага да си "делваш" профила. ;)

Айде, и успех с езотериката! ;)
Posted Image

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts
Уф стига сте стряскали и прогонвали човека! Оксусе, обобщавам малко:Повечето от нас смятат,че луксозното издание е само за да ти седи в библиотеката и не си заслужава парите.Аз лично ти предлагам това издание. Не е твърде скъпо, ако искаш го има същото,но с твърди корици. Уверявам те, че е по-удобно за четене от "супер луксозното издание". :thumb: Единствения кусур (на всички издания на Бард) е че ще се побъркаш от правописни грешки.Потърси в книжарницата и едно моливче да си ги поправяш! :tooth:

Edit: браво Пеш :yes:

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

• Потребители
  • 1509 posts
Мммм, Горти, линка не се вижда :mellow:

Иначе на Властелина и аз имам стандартната мека корица, в която са включени и приложенията, още не съм о направил на салата. :search:
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users