Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Силмарилион - филм

• Please log in to reply
126 replies to this topic

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Айнулиндале - мюзикъл; божествен хор и впечатляващи светлинни ефекти. Те това ми се ще на мен.

Джош Хартнет не ми се чини подходящ за Турин. Турамбар е суров красавец.
защото моят гарван е зелен

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Мюзикъл също би било много интересно. :yes:
Относно ролята на Турин си мисля за Хоакин Финикс. Много добър актьор е и на вид би го докарал доволно. Макар че с грим и ефекти всеки би могъл, като се сетя Виго на какво заприлича за Арагорн и какъв е по принцип.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Виго просто се отнесе с подобаващите сериозност и уважение към героя си. Към меча и коня си също. А най-вече - към книгата и Толкин. И тъй като тия неща за мен са от особено значение, аз го приех повече от топло. : )))

Ако трябва безпристрастно да определям откъм визия обаче, за мен Даниъл Дей Луис или Джеймс Кавийзъл са далеч по-подходящи за Арагорн. Но, както казах, играят и други фактори, далеч не е само външният вид.

П.П. Малиии, мра си за Хоакин Финикс! Хм, докарва го на арогантност. А какво ще кажеш за "почернен" Пол Бетани?

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts

А аз ще изкажа мисълта, че както е създаден "Ловът на Ам - Гъл", така може малко по малко, късче по късче да се създаде един цял "Силмарилион" и то не от Холивуд, а от толкинисти - ентусиасти, за които това ще бъде труда на живота им :yes: !

И ще умрат от глад милите. :D

Напълно възможно, но както се видя хората са се стегнали и са направили каквото са могли, защото са желали и трудът им е възнаграден!
И ще направят още, а на скептиците - много им здраве!

Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Виго просто се отнесе с подобаващите сериозност и уважение към героя си. Към меча и коня си също. А най-вече - към книгата и Толкин. И тъй като тия неща за мен са от особено значение, аз го приех повече от топло. : )))

Ако трябва безпристрастно да определям откъм визия обаче, за мен Даниъл Дей Луис или Джеймс Кавийзъл са далеч по-подходящи за Арагорн. Но, както казах, играят и други фактори, далеч не е само външният вид.

П.П. Малиии, мра си за Хоакин Финикс! Хм, докарва го на арогантност. А какво ще кажеш за "почернен" Пол Бетани?

Е, аз не казвам, че Виго не се справи добре, но ако Д. Д. Луис беше взел ролята щях да се размажа от кеф. Най-малкото като актьор е много по-добър, а и се отнася много сериозно към ролите си, така че тоя параграф също щеше да е покрит.

Пол Бетани не мога да си го представя разгневен и яростен (или поне не по начинът, по който Турин трябва да изглежда разгневен и яростен), по-добре не той, макар че е много добър актьор по принцип.
Над Кавийзъл нямам много наблюдения, но не ми вдъхва доверие. :unsure:
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Пол Бетани не мога да си го представя разгневен и яростен...

О, аз мога. :rolleyes:

Че какво му беше на Кавийзъл в "Страстите Христови" например? Или пък в "Тънка червена линия"?

Haldir

Haldir
  • Потребители
  • 12 posts
Кратко и ясно искам да кажа че моето мнение е че просто няма как да стане това...не в интерес на истината винаги има как да стане но просто няма да е така както искат истинските фенове в този форум!!!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Вин Дизъл като Турин. Зъл, як, импулсивен и обречен. Арни Шварценегер като Моргот. Още по-зъл и вече застаряващ, колкото да изглежда властно. Алън Рикман за Тингол - студен и хлъзгав. Джуди Денч за Морвен - таман е. Антъни Хопкинс би могъл да озвучи Глаурунг. Пол Бетани може да изиграе примерно Белег. А джуджето Мим би могло да се повери на симпатичния дребосък от "В Брюж" и "Смърт по време на погребение". Или на Дъстин Хофман - нали джуджетата са евреи ;) За Ниенор и Финдуилас може да се сложи една и съща актриса с две различни перуки. Някоя леко перверзна на вид. Що не Кейт Мос, та да се продаде филмът?

"Нарн и хин Хурин" би могъл да се филмира. А ако режисьорът е Гийермо дел Торо при продуцент мастър Джаксън и автор на саундтрака - някой си Хауърд Шор, това ще удари в земята всички скептици. Холивуд би могъл да произведе и нещо добро.
Стига, разбира се, да не се получи такъв сценарий:

злите агенти на Моргот в Менегрот пробутват на младия Турин компанията на Белег, който всъщност е негър хомосексуалист и развращава момчето. То в гнева си започва война на отмъщение срещу хомосексуалистите и първо коли Саерос, а после и самия Белег (защото примерно е видяло как Белег му изневерява със саерос). Побягва и пращат след него суперагентката Ниенор, за която той не знае, че му е сестра. Тя се прави на ударена в главата, разкрива му неговата хетеросексуална същност, прелъстява го и го убива, след което ражда Глаурунг (детето е уродче-мутантче поради кръвосмешението и злоупотреба с елфически пушилист от страна на родителите си) и умира при раждането. Глаурунг е отгледан от състрадателните нарготрондци, но е проблемно момче и в пристъп на гняв избива тамошните елфи до крак. Оцеляват само джуджуто Мим, което е кралски доставчик на ядливи корени за целия север, както и Финдуилас. Мим и Финдуилас се женят и заминават за Гондолин. Трябва да има и няколко еротични сцени.

Холивуд е способен и на такива извращения, знаете.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
"Силмарилион" е много подходящ и за цикъл опери в стил Вагнер...

Сирионско злато,
Валария,
Залезът на Айнурите...

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Вин Дизъл като Турин.

Аз си мислех, че имам извратена и развинтена фантазия, ама такъв смразяващ кошмар дори тя не би могла да роди. :Р
Това би било най-ужасното нещо, което очите ми няма да видят.

Не давам Турин на някакъв ръбат, напомпан, озъбен и грозен трол с нос като камба! Освен това е дребен за Турамбар. Пък.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Съга вече че се валаме до сабале :)

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Вин Дизел може да озвучава Готмог. :Р Това, ако приемем, че балрозите говорят. Въпрос, който на мен ми е по-любопитен от това могат ли да летят. :)

Вярно, че Толкин казва: "The Balrog never speaks or makes any vocal sound at all. Above all he does not laugh or sneer...", но това се отнася конкретно за морийския балрог при рандевуто му с Гандалф.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Балрогът в "Дъга" се кикотеше добродушно, фъфлеше и простееше. А не знам защо ми се върти в главата, че Готмог се подиграва на Хурин и го подкарва с бича си към Ангбанд.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2520 posts
Да, на български - "Тогава Готмог оковал пленника и със злобни насмешки го помъкнал към Ангбанд."

Но на английски е по-двусмислено - "Then Gothmog bound him and dragged him to Angband with mockery."

Възможно е "mockery" да не включва непременно вербално такова.

Но аз също мисля, че могат да говорят. Най-вече защото що за пълководец ще е Готмог, ако не може да говори? Ще праща димни сигнали на войските си като пърди, примерно? :unsure: :lol:
The things one feels absolutely certain about are never true.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 989 posts

Но аз също мисля, че могат да говорят. Най-вече защото що за пълководец ще е Готмог, ако не може да говори? Ще праща димни сигнали на войските си като пърди, примерно? :unsure: :lol:

... с мишници...

Иначе и на мен ми се струва по-близко до ума да могат да издават някакви звуци. (А и това, дето "никога не говорели" е от писмата, видях.) Но пък би било приемливо, май, ако сметнем, че могат да втълпяват това, което искат, у враговете и почдчинените си (както и да разчитат зова и да отговарят на Моргот) без да шумят, а само с воля и мисъл. Дори може да няма нужда да те гледат, нито пък ти да ги гледаш - в главата ти ясно да се "чува" и "вижда" каквото решат. Така даже биха били още по-ужасни, вероятно. И все пак май имат разпознаваеми физиономии, сигурно има причина да ги притежават...

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
С воля - може би, но с мисъл трудно. Орките не са видни мислители, та трудно биха схванали телепатията. А и на бойното поле един телепат би припаднал от какофонията на хиляди идиоти, щуращи се насам-натам, псуващи, умиращи и дезертиращи.
Очевидно има мъничко противоречие между писмата и текста в книгата. На мен идеята за говорещи балрози ми харесва повече. Иначе как ще се е подиграл Готмог на Хурин? С неприлични жестове? Или може би с неприлични действия по стар осман... ъъъ, ангбандски обичай?

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ами, Маноле, за мен тоя тип е изключително неприятен и възгрозен. И наистина е нисък за Турин, освен че като цяло е неподходящ. Виж, за озвучаване на Готмог става - ако не друго, то поне глас има. =)

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1057 posts
Вин Дизел като всички не-елфи във филма.
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Бе майната му на Вин Дизел :) То се видя, че всички във форума сме за мюзикъл или опери по "Силмарилион". Ей ви го афиша:

Калуди Калудов с арията на Берен. Из трето действие на операта "Менегротската царкиня" из цикъла на Сагаев "Силмарилион" по книгата на Толкин; постановка Пламен Карталов. Юлиан Константинов в ролята на крал Тингол (баритон). Гост-изпълнител: Дмитрий Варшин (Москва) в ролята на Моргот с ария в четвърто действие (бас).

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
За арията на Моргот предлагам Мати Салминен - огромен човек с огромен бас. :Р

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users