Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Песен за огън и лед

• Please log in to reply
111 replies to this topic

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Е, то си зависи от местните условия. Инак - тия малки неща отличават историята от фентъзито.

Мерси, сега ще натегля каквото има за теглене.

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Драсни няколко реда тук като ги прочетеш ^_^

Бтв, ако някой от феновете тук се интересува - най-добрият фенарт с Регар и Лиана, който съм виждала. Много дълго време търсех нещо такова, повечето артове с тях не са особено качествени, поне по моите стандарти. Имаше още един много добър, с Регар и Лиана на турнира в Харънхъл, но нямам спомен откъде го взех.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

wutang

wutang
  • Потребители
  • 675 posts

Wutang, пропий парите или си купи готварски книги. Който трупа фентъзи, трупа печал :D

Спам: Пропих си парите. :cry:
Горко на меките чела!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Пропих си парите. :cry:

Поздравления, млади падауане, така се става човек :)

europefan

europefan
  • Потребители
  • 115 posts
Видях, че тук става дума и за научно-фантастичните творби на Мартин, та бих препоръчал на заинтерсованите сборникът му "Пясъчните крале". Има го на български. Излезе, ако не се лъжа, сравнително скоро от ИК Бард в тяхната поредица за фантастика с червени корици (забравих й името :) ) Лично аз, бидейки не фен на фантастиката не останах очарован, но не мога да не призная качествата на разказите. Феновете на този жанр може дори да ги харесат. :)
Winter is coming

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Явно ще се чете и това.

Калинке, очарован съм!

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
От разказите ли? Прочете ли и двата? :)

Аз трябва да седна и да препрочета The Mystery Knight, защото първия път четох много набързо и много неща са ми убягнали, например
Spoiler
После чета по форумите на Westeros и се чудя как не съм забелязала...

Edited by kalinka, 30 ноември 2010 - 10:23 .

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Ако случайно някой се интересува от хералдика - Westeros Heraldry Roll (по-високо качество - тук) и личните гербове плюс още няколко.
Освен това случайно намерих няколко доста забавни игри: Westeros Heraldry Quiz, Westeros Heraldry - North Quiz и Westeros Heraldry - East Quiz. (За да си запишеш резултатите трябва регистрация на сайта)

А ако случайно има някой фанатик като мен, който учи наизуст родословни дървета (някога знаех и това на Нолдорите...), може да пробва личния ми фаворит - Targaryen Dynasty Quiz, на който правя 100% от раз без да си подсказвам ^_^

С хералдиката далеч не съм толкова добре, и ми се наложи да прегледам два пъти целия списък от начало до край докато намеря ш*бания Дарклин с обърнатия му щит :annoyed: , а той горе при васалите на Таргариен, ще ми извади очите... И това се повтори няколко пъти, със Сантагар и още поне пет-шест дома. <_<

Едит: Нещо доста по-лесно - Westeros - 25 Cities.

Edited by kalinka, 15 декември 2010 - 04:50 .

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Днес си купих Игра на тронове и съвсем скоро ще отворя листи и ще започна да поглъщам гладно информация Posted Image
P.S. : Благодарение на многообещаващите коментари които прочетох си избрах това четиво, тъй че, ако не ми хареса, вие сте виновни Posted Image

europefan

europefan
  • Потребители
  • 115 posts
Започна ли четенетио и как върви ако "да"? Спомням си, че и аз започнах с Песента през януари на далечната 2009г. От тогава фентъзито за мен не е същото. :)
Winter is coming

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Coin, какво стана? Започна ли да четеш? :)

Още няма никакви новини за "Танц с дракони", но поне сериала изглежда върви добре. Само актрисата за Кейтлин и небоядисаните вежди не ми харесват...

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Изглежда, че сериалчето ще е добро. Има Шон Бийн като Нед Старк. Това ми харесва.
Калинке, май трябва да ти връщам "Пир за врани".

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Ох, да, ти ми се беше обаждал май, но тогава бях заета с някакъв изпит или разработка, реших да ти се обадя по-късно, и както обикновено просто забравих. :blush:

Да, сериала върви много добре, като изключим прекалено старата Кейтлин и ВЕЖДИТЕ на Серсей, които ме докарват до бяс. Просто колкото и да е добър трейлъра, щом видя Серсей, не мога да мисля за нищо друго освен "В ИМЕТО НА СТАРИТЕ БОГОВЕ И НОВИТЕ, БОЯДИСАЙТЕ Й ВЕЖДИТЕ НАЙ-НАКРАЯ!!!"

Мда.

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts

Coin, какво стана? Започна ли да четеш? :)

Ами, не мога да си намеря 2-4 книга и не искам да започвам така, понеже така стана с поредицата "Наследството" (на К. Паолини) и сега още си чакам 4-та книга(не обичам историята да е недовършена, да я започна и когато излезе краят, да я прочитам отново)... Сега докато изчаквам нов тираж на Песен за огън и лед си чета баааавно "Бай Ганьо", който просто не мога да оценя и да кажа, че ми харесва.... точно за това наблягам на Стивън Кинг Posted Image

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Песен за Огън и Лед е 7 книги... И има да си ги чакаш... Макар че ако си намериш до 3та книгите, можеш да ги прочетеш, те без друго мненията за 4тата не са особено добри. (а нов тираж... хм от Бард?)

Edited by Sparrow, 06 февруари 2011 - 11:44 .

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Coin

Coin

faolchu gray

• Потребители
  • 659 posts
Знам, че са седем книги и наскоро някъде прочетох, че нещо 5-тата много се е забавила с излизането... Но, ако прочета до 3-тата, няма ли историята да остане незавършена(както стана в "Наследството"(малко се повтарям, ама то е от яд...)) ?
За тиража и аз така мисля, но пък знае ли човек... Мутрите преуспяват, дебилите превземат света с простотията си, младите и красиви момичета четат "Здрач", защо Бард да не тиражират нещо.... някога Posted Image

Edited by Coin, 06 февруари 2011 - 03:47 .

europefan

europefan
  • Потребители
  • 115 posts
"Танц с дракони" е обявена за излизане на 12.07.2011г.! Има я и в Amazon! :boogie1qw:
Winter is coming

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts
Попаднах на една много забавна карта на континента Вестерос
ЦЪК
Rogue's Gallery

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Хахахаха. Е поне е точна :). Кефят ме язовите дървета. Ама на юг е супер претрупано.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

WhiteBarde

WhiteBarde
  • Потребители
  • 38 posts
Е то си е така. На юг от рова Кайлин и на север от Дорн, населението е като в автобус на СКГТ сутрин...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users