Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Силмарилион

• Please log in to reply
49 replies to this topic

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Да обобщя: Торин беше по-подходящ, ако му бяха намерили място при Авенджърите; джуджета бяха бънч-ъф-клоунс; Тауриел е прекрасно Дисни хрумване (Еванджелин Лили е пич, да не се бъркат двете), Радагаст WTF?!; сцената с буретата е ОК, ако това бяха скъпи коли и гледахме "Бързи и яростни"; "армията" от Езерния град - ар ю кидин'ми?; Азог - пойнтлес, бът ху кеърс?

И ти искаш Силмарилион и още от същото? Тенкс, бът, но, тенкс! :P

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Ако някой режисьор реше да направи "Силмарилион" на Толкин, а не "Силмарилион" в стил Питър Джаксън...
13turniri.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts

Ако някой режисьор реше да направи "Силмарилион" на Толкин, а не "Силмарилион" в стил Питър Джаксън...

, ще бъде касов провал, което показва, че такъв вариант няма.

Сюзън Смърт

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
В седемдесетте са се правели такива неща, сега модата, уви, е друга. Но бих се изкефил на рокопера "Децата на Хурин" :)

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Хобит е малка книга. Няма достатъчно екшън, любовна история (поне малко) трябва да има, за да кажем, че това и холивудски филм. Добавянето на Галадриел, Саруман и Саурон е, защото искат да има връзка между Хобит и Влателина. Защо са сложили Радагаст, Азок, Високите падове на Рудаур (напълно измислени), Алфрид (отново измислен)? - Питър Джаксън си знае защо?
13turniri.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1632 posts
Няма екшън и любов, викаш, затова не става за Холивуд? Еми, това са все предимства в моя списък. Какво стана, когато присадиха йекшън и любов към историята за Ной? Стана буламач; вярно, с Ръсел Кроул в него, ама буламач.

Сюзън Смърт

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Хем искат да стане печеливш филм, хем можем да разберем, че е по романа на Толкин, само защото го пише накрая. За Толкин обществото той е шега, буламач, както ти казваш, но си има фенове, най-вече хора, които не са прочели книгата, но има и такива които са фенове само на Хобит, Властелинът не им допада, защото не е тотално променен.
13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Е, тези хора, дето го харесват, защото не са прочели книгата, са хора с лош вкус. Или, в малко по-добрия случай, неинформирани хора. Ignorantia legis neminem excusat.

Edited by Menedhel, 15 октомври 2015 - 03:56 .

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
След година дистанциране от последния филм и 3 от първия, аз не мразя филмите. Даже май съм им дал 9/10 и на 3-те в IMDB, което ме подсеща, че трябва да им сваля оценката с по звезда. Бях ревностен защитник на първата част, поддържах добро мнение за втората, но сега мисля едно - трябва един финален cut, сглобен от дългите версии, който да е общо 4 часа и да се гледа на 2 пъти. То има вече няколко, но май с удължените версии няма, то и как да има де, след като последната излезе преди 2 дена. Впрочем вече филми ме удовлетворяват все по-малко. Наблягам на сериали, защото там мога да усетя по-добре персонажите. А и всичко стана екшън след екшън, което, макар да плакне окото, се забравя лесно и не оставя следа.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Като цяло, филмите не са зле. Но, както ние искаме, не може да се види смисълът на книгата. Доста са измислили, за да се хареса повече.
13turniri.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users