Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Обща тема...

• Please log in to reply
86 replies to this topic

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Пък аз реших днес да възпея любимия си отбор - "Доко" (Пловдив)..

Бат' Сали е фен на нашия "Локомотив".
Я кажи, другарю бат' Сали,
днеска що не си така кирлив?
"Малко се намокрих - вика. - Вън вали".

От "Изгрев" до "Шекера"
всички са от "Локо",
черни са като в Мароко
и садят пипера

на двора, на терасата
и на покрива дори.
На вечеря с тях на масата
сядат овци и кози.

Действително дочут от мен разговор между фенове на "Доко"(Пд). Имената са сменени.

- Ай да цъкаме бе, бат Хасан,
на терена до реката!
- Ах, защо сега бе, бат Орхан,
вчера си измих краката!

Posted Image

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
Мой разказ в "Капитал Лайт"
Posted Image

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
http://litclub.com/l...dmanolov/7.html
Posted Image

Мерилиън

Мерилиън

граф О'Манов

• Потребители
  • 695 posts
http://hermesbooks.c....php?newsID=233
Стискайте палци! :)
Posted Image

Дървобрад

Дървобрад
  • Потребители
  • 30 posts

Мерилиън пишеш уникално . Всичко много ми хареса .

Edited by Дървобрад, 04 януари 2013 - 05:38 .

“Днес мнозина от моя народ са досущ като дървета и само нещо голямо може да ги разбуди; говорят само шепнешком. Но някои от моите дървета са станали гъвкави и много от тях умеят да разговарят с мен. Разбира се, елфите го започнаха – да разбуждат дърветата, да ги учат да разговарят и да изучават дървесния им език. Древните елфи открай време искаха да приказват с всичко живо. Но после дойде Великият мрак и те заминаха отвъд Морето или избягаха и се скриха в далечни долини и запяха песни за дните, що вече не ще се върнат. Никога. О, да, да, имаше едно време безкраен лес оттук до Лунните планини, а тук бе само Източният край. Волни дни бяха тогава! В ония времена можех цял ден да бродя и да пея, без да чуя нищо друго освен ехото на собствения си глас из гънките на хълмовете. Горите бяха като в Лотлориен, само че по-гъсти, по-силни, по-млади. А ароматът на въздуха! Понякога по цяла седмица само дишах.”

Дървобрад

Дървобрад
  • Потребители
  • 30 posts

Edited by Дървобрад, 04 януари 2013 - 05:37 .

“Днес мнозина от моя народ са досущ като дървета и само нещо голямо може да ги разбуди; говорят само шепнешком. Но някои от моите дървета са станали гъвкави и много от тях умеят да разговарят с мен. Разбира се, елфите го започнаха – да разбуждат дърветата, да ги учат да разговарят и да изучават дървесния им език. Древните елфи открай време искаха да приказват с всичко живо. Но после дойде Великият мрак и те заминаха отвъд Морето или избягаха и се скриха в далечни долини и запяха песни за дните, що вече не ще се върнат. Никога. О, да, да, имаше едно време безкраен лес оттук до Лунните планини, а тук бе само Източният край. Волни дни бяха тогава! В ония времена можех цял ден да бродя и да пея, без да чуя нищо друго освен ехото на собствения си глас из гънките на хълмовете. Горите бяха като в Лотлориен, само че по-гъсти, по-силни, по-млади. А ароматът на въздуха! Понякога по цяла седмица само дишах.”

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Хубаво е.:thumb:/>
Praemonitus,praemunitus!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users