Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Защо според вас Джаксън 'изрита' Том Бомбадил от филма?

• Please log in to reply
49 replies to this topic

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Нищо кой знае колко ключово не се случва в къщата на Стопанина, докато Беорн помага много на джуджетата и Билбо. Пък и взима сериозно участие в Битката на Петте Армии срещу 'гоблините'.

Ако позволиш - случва се :)
Том надява пръстена все едно че е тенекиена дрънкулка и не изчезва, а когато Фродо си го слага му се хили като пача в тенджера, защото го вижда :lol:
Не съм се замислял как да тълкувам тези събития, но не мога да не ги спомена.

Колкото до филма - "анимационната" сцена с могилната твар просто трябваше да я филмират! :boxed:
:lol:
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Bombadil

Bombadil
  • Потребители
  • 51 posts
Напълно съгласен с горния пост,но...така е решил Джаксън..жалко за което обаче!

musala

musala

Konnik

• Потребители
  • 68 posts
Не си спомням точно, но Гандалф вижда ли Билбо, когато той си слага пръстена на рожденния си ден и се промъква към къщата си?
И ако не го вижда, а той е валар, а пък Том вижда Фродо... то тогава Том какъв е?
А когато всички се събират в Ривъндел Елронд казва, че Том би паднал под натиска на Саурон дори да остане последен в битката.

А по темата смятам, че определено книгата трябваше да бъде представена подробно и Том да получи своето място.
Тогава филмите щяха да станат не 3 ами 10... но какво по-хубаво от това за нас? :)

Сега поне чакаме Хобитът през 2011 :)

А аз си мечтая да видя и Силмарилион филмирана, колкото и сложно би могло да изглежда това :)
LOTRO: server Eldar [EN], kinship Bulgaria, nickname Konnik
One game will rule them all!

Pe6ka_S_Mnenie

Pe6ka_S_Mnenie

Кой сега е с най-якия аватар!

• Потребители
  • 1509 posts

Не си спомням точно, но Гандалф вижда ли Билбо, когато той си слага пръстена на рожденния си ден и се промъква към къщата си?
И ако не го вижда, а той е валар, а пък Том вижда Фродо... то тогава Том какъв е?
А когато всички се събират в Ривъндел Елронд казва, че Том би паднал под натиска на Саурон дори да остане последен в битката.

Ганди не е Валар а Майяр (частност -Истар), което е един "Левъл" надолу. Което значи, че Бомбадил е Валар или Валар+ :lol:
Сега, ако съм се объркал Рох или Страйд ще ме сдъвчат, ама... май не съм...
I have zero tolerance for Големи Добрутровци.
Posted Image

Bombadil

Bombadil
  • Потребители
  • 51 posts
Бомбадил не е нито валар,нито майяр...той просто е доброто,той е надеждата,че винаги,винаги има място,където злото не ще те достигне.... :)

~A long time ago~

~A long time ago~
  • Потребители
  • 4 posts
Както в Ендорион пише " Първоначално П. Джаксън смятал да включи Том Бомбадил. Докато хобитите ходели през гората трябвало да видят човек с шапка и да чуят песента на Стопанина. Време за тази сцена обаче не останало."...Може би за това не е включен.....неее знам :teethqhq:....Иначе частта с Том Бомбадил е още няколко страници повече от книгата в което няма нищо лошо, а може и да не е съвсем така щом като и по-късно го Толкин го споменава:look:

Sasanid

Sasanid
  • Потребители
  • 223 posts
Еми филмът все пак си е правен за възможно най-широка аудитория, а това само би я объркало допълнително относно въпроса "Кои са тия дребните и за какво се борят АДЖЕБА?". Да не говорим, че самите ние, почитателите на книгите, не сме единодушни в мнението си кой е Том Бомбадил.

great

great

Убиец

• Потребители
  • 135 posts
Не е трябвало да маха Том Бобмадил и той е важен. Например приятелите ми които са гледали филма и ги питам какво мислят за том те питат кой е тоя бе.
Praemonitus,praemunitus!

elle

elle
  • Потребители
  • 57 posts
Лол
Да беше само Том Бомбадил изритан от филма, пак нямаше да е толкова кофти. По мое си мнение, щеше да е по-добре да бъдат спестени някакви минути от сладникавите сцени с Арвен...не знам. По- добре щеше да е да бъдат представени и Старата гора и Могилните ридове...*think*
I'm not mad, I'm in a perfectly happy mood right now

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts
Love sellz, happy little boozers - not always.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users