Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Кой ви е любимият филм от трилогията "Властелинът на пръстените"

• Please log in to reply
16 replies to this topic

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Много съм се мъчел над този въпрос и сега ви питам: Кой ви е любимият филм и защо? На мен лично ми е Задругата, но ако трябва да съм честен, за да реша този въпрос огледах всяка подробност и той бие само заради музиката.
13turniri.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Незаснетият. :tooth:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
"Задругата", определено. Атмосферата там най-много ми харесва, а и като филмово постижение смятам, че той е най-добрият от трите. Петнайсет години след излизането си още ме грабва и като го гледам изпитвам същото, което изпитвах и едно време. Другите две части поне за мен като че ли са позагубили част от магията си.
The things one feels absolutely certain about are never true.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Това е вярно, но освен магията и някакси...спокойството трябват и някои епич и моменти, които са по-малко в "Задригата" от колкото в другите две части.
13turniri.png

TimeToPray

TimeToPray

I will make you suffer

• Потребители
  • 76 posts

"Задругата", определено. Атмосферата там най-много ми харесва, а и като филмово постижение смятам, че той е най-добрият от трите. Петнайсет години след излизането си още ме грабва и като го гледам изпитвам същото, което изпитвах и едно време. Другите две части поне за мен като че ли са позагубили част от магията си.

Напълно съгласен!

Make the lie big, make it simple, keep saying it, and eventually they will believe it.

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Може би и аз клоня към „Задругата на пръстена“. Ако не беше този филм, надали някой щеше да се захване да гледа следващите, така че, той обира лаврите. Другите два филма са изпълнени с повече битки и някак си се изпуска нишката, ако не гледаш внимателно. А и в първия го има Боромир, който на мене лично, ми беше интересен персонаж.
banner.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
И трите са с еднакво качество за мен. Някои неща харесвам, други - не. Първите два епизода определено са ми повече на сърце от третия, ако сравнявам с книгата. Донякъде е досадно, че представите за Средната земя на много фенове от 2003 насам са формирани само от филмите. Тези хора нямат никаква представа, че има огромно количество илюстрации, комикси и дизайни на места и герои от Толкиновия свят, които изобщо не са свързани с филмите. Двете трилогии на Джаксън донякъде задушиха фантазията на зрителите, създадоха монопол над начините, по които хората си визуализират Средната земя.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts

И трите са с еднакво качество за мен. Някои неща харесвам, други - не. Първите два епизода определено са ми повече на сърце от третия, ако сравнявам с книгата. Донякъде е досадно, че представите за Средната земя на много фенове от 2003 насам са формирани само от филмите. Тези хора нямат никаква представа, че има огромно количество илюстрации, комикси и дизайни на места и герои от Толкиновия свят, които изобщо не са свързани с филмите. Двете трилогии на Джаксън донякъде задушиха фантазията на зрителите, създадоха монопол над начините, по които хората си визуализират Средната земя.

Не знам как доказваш теорията си, най-вероятно имаш познати. Но при мен е повече - при мен става въпрос за баща ми. Съвсем потвърждавам теорията ти. Всичко свързано с Толкин, което види, ако няма общо с филмите той нарича глупава измислица. Той чете книгите в момента и ако си мислите, че това е много, то той прави и по-лоши неща - критикува Толкин. Много често казва, че някои неща са направили по-добре, че са ги променили, защото Толкин ги бил написал едва ли не "неграмотно". Представяте ли си - "неграмотно"?! Ето затова винаги съм мислел, че той няма шанс да стане Толкинист. Ти ми говори за завземане на умовете на хората.
13turniri.png

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Това само потвърждава вредата от четенето.

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Е, Толкин е писател, не е светец. Естествено, че може да бъде критикуван :)

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Може да е критикуван, но не и поправян, или рядко.
13turniri.png

Еовин

Еовин

Скиталец

• Потребители
  • 75 posts
Аз се опитвам от край време да навия майка ми и баща ми да прочетат „Властелина“, ама не ми се получава. И то точно заради филмите. Оправдават се с това, че като са ги гледали нямало да им бъде интересно, а и били много страниците, шрифтът бил малък. Аз преброих поне седемдесет несъответствия между книгите и филмите (и то само в „Задругата“). Обяснявам им, че във филмите не е представено всичко, както по принцип е, ама тц... Най-после успях да убедя майка ми да започне с „Хобит“ и тя взе, че се отказа, защото ѝ се струвало прекалено детско, та реши, че „във филмите е направено по-добре“. И аз съм на мнението, че филмите дават грешна представа за някои неща, просто ограничават фантазията до вижданията на режисьора, сценаристите. Добре, че имах ум в глават, та първо прочетох книгите.
banner.png

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
Баща ми иска да прочете книгата, но и много неща има да се помнят и той се обърква. Иначе стигна до втора книга и почти я мина. Майка ми е немски филолог и аз и казвам: "Много ще ти помогне тази книга, Толкин е използвал много скандинавски и старо германски легенди", но тя не се навива да я прочете.

Edited by konstantin cherganov, 09 април 2016 - 07:44 .

13turniri.png

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
И трите филма ми харесват, но "Задругата" ми идва най-...приключенски. От друга страна, откъм батални сцени втора част е моят фаворит. А трета...
All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

monika petrova

monika petrova
  • Потребители
  • 1 posts
Здравейте, да се включа и аз :) Отговорът няма да е изненада, след като прочетох останалите - и трите филма ме кефят, но "Задругата" най-много :)

Stangard

Stangard

Роханец

• Потребители
  • 19 posts
Определено първият филм от трилогията е моят фаворит... с уговорката това да важи след първите 90 минути. Първите 90 минути са ми някак набързо претупани, от които не би станало ясно много за действието на на зрител, незапознат с книгите (с изключение на някои сцени). След тях започва вече и хубавата запомняща се музика, и качествената игра, и запомнящите се сцени (моят фаворит сред тях е Мория). По отношение на другите две части - тотален екшън (макар и гледката на 6000 роханеца да е вдъхновяваща) и в тях си личи, че е наблягано на бойните сцени. И въпреки всичко, за мен филмите са един неуспешен експеримент по пресъздаването на величието на книгите.

Luthien Tinuviel

Luthien Tinuviel
  • Потребители
  • 28 posts
За разлика от всички тук, аз харесвам най-много Завръщането. Не знам, някак си ми е най-епично. Приключенията на Фродо и Сам в Мордор, появата на Еовин, двете главни битки, окончателната победа над злото... Освен това този филм пресъздава най-добре емоциите на книгата.

Edited by Luthien Tinuviel, 04 ноември 2017 - 07:38 .

A Warrior of Light

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users