Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Смъртта на Боромир

• Please log in to reply
9 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Не гледах "Задругата.." тази вечер, но четейки форума се подсетих за тази сцена.

Не съм сигурен, че знам защо (или пък че искам да знам), но това ми е един от любимите моменти в трите филма като цяло. Кратък е, уж всичко е ясно и очевидно, но за мен крие много повече неща. :)

Споделете мнението си, ако искате. =)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Горкият Боромир :( Той всъщност ми е симпатичен герой, нищо, че го има само в част от книгата и че прави разни тревожни неща.

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Досега не съм го помислял точно по този начин, но...Сюжета изисква да стане някакъв драматичен обрат, като смъртта на важен герой който дори ни е симпатичен и го съжаляваме. По този начин Задругата или нейни отделни членове ще бъдат подтикнати към действия, защото точно в този момент всички са зациклили-след смъртта на Гандалф не знаят какво точно да правят.
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts
За пристрастията си към Боромир вече казах доста в съответната тема - тук мога да добавя само, че последната битка на Боро е доста по - добре, хм, "хореографирата", отколкото е описана в книгата.
А изпълнението на Шон Бийн просто придава "една нова дълбочина на образа", така да се каже :thumbsup:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Мда, Сам е прав, то си е драматична необходимост. Скъпа жертва, за да продължи действието. Жан Кокто би казал - сбогом, Боромир, ти беше обичан герой. Всъщност с песните си Арагорн и Леголас също казват това.

А Шон Бийн е наистина разкъртващ. Един от личните ми фаворити в кастинга.

Gil-Galad

Gil-Galad
  • Потребители
  • 205 posts
Честно казано спрях телевизора след като напуснаха Лориен. Гледал съм тази сцена десетки пъти и не исках да я гледам пак. Струва ми се много тежка, много тъжна. Мисля, че е много драматична (в добрия смисъл), актьорите са дали много от себе си (също толкова колкото като излизат от мините на Мория). Но все пак не мисля, че ще я гледам и следващият път, когато пусна ЗнП
Be not afraid of growing slowly, be afraid only of standing still.

LeGoLAs GReEnLeAf

LeGoLAs GReEnLeAf
  • Потребители
  • 8 posts
би се с последни сили, дори когато го бяха простреляли с много стрели. бореше се да "изчисти" името си, защото преди това до колкото си спомням искаше да вземе пръстена от него, а сега даде живота си точно за обратното - да защити пръстена от ръцене на Саурон. Боромир е един от любимите ми герои. жалко че умира толкова рано, но все пак за добра кауза...

Lady_Alarion

Lady_Alarion

Елфче

• Потребители
  • 15 posts
Жалко,че умря щеше да бъде интересно да видиме как щеше да се развие по натам героя на Шон Бийн :)
[urlhttp://img.photobucket.com/albums/v129/lea_ysaye/four/big_banner.jpg[/url]

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Ако във Филмите имам няколко любими момента (все сълзливи, като се замисля), то този определено е един от тях. И, без да си кривя душата, признавам, че това е един от моментите, в които филмирането на Властелина си свърши работата - да добави нов шрих към моето възприемане на историята. Както каза Пеш, тази сцена трябваше да се филмира, за да разбера трагичността на момента :)

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

mariela

mariela
  • Потребители
  • 8 posts

В тази част от книгата наистина много се натъжиш. Горкият Боромир.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users