Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Четиринадесети Гондорски Турнири - Записване

• Please log in to reply
32 replies to this topic

Вил

Вил
  • Потребители
  • 394 posts
1. Риба; 2. Големият източен път; 3. Момчето Бергил (май така се казваше); 4. Не знам. Тя май беше родена с появата на Двете дървета, та ще рискувам, и ще кажа, че името й е дадено от Явана.

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
1. Хахха уцели една от любимите ми! Казвал съм я на доста хора - никой не е успявал досега да я отгатне!:) Мракът! :) 2. Kакво дава фермера Чудоум на хобитите? ГЪБИ, разбира се! :) 3. Нищо не ми говори (*посипва си главата с пепел*), но заради името предполагам, че е Роханец. Наистина не знам. 4.Мисля че бяха шестима, но май само един или двама успяват до стигнат до Еорл.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Fram ond trum.
Sindon we bald, Sindon we strang, Eorlingas , Arë lang.

Stangard

Stangard

Роханец

• Потребители
  • 19 posts
1.Яйцето. 2.Ако не се лъжа, Гуаихир го отнасяше в Лотлориен след като той се възстановява от боя. 3.Чрез стихче. 4.Ами да видим... първо, доспехите на вестоносец на Улмо (непряко чрез Тургон който ги оставя в Винямар), второ, словата, които ще изрече пред Воронве и в Гондолин (той му ги "закодира" в мозъка явно), и трето, плащ (май беше син като морето).

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Кемендил
1.Безкрачко лежи върху еднокрачко.
До него двукрачко седи на трикрачко.
Четирикрачко получава част от безкрачко.
2.Кой показва на Арагорн издънката от Бялото дърво?
3.Какво Мери, Пипин и Дървобрад правят на раздялата си?
4.Кой е първият крал на Нуменор?

Тия въпроси сигурно са за мене, 'щото Кем отпадна.
Та, 1.Не се сещам.
2.Пипин?
3.Мери и Пипин обещават на Дървобрад, че ще проверят в Графството за ентруги и може би си обещават да се срещнат отново.
4.Забравих.
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Добре, ето ги и отговорите:
Вил
1Риба - правилно, 1т.
2. Големият източен път - или Зеленият път, правилно, 2т.
3. Момчето Бергил (май така се казваше) - правилно, 3т.
4. Не знам. Тя май беше родена с появата на Двете дървета, та ще рискувам, и ще кажа, че името й е дадено от Явана - не съм чувал да е родена с двете дървета, но е възможно. Иначе името Галадриел е получила от Келеборн, 0т.

Thalagos
1. Хахха уцели една от любимите ми! Казвал съм я на доста хора - никой не е успявал досега да я отгатне!:) Мракът! :) - правилно, 1т.
2. Kакво дава фермера Чудоум на хобитите? ГЪБИ, разбира се! :) - правилно, 2т.
3. Нищо не ми говори (*посипва си главата с пепел*), но заради името предполагам, че е Роханец. Наистина не знам. - не се учудвам, тъй като не е главен герой, има го само за малко в една глава. Той е от конниците на Еомер и е този, който не се доверява на Тримата ловци, 0т.
4.Мисля че бяха шестима, но май само един или двама успяват до стигнат до Еорл. - Трима са, но наистина само един стига, затова 1т.

Stangard
1.Яйцето - правилно, 1т.
2.Ако не се лъжа, Гуаихир го отнасяше в Лотлориен след като той се възстановява от боя -правилно, 2т.
3.Чрез стихче - правилно, 3т.
Ами да видим... първо, доспехите на вестоносец на Улмо (непряко чрез Тургон който ги оставя в Винямар), второ, словата, които ще изрече пред Воронве и в Гондолин (той му ги "закодира" в мозъка явно), и трето, плащ (май беше син като морето) - същност исках само плаща, доспехите са поставени от Тургон и му трябват, за да може да влезе в Гондолин, за да може да каже на Тургон словата. Плащът, обаче е от Улмо и му е даден, за да му помогне в пътешествието. Все пак е правилно, 4т.

Гандалф Сивия
Съжалявам за името, обърка съм, но да, тези са твоите въпроси.
1.Не се сещам - тази е трудна. Риба (безкрачко) седи върху еднокрака маса (еднокрачко), до него човек (двукрачко) седи на столче (трикрачко), а котката (четирикрачко) яде остатъците от рибата (безкрачко), 0т.
2.Пипин? - не, Гандалф му оказва една издънка от Бялото дърво, преди то да умре и тогава Арагорн я посъдява, 0т.
3.Мери и Пипин обещават на Дървобрад, че ще проверят в Графството за ентруги и може би си обещават да се срещнат отново - да, и това, но също изпиват по малко ентски елексир заедно, 2т.
4.Забравих - Елрос Тар-Миниартур, син на Еарендил и Елвинг и брат на Елронд Полуелф, 0т.

Ето ги и резултатите:
Stangard - 10т.
Вил - 6т.
Thalagos - 4т.
Гандалф Сивия - 2т.

За съжаление, Гандалф Сивия и Thalagos трябва да отпаднат от турнирите. Stangard и Вил продължават към Третия и финален кръг. С тях ще се видим утре, в 19:00, когато ще бъдат зададени финалните въпроси.

Edited by konstantin cherganov, 07 юни 2016 - 12:40 .

13turniri.png

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
След като проверих въпроса за вестоносците, излиза че наистина са шестима, а не трима. ''Пред тази заплаха отчаяният Кирион най-сетне насочил мислите си към Еотеда и решил да прати вестоносци натам. Ала те трябвало да минат през Каленардон и Плитчините, а сетне през земите, що вече били наблюдавани и охранявани от Балхотите, преди да достигнат Андуинската долина. Туй означавало четиристотин и петдесет мили до Плитчините и сетне още над петстотин до Еотеда, като след Плитчините пратениците трябвало да се движат предпазливо и най-вече нощем, додето отминат сянката на ДОл Гулдур. Кирион почти не се надявал някой от тях да достигне целта. Призовал доброволци и като избрал шестима най-храбри и силни ездачи, пратил ги по двойки с един ден разлика...'' Неодвършени предания, стр.393 Според това, отговорът ми трябва да е правилен. :)

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
В тези турнири не ми върви, не потръгнаха толкова добре като първите ми. Явно съм направил грешка и отговорът на четвъртия въпрос на Thalagos за вестоносците е бил наистина шест, което значи, че съм сбъркал, като съм казал три. Така той има 7т., което е повече от Вил, което значи, че той се класира вместо нея. Наистина много съжалявам, извинявам се на Вил и Thalagos и утре от 19:00 ще бъдат зададени въпросите за финалният кръг. Извинявам се двойно и се надявам да ми простите, но просто съм много зает и едвам намирам време.
13turniri.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Здравейте, melons. Най-сетне е време за
ТРЕТИ КРЪГ
ФИНАЛЕН КРЪГ
Ето ги и (*опитва се да го каже на елфически, но не знае как е*) въпросите.

В първи въпрос ви давам да изброите нещо, във втори получавате реплика от "Властелина" и четири възможности за кой я е казал, а в третия имате тема, по която трябва да напишете малък текст. Колкото по-подробни сте в текста, толкова повече точки получавате. Останалите два въпроса (трети и четвърти) са нормални въпрос-отговор. Да започваме! (на елфически)

Thalagos
1.Изброй 15 орка от всички книги.
2.“Ти! Където не те сее човек, там никнеш. Какво искаш сега?”
а) Грима
б) Саруман
в) Теоден
г) Пиволей Мажирепей
3.Как се казва мястото, където Денетор изгаря себе си и почти изгаря Фарамир?
4.Как се казва чичото на Алдарион?
5.Петте велики Белериандски битки.

Stangard
1.Изброй 5 джуджета от групата на Торин, които се споменават във “Властелина” и опиши къде.
2.“Както казах, Големите шефове, ай - ай, даже и Върховните могат да правят грешки.”
а) оркът Шаграт
б) оркът Горбаг
в) оркът Снага
г) Сам
3.Каква е семейната връзка между Балин и Гимли (какъв е Балин на Гимли?)?
4.Кой изковал Черният меч на Турин?
5.Пътят на Силмарилите.

Успех на играчите. Утре, в 19:00 ще дам отговорите.

P.S. Съжалявам повторно за забавянето и за грешката ми с отговорите на миналия кръг.

Edited by konstantin cherganov, 10 юни 2016 - 07:00 .

13turniri.png

Stangard

Stangard

Роханец

• Потребители
  • 19 posts
1.Глоин - среща се с Фродо в Дома на Елронд; Балин - споменат е от Глоин на Съвета; Бомбур - Глоин разказва за него на Фродо; Ори - Гимли твърди, че той е авторът на последните страници от историята на второто овладяване на Мория; Торин - споменат е в Мория; 2.Оркът Горбаг; 3.Братовчед на баща му? 4.Мрачният елф Еол, като данък за съжителстването си във владенията на Тингол; 5. Такаа ... Да започнем от факта, че Феанор ги създава и ,,запечатва,, светлината на Дърветата в тях. След изгнанието си от Тирион, той ги мести във Форменос, наред със всичките си съкровища. Да, но Мелкор -Моргот опустошава Форменос и ги открадва. Това води до бунта на Нолдорите, Братоубийството в Алквалонде и Прокобата на Мандос. След четирите големи сражения в Белерианд, по заръка на Тингол, Берен и Лутиен успяват да сторят онова, което никоя армия не успява - взимат един от Камъните. Той е погълнат от Кархарот, който обезумява от всеизгарящите пламъци в търбуха му и по-късно е убит от Тингол и Берен. Тингол е обсебен от мисли за Силмарила и вика джуджешки майстори да вградят в Наугламир, донесена му от Хурин Талион. Джуджетата от алчност искат да го присвоят и го искат като възнаграждение от Тингол и след гневния му отказ го убиват. Бере потегля с елфите и присвоява огърлицата след кървав бой. За малко я носи Лутиен, а след смъртта й я носи Диор Елухил. Да, но Феаноровите синове, в безумието на клетвата си, отново извършват братоубийство и опустовашат Дориат. Елвинг, дъщерята на Диор спасява Силмарила и Наугламир и бяга към Заливите, където среща Еарендил, син Туоров и се женят. При третото братоубийство в Заливите , Елвинг и Еарендил се спасяват в морето. По-късно Камъкът е носен от Еаендил при пътуванията му из небосвода. Що се отнася до другите Силмарили, те са отнети от победения Моргот след Войната на Гнева като плячка и са пазени от Еонве, вестоносеца на Манве. Останалите живи Феанорови синове Маглор и Маедрос ги искат от Еонве като тяхно наследство, но той им отказва и твърди, че правата им над Камъните са изчезнали с техните грехове извършени в името на Клетвата. Въпреки това, те ги открадват от лагера на Валарите и се ги разделят. Уви, Еонве е бил прав те са изгорени от нетленните пламъци на Камъните. Маглор се хвърля в Морето, а Маедрос - в земните недра и така Слимарилите остават там завинаги.

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
.Изброй 15 орка от всички книги. 2.“Ти! Където не те сее човек, там никнеш. Какво искаш сега?” а) Грима б) Саруман в) Теоден г) Пиволей Мажирепей 3.Как се казва мястото, където Денетор изгаря себе си и почти изгаря Фарамир? 4.Как се казва чичото на Алдарион? 5.Петте велики Белериандски битки. 1. Гришнак, Азог, Болг, Горбаг, Шаграт, Голфимбул, Горгол, Углук, Лагдуф, Великия гоблин (ако го броим за орк). Повече не мога да се сетя. 2. г - Пиволей Мажирепей 3. Тази глава я четох миналата седмица - Дома на Наместниците - Рат Динен. 4. Не помня стария Тар-Менелдур да е имал брат.... Казвам че Алдарион няма чичо. 5. Петте велики Белериандски битки са известни още като Войната за Силмарлите. В Първата (преди идването на Нолдорите), Синдарите предвождани от крал Денетор, Тингол и Кирдан се изправят и побеждават войските воени от Моргот, Саурон и Готмог. Мисля че след Първата около Дориат се създава Поясът на Мелиан. Във втората битка участва Феанор. Силите на Ангбанд са в пъти повече от Нолдорите, но Светлината на Валинор компенсира това. В един момент от Тангородрим се изсипват множество Балрози. Феанор доста време се бие сам, в крайна сметка бива ранен, но синовете му го спасяват. Той умира от раните си по-късно. За третата не се сещам много, но мисля че тя води до обсадата на Ангбанд. Четвъртата е края на обсадата на Ангбанд с решителна победа за войските на Моргот. Мисля че драконът Глаурунг участва тук. Петата почти затрива Нолдорите, а шестата и последна (Войната на Гнева) слага края на Първата Епоха, унищожава Белерианд. В нея елфи, хора, джуджета и Валари унищожават всичко над което Моргот владее и го прогонват от Арда, слагай край на властването му.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Ето ги отговорите:

Stangard
1.Глоин - среща се с Фродо в Дома на Елронд; Балин - споменат е от Глоин на Съвета; Бомбур - Глоин разказва за него на Фродо; Ори - Гимли твърди, че той е авторът на последните страници от историята на второто овладяване на Мория; Торин - споменат е в Мория - точно 5 са, 1т.
2.Оркът Горбаг -правилно, 2т.
3.Братовчед на баща му? - мисля, че си прав пук и на мен само братовчед ми стигаше, 3т.
4.Мрачният елф Еол, като данък за съжителстването си във владенията на Тингол, 4т.
5. Такаа ... Да започнем от факта, че Феанор ги създава и ,,запечатва,, светлината на Дърветата в тях. След изгнанието си от Тирион, той ги мести във Форменос, наред със всичките си съкровища. Да, но Мелкор -Моргот опустошава Форменос и ги открадва. Това води до бунта на Нолдорите, Братоубийството в Алквалонде и Прокобата на Мандос. След четирите големи сражения в Белерианд, по заръка на Тингол, Берен и Лутиен успяват да сторят онова, което никоя армия не успява - взимат един от Камъните. Той е погълнат от Кархарот, който обезумява от всеизгарящите пламъци в търбуха му и по-късно е убит от Тингол и Берен. Тингол е обсебен от мисли за Силмарила и вика джуджешки майстори да вградят в Наугламир, донесена му от Хурин Талион. Джуджетата от алчност искат да го присвоят и го искат като възнаграждение от Тингол и след гневния му отказ го убиват. Бере потегля с елфите и присвоява огърлицата след кървав бой. За малко я носи Лутиен, а след смъртта й я носи Диор Елухил. Да, но Феаноровите синове, в безумието на клетвата си, отново извършват братоубийство и опустовашат Дориат. Елвинг, дъщерята на Диор спасява Силмарила и Наугламир и бяга към Заливите, където среща Еарендил, син Туоров и се женят. При третото братоубийство в Заливите , Елвинг и Еарендил се спасяват в морето. По-късно Камъкът е носен от Еаендил при пътуванията му из небосвода. Що се отнася до другите Силмарили, те са отнети от победения Моргот след Войната на Гнева като плячка и са пазени от Еонве, вестоносеца на Манве. Останалите живи Феанорови синове Маглор и Маедрос ги искат от Еонве като тяхно наследство, но той им отказва и твърди, че правата им над Камъните са изчезнали с техните грехове извършени в името на Клетвата. Въпреки това, те ги открадват от лагера на Валарите и се ги разделят. Уви, Еонве е бил прав те са изгорени от нетленните пламъци на Камъните. Маглор се хвърля в Морето, а Маедрос - в земните недра и така Слимарилите остават там завинаги - пълно, точно и ясно, 5т.

Thalagos
1. Гришнак, Азог, Болг, Горбаг, Шаграт, Голфимбул, Горгол, Углук, Лагдуф, Великия гоблин (ако го броим за орк). Повече не мога да се сетя - Лудгуш, Маухур, Музгаш, Уфтак и Снага, 0,5т.
2. г - Пиволей Мажирепей - правилно, господин Торби... Подхълмов, наистина сте много умен, 2т.
3. Тази глава я четох миналата седмица - Дома на Наместниците - Рат Динен - правилно, 3т.
4. Не помня стария Тар-Менелдур да е имал брат.... Казвам че Алдарион няма чичо - не, но майка му има, Като се замисля, това е вуйчо, но не знам дали има значение. Явно е моя грешка, но мисля, че го споменаваха като негов чичо. Казва се Веантур, и мога да си претставя да си го чувал, тъй като е първият Нуменорец, плавал до Средната земя. Заради това малко объркване, и факта, че той наистина няма чичо, въпреки, че мисля, че са равностойни с вуйчо, получаваш 2т.
5. Петте велики Белериандски битки са известни още като Войната за Силмарлите. В Първата (преди идването на Нолдорите), Синдарите предвождани от крал Денетор, Тингол и Кирдан се изправят и побеждават войските воени от Моргот, Саурон и Готмог. Мисля че след Първата около Дориат се създава Поясът на Мелиан. Във втората битка участва Феанор. Силите на Ангбанд са в пъти повече от Нолдорите, но Светлината на Валинор компенсира това. В един момент от Тангородрим се изсипват множество Балрози. Феанор доста време се бие сам, в крайна сметка бива ранен, но синовете му го спасяват. Той умира от раните си по-късно. За третата не се сещам много, но мисля че тя води до обсадата на Ангбанд. Четвъртата е края на обсадата на Ангбанд с решителна победа за войските на Моргот. Мисля че драконът Глаурунг участва тук. Петата почти затрива Нолдорите, а шестата и последна (Войната на Гнева) слага края на Първата Епоха, унищожава Белерианд. В нея елфи, хора, джуджета и Валари унищожават всичко над което Моргот владее и го прогонват от Арда, слагай край на властването му - очаквах да споменеш имената на битките (Пътвата битка, Дагот-нуин Гилуат, Дагор Аглареб, Дагор Браголах и Нирнает Арноедиад), пък и можеше да кажеш малко повече за последните три (за първите две беше доста точен, само не знам дали Денетор е бил крал, по-скоро вожд или нещо такова, но може и да бъркам, пък и не е толкова важно). Все пак каза за Войната на Гнева, за която не знам дали е шестата битка, по-скоро е отделна война, освен ако аз съм единственият, който още не е схванал, че само се казва Войната на Гнева, а е битка, но във всеки сличай тя ти дава бонус точки. Получаваш 4т.

Ето ги и резилтатите:
Stangard - 15т.
Thalagos - 11,5т.

Официално обявявам, че победителят на Четиринадесетите Гондорски Турнири е Stangard, който получи максимален брой точки на всеки кръг, което си е шампиомски резултат. Thalagos, който го следваше упорито, а както и всички други играчи, които участваха, също се справиха много добре. Поздравления на всички! Поздравления и на теб, Stangard! Сега имаш възможността да организираш следващите турнири. И макар, че направих няколко грешки, на мен ми хареса да бъда организатор. Наградата на победителя представлява банер, който аз не мога да направя, но се надявам, че Кемендил ще ни помогне тук.
13turniri.png

Thalagos

Thalagos

Пазач на потайности

• Потребители
  • 51 posts
Честита победа, Stangard! 😊

Stangard

Stangard

Роханец

• Потребители
  • 19 posts
Благодаря:). Не очаквах аз да съм победител и някак на шега се записах, но ето, че стана. И аз искам да поздравя другите участници за достойното представяне. А що се отнася до следващите турнири, не ще бързам с организирането им.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users