Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Музиката от филмите.

• Please log in to reply
87 replies to this topic

Дървобрад

Дървобрад
  • Потребители
  • 31 posts
Саундтраците ми харесват . Но лично аз харесвам най много тази песен !
“Днес мнозина от моя народ са досущ като дървета и само нещо голямо може да ги разбуди; говорят само шепнешком. Но някои от моите дървета са станали гъвкави и много от тях умеят да разговарят с мен. Разбира се, елфите го започнаха – да разбуждат дърветата, да ги учат да разговарят и да изучават дървесния им език. Древните елфи открай време искаха да приказват с всичко живо. Но после дойде Великият мрак и те заминаха отвъд Морето или избягаха и се скриха в далечни долини и запяха песни за дните, що вече не ще се върнат. Никога. О, да, да, имаше едно време безкраен лес оттук до Лунните планини, а тук бе само Източният край. Волни дни бяха тогава! В ония времена можех цял ден да бродя и да пея, без да чуя нищо друго освен ехото на собствения си глас из гънките на хълмовете. Горите бяха като в Лотлориен, само че по-гъсти, по-силни, по-млади. А ароматът на въздуха! Понякога по цяла седмица само дишах.”

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Има ли желаещи за това събитие

http://m.eventim.bg/...nt-description? Аз се надявам момченцето, което си родих преди 2 седмици, да ме пусне.

golfar78

golfar78
  • Потребители
  • 2 posts

Саундтраците ми харесват . Но лично аз харесвам най много тази песен http://www.youtube.c...h?v=rJ42cbnjMpM !

Това определено е много добро !

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Тука ми мирише на теста на Тюринг ;)

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 992 posts

Една преработка и смес от основни мотиви в изпълнения на Линдзи Стърлинг:

Тази цигуларка не ми допада много по принцип (не че свири лошо - напротив). А тук доста преиграва. Но някак и в нейното преиграване виждам нещо свързано с мисленото пренасяне в Средната земя - сякаш търси и желае да срещне (или да не срещне) разни образи и чудовища. Но все пак преиграва.

Смесването обаче ми харесва. А картините са от Нова Зеландия - там е заснет клипа - и те също допринасят за доста доброто ми впечатление (предполагам). Бялата ѝ дреха и операторското майсторство - и те :)

Като зърнах поредицата дълги, дълги вълни, мигом си помислих, че във филма - и в книгата също - почти не виждаме морето. За него се споменава в някой и друг разговор или песен, виждаме някой и друг кораб, от/плаващ от/покрай брега - и толкоз, общо взето. Всъщност, истински внушителните описания на Белегаер и странстванията по него са в Силмарилиона и Недовършените.

П.П. Ето и още едно подобно смесване на темите от музиката на Шор, което не помня дали някой е пускал тук по-рано. Също добро!

Edited by bdk, 27 февруари 2015 - 04:06 .

32

bdk---rohan.jpg

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts

Тя не само тук преиграва. Гледала съм й и други неща; тц, не ме радва. 

Другото, което си предложил, е страхотно.

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

Вчера препрочетох Властелина за пореден път...  :icon_sam:  :cry: 

"Well, here at last, dear friends, on the shores of the Sea comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep; for not all tears are an evil."

Edited by proudfoot.underhill, 02 юли 2015 - 11:06 .

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

"Не ще ви кажа: не плачете. Има и благодатни сълзи!" 

Тук и мен малко ме стяга под лъжичката, макар че като бях по-малък, ме стягаше повече и сега това ми липсва. Мисля да си препрочета "Smith of Wooton Major", там също има моменти като аха-аха за сълзи. 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users