Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Най-трогателен момент във филмите ...

• Please log in to reply
138 replies to this topic

nowduv

nowduv
  • Потребители
  • 17 posts
Нека всеки сподели своето мнение за върховен трогателен момент !
Личното ми мнение е че сцената (от трети филм), в която разговарят Денетор и Фарамир е достойна за челните места на тази моя "класация"...
А върпосният цицат е:
Faramir: You wish now that our places has been exchanged - that I have died and Boromir had lived...
Denethor: Yes... I wish that...

Edit: Ако има грешки в правописа на Английски или нередност в цитата - моля да се каже и да го поправя ;)
Forza Bianconeri !

Liery

Liery
  • Потребители
  • 124 posts
Мн готина тема...За мен лично най силен момент е когато Теоден казва - " Никой баща не бива да погребва децата си..." (това във втората част)
I can't remember anything
Can't tell if this is true or dream
Deep down inside I feel the scream
This terrible silence stops me

nowduv

nowduv
  • Потребители
  • 17 posts

Мн готина тема...За мен лично най силен момент е когато Теоден казва - " Никой баща не бива да погребва децата си..." (това във втората част)

Добре че каза Теоден защото забравих момента, в които нахъсва Рохоримите на Пеленорските поля ;) Той също е много добър :)...
Forza Bianconeri !

Вега

Вега

Мръсна Кучка

• Маяри
  • 165 posts
За най-трогателния момент не мога да се сетя, но беше много надъхващо, когато пламнаха сигналните клади. Много добре го бяха направили :)
<div align="center">Пълен айляк.</div>

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts
Моментът, когато Сам носи Фродо в Мордор за мен е много разплаващ. Смъртта на Гандалф Сивия също.

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Арагорн се ядосва и насича Лурц - краят на Задругата :)
Най-готиния подпис

nowduv

nowduv
  • Потребители
  • 17 posts

Арагорн се ядосва и насича Лурц - краят на Задругата :)

Това мисля че спада към "надъхващ" не "трогателен", но това е лично твое мнение :)
Forza Bianconeri !

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Ми мен ме трогна - как нашия се хвърли напред без да му мисли и го скълца ... Не споря обаче, че беше и надъхващ :)
Най-готиния подпис

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Трудно мога да кажа само един момент, но всяка сцена, в която хобитите проявяват онази жилка, която ги прави изключителни същества, дълбоко ме трогва. :) Моментите на избор, в които могат да се откажат и да се върнат, но въпреки всичко не го правят. Например, когато Сам влиза във водата, следвайки Фродо, защото е обещал на Гандалф, че няма да се отделя от господаря си. Този момент ми действа много силно, не мога да обясня защо. :)

Но "хобити" е първото нещо, което ми дойде наум, когато прочетох "трогателен" в заглавието на темата. :)
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Tanparmaiel

Tanparmaiel

безценно

• Потребители
  • 153 posts

Но "хобити" е първото нещо, което ми дойде наум, когато прочетох "трогателен" в заглавието на темата. :)

Аха... има защо ;)

Би трябвало любовта на Арагорн и Арвен да е по-трогателна, но наистина хобитите впечатляват повече.

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Знам ли, по-скоро "трагична" или "обречена". "Вечна" също мисля, че се класира някъде в челната тройка за определения на любовта между Арагорн и Арвен.

Наистина не мога да се сетя за някой трогателен момент, в който хобитите не взимат участие. Някой да удари едно рамо?

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Амии, когато Еовин пее на рохански при погребението на... сина на Теоден, как му беше името?
От удължената версия беше това и жалко, че не са го включили в нормалната, доста силно впечатление ми направи.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Странно ми е, че въобще намирате нещо трогателно във филма. И ще ме прощавате, ама Сам ми се щеше да го ритна, като цапаше драматично във водата, там - да последва Фродо.

Добре, де. Може би съм съгласна за песента на Еовин. И Арвен - забулена, в черно, стои до саркофага? (каквото е там), на Арагорн.

Най-трогателният момент във Властелина, или по-скоро - най-вълнуващият ме, е осакатен във филма. А именно - когато Мери и Пипин срещат Дървобрад.
Това сигурно е най-вълнуващата идея / сцена, което въобще съм чела, а бая плява ми е минала през ръцете :)

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Ако преди бая време един близък приятел не беше изтърсил по адрес на пеперудата, която в "Задругата на Пръстена" (thnx за edit-a) лети към Гандалф и звучи нежна мелодия с елфически вокал, приблизително "Бах тоя мазен тулуп!", сигурно щях да се учудя на коментара за Сам и цапотенето във водата. :Р Ама не. :D

Иначе Арвен, която стои до каменната скулптура на Арагорн, навява по-скоро тъга, отколкото да трогва. Иначе за песента на Еовин не се бях сетил. :)

P.S. След семейството на Денетор, най ме е яд именно за грубо насечения образ на Дървобрад. Бурарум. :lol:

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts
Не мисля, че въобще са сравними моментите - с пеперудата и със Сам.

Действително, Сам за малко да се удави, но това става сякаш случайно, без насилен драматизъм. Фродо изобщо не разбира, че Сам е тръгнал след него, а не го изоставя да си крещи там от брега (поправете ме, ако бъркам филмовия момент).
Въобще сцените, в които Фродо "не вярва" или "гони" Сам са... съвсем ненужни дори за целите на сценария.

И тъй като смятам, че имам вкус към драматичното, или трогателното, ако щете, ме влудява всяка самоцелно преекспонирана идея. Кому е нужно всичко това?

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts

Действително, Сам за малко да се удави, но това става сякаш случайно, без насилен драматизъм. Фродо изобщо не разбира, че Сам е тръгнал след него, а не го изоставя да си крещи там от брега (поправете ме, ако бъркам филмовия момент).
Въобще сцените, в които Фродо "не вярва" или "гони" Сам са... съвсем ненужни дори за целите на сценария.

И тъй като смятам, че имам вкус към драматичното, или трогателното, ако щете, ме влудява всяка самоцелно преекспонирана идея. Кому е нужно всичко това?

Съгласна съм с теб. Много трогателен е моментът, когато по стълбата към Мордор Фродо казва на Сам, че трябва да си тръгне и Сам се разплаква :cry: Много тъжно ми става.....

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts

Съгласна съм с теб. Много трогателен е моментът, когато по стълбата към Мордор Фродо казва на Сам, че трябва да си тръгне и Сам се разплаква :cry: Много тъжно ми става.....

Ъм, как така си съгласна? Чесън не каза ли точно обратното?

:rolleyes:

По темата - на прима виста се сещам за сцената, когато Сам разбира, че Фродо ще замине с Билбо към Валинор и двамата се разделят.
The things one feels absolutely certain about are never true.

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts

Ъм, как така си съгласна? Чесън не каза ли точно обратното?

:blush: Хммм, вярно, къде съм зяпала, като съм писала поста си :unsure: Извинявам се, явно съм била нещо разсеяна :mellow:

Mor_Hirill

Mor_Hirill

Скиталка

• Потребители
  • 200 posts
Лично мен ме трогна момента в който Фродо нямаше сили да продължи и Сам каза нещо от сорта на:"Господин Фродо щом не мога Го нося, тогава ще нося вас." И го вдигна на рамо.
...Аз те виках в зори, но ти не дойде на моя зов. Луната чу твоето име, но ти не ми обърна внимание. Защото аз безчестно те напуснах и за свое собствено зло си отидох от тебе. Но въпреки всичко любовта ти винаги оставаше в мене и оставаше все тъй силна, нищо не можеше да я победи...А сега, след като си умряла, с тебе ще умра и аз...

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
За мен един от най-силните моменти е когато Еовин пита Арагорн от къде има този медалион и Арагорн си спомня Арвен и как й е казал,че всичко е било само сън(мечта,знаем от английски dream...)
Самият израз на лицето му е толкова разбиващ направо ;(
Познато усещане е...

Не турнирите ни правят Толкинисти!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users