Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Е как да не му е кеф на човек!

• Please log in to reply
35 replies to this topic

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Колкото и идиотско да звучи-питам:Къде е най-добре да пусна обява в Интернет, че търся Недовършени предания?Питам, защото никога досега не съм пускал обява в Нета.:blush:/>
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Еми пускай във всички сайтове, в които можеш и е позволено. Няма най-добре, колкото повече, толкова по-големи шансове да намериш.

Edited by Sparrow, 26 май 2013 - 05:02 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Благодаря ти много!:)/>

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
След 2-3 седмици ми се отваря път към Велико Търново.Някой знае ли къде би могло да има книжарница за книги,където да потърся Недовършени предания?:blush:/>/> .Защото някой беше казал, че бил видял в пловдивска книжарница 10-на книги.

П.П.Извинете ме,ако ви дразня с "Недовършени предания", но просто много я искам.Тя е задължителна за всеки Толкин фен.:)/>/>

Edited by Гандалф Сивия, 29 май 2013 - 11:16 .

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts

Е най-после се сдобих с "Недовършени предания".Главният редактор на ик Прозорец намерил последна бройка и ми я прати. :party:

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Ако ти я e пратил и без пари - браво :Gandalf: . Ако не - сефте. Поне я имаш : ).

Edited by Sparrow, 18 юни 2013 - 03:12 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts

По-скоро второто,но както казваш,поне я имам. :lol:

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

Е честито! Пита ли дали наистина е последната? (:

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts

Е честито! Пита ли дали наистина е последната? (:

Благодаря! Не съм питал. Човекът ми каза следното: Намерихме една бройка специално за вас.Тя ви очаква на книжна борса "Искър". 

След това аз го попитах дали не може да ми я изпрати,понеже съм от Бургас.Той ме пита за адрес, аз му го дадох и той ми я прати по пощата.

П.П.Аз най-напред го питах дали ще я преиздават и у кого са правата,но той направо ми каза по-горе написаното.

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts

На книжна борса "Искър" наистина няма никакви бройки, а пичовете от "Прозорец" казаха, че няма да преиздават. Ако са останали някъде неотчетени и дадени на консигнация бройки, може би е възможно да се открие, но "Недовършени предания" вече официално е с изчерпан тираж и очаквам скоро да я видя на "Славейков" за 30+ лева :D

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

И "Бард" това очакват, сигурно за да пуснат нов тираж :) Който я няма, просто може да си я купи на английски за десетина лева. Или да провери дали пък не е качена в Читанката.

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts

В Читанката я има, защто скоро я четох от там. :)

Eli4ka

Eli4ka
  • Потребители
  • 1 posts

Здравейте! Включвам се във форума с надеждата, че някой ще може да ми удари едно рамо.

Аз не съм от големите разбирачи на Толкин, въпреки че се прекланям пред неговия гений. Срам, не срам, ще си призная, че за първи път чух за него, когато излезе на екран първата част от екранизацията на "Властелинът на пръстените". Е, докато излезе втората част, вече бях прочела всичко, което можах да намеря и да си купя. Имам старо двутомно издание на "Влостелина", имам "Силмарилион", "Недовършени предания" и "Хобит". Но моето издание на "Властелина" има един недостатък - в него липсват приложенията. След като като гледах "Хобит" на Питър Джаксън в мен се зародиха разни въпросчета, и се заех за пореден път да препрочитам книгите - ей така за кеф. Иииии... като нямам приложенията ми стана някак си тъпо. В "Недовършени предания" в различни забележки Кристофър Толкин непрекъснато ги цитира. А аз ги нямам! Изданието на "Бард" е изчерпано от години, до него не успях да се добера. И в интернет го няма в цифров вариант. Знаех, че приложенията ги има в новите издания на "Властелина", но нямам финансовата възможност да отделя 50 лв. за луксозно издание, само заради приложенията. Потърсих електронни книги, но и те са все старите издания. Някой от вас били могъл да ме насочи? Да закупя от някъде приложенията на "Бард" или някъде в електронен вариант?

Ще съм благодарна за всякаква помощ.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Евентуално би ти свършило работа евтино издание втора ръка на "Властелина" от ИК Бард. Меки корици, в един том, ако някой продава такова. В него ги има Приложенията и би трябвало книгата да не струва повече от десетина-петнайсет лева. Разпитай приятели, порови из нета, а ако си от място, където се продават книги втора ръка на кашон, има шанс да намериш книгата, дори и на по-ниска цена.

За съжаление, първото българско издание на Приложенията в самостоятелно томче е практически неоткриваемо. 

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts
Да се похваля и аз. At last, my collection is complete!
За съжаление, корицата на Хобит и гърбът на Пълните приложения не са със същия дизайн като на останалите книги, но и така съм доволен. :)

IMG_2425.jpg

IMG_2428.jpg
The things one feels absolutely certain about are never true.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Аз нямам такива колекции. На мен всичко ми е на електронен четец.
13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users