Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Актьорите

• Please log in to reply
139 replies to this topic

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts

Абе някъде бях чел, че сър Иън МакКелън е гей ?!! :lol: За всеки случай не беше в някакъв жълт вестник. Имаше дори и снимки, как участва в гей - шествие.

Знам, че не е толкова важно ( а за някои може би е ), но ми беше интересно да разбера дали е истина. Все пак дълбоко се съмнявам, но знае ли човек ...

offtopic

Гей е. :) Споделя го в няколко интервюта, които в момента не ми се търсят.
Ама лошо няма - нали играе Гандалф зверски добре? :р

/offtopic
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Гей е

Даааа, спомням си че преди време в един форум плюеха Питър Джексън-как може Гандалф-гей!!! Това са глупости. Личния и сексуалния живот на някой човек няма никакво значение. Това си е негова работа какъв е. В края на краищата това което ни засяга нас е как се държи на екрана-а той се държи много добре. Пък и в края на краищата, може да се странно (на мен например ми е странно), но пък какво пречи да проявяваме толерантност?
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
То няма и срещу какво да бъдем нетолерантни.
Важна ли е актьорската игра? Важна е.
Той справя ли се добре с ролята? И още как.

Проблем относно сексуалната му ориентация има ли? Ми за мен няма. :р
Въобще - освен да се радваме колко добре се превъплъщава в образа на Гандалф, какво друго ни остава? :)

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Понеже стана дума за сексуална ориентация ми е интересно ако беше педофил щеше ли да ви е също безразлично?
Питам най-искрено без никакви вложени, но скрити мисли, защото въпросът е интересен.

И понеже сега преглеждах Уикипедия относно каста се натъкнах на това: "Then couple Ethan Hawke and Uma Thurman were also rumoured for Faramir and Éowyn."
Споделям че е жалко, че не е станало така. Двамцата са ми едни от любимите актьори и поне за Ethan Hawke съм сигурен, че щеше да изиграе много по-добре Фарамир от David Wenham. За Еовин съм раздвоен, понеже Miranda Otto ми хареса доста, но пък Uma е... все пак e Uma.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Consigliere, по въпроса за Ума Търман-да, тя е добра актриса и ми харесва, но според мен е прекалено характерна и прекалено известна...аз лично някак трудно бих си представил във филма да играят супер популярни холивудски актьори. Просто някакси е трудно да си представиш, че гледаш Средната земя, когато сред нея се мотаят някакви характерни лица често наблюдавани в съвсем други филми, които общо взето имат много общо с нашата реалност...
За Итън Хоук не знам-според мен би изглеждал добре в ролята на Фарамир, но си мисля че Дейвид Уенъм донякъде докарва прилика с Шон Бийн, а нали все пак играят двама братя (макар и не близнаци)-разбира се от значение е работата на грима на актьорите...

Що се отнася до педофилията-малко се отклоняваме от основната тема, но и хетеросексуалните и хомосексуалните контакти са престъпление, ако се правят срещу желанието на единия индивид и в нарушение на правата му-говоря за изнасилването, независимо дали изнасиления е мъж, жена или дете...айде стига по тази тема, че тука има и непълнолетни ;)
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Елерина

Елерина

Вечна белота

• Потребители
  • 1311 posts
Педофилията не е сексуална ориентация, а извращение и е наказуемо.
A star of light and a bearer of hope...
Posted Image

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Педофилията не е сексуална ориентация, а извращение и е наказуемо.

Не ме разбрахте правилно-аз поставих педофилията и изнасилването в една графа-сескуален контакт против желанието на единия и в нарушение на правата му-тоест престъпление, а че е извращение-то е ясно...

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts
Добре де, защо избягвате въпроса?
Всъщност педофилията е сексуална ориентация (което не изключва това, че е извращение и е наказуемо). Към малки момченца и момиченца. Но дори и да не го приемате като такова, това не променя въпросът ми, който няма нищо общо с дефиницията за сексуална ориентация. Ако Маккелън беше педофил щяхте ли да го приемате по същия начин в ролята на Гандалф, щяхте ли да сте безразлични?
И не се измъквайте с неща от сорта на "ако беше педофил нямаше да участва във филма" и т.н.
I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

ако беше педофил нямаше да участва във филма

Известно е и той самия не го крие че е гей. Обаче това не е престъпление. Ако беше педофил щеше да го крие, а ако все пак имаше такава информация, нямаше да е във филма, а в затвора...примерно ;)

p.s. Струва ми се че доста нафлудихме темата-защо модераторите не преместят някъде другаде въпроса за сексуалната ориентация на актьорите?

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Ако беше педофил, който не се поддава на сексуалните си желания, т.е. не посяга на малки деца, въпреки сексуалната си ориентация, нямаше да имам против.

Ако посягаше на деца, това щеше да промени начина, по който го възприемам в ролята на Гандалф.

Btw, ако беше педофил, това щеше да придаде изцяло нов поглед върху отношението на Гандалф към хобитите :D

ПП Това май наистина е за отделна тема и то чието място е по-скоро в общите.
The things one feels absolutely certain about are never true.

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
Да живее Шон Бийн! :firstprize[1]: Брилянтен в своето изпълнение, както винаги! Красива игра и още по- красива смърт! Определено си заслужи целувка от Арагорн :wub:
И Елронд(Хюго Уивинг) ми хареса, макар че плитчиците му бяха банални!
От елфите Леголас не беше лош, но Халдир се справяше далеч по- добре! Не случайно Крейг Паркър се превърна в най-новата звездичка на новозеландския хоризонт и си спечели симпатиите на доста хора.
Тази година полуелф, догодина - цял елф!

OC_gIrL

OC_gIrL
  • Потребители
  • 11 posts
Определено според мен Иън и Виго си изиграват най-добре ролята!Но повече предпочитам Виго и ест ми е любимия актьор от филма.А Арагорн любимия герой!!!Илайджа добре си изграва ролята,но като че ли мн се вживява и прави едни физиономи все едно ... Орландо Блуум изобщо ми е неприятен тип...и изцяло усакатява образа на Леголас...

Arwen_Evenstar

Arwen_Evenstar

Vampire

• Потребители
  • 202 posts
Според мен почти всички актьори си изиграха добре ролите,но все пак Иън Маккелън и Виго Мортенсън наистина се отличиха със страхотна игра.Иначе бях впечатлена и от Лив Тайлър,въпреки,че повечето хора(поне в стария форум)не я одобряваха,но според мен не е така,поне аз си я представях точно така.Но това е личното ми мнение все пак.
I said I need you, does that make me wrong?
Am I a weak man, are you feeling strong?
My heart was blackened, it's bloody red
A hole in my heart, a hole in my head?

OC_gIrL

OC_gIrL
  • Потребители
  • 11 posts
Дамм Лив Тайлър също си изигра добре ролята!Просто от по-главните актриси във филма определено тя се отличава,за разлика от Миранда Ото,никак не ми харесва...Хаха само се надаваше да я върже с Виго!

Arwen_Evenstar

Arwen_Evenstar

Vampire

• Потребители
  • 202 posts

Дамм Лив Тайлър също си изигра добре ролята!Просто от по-главните актриси във филма определено тя се отличава,за разлика от Миранда Ото,никак не ми харесва...Хаха само се надаваше да я върже с Виго!

За Миранда Ото съм напълно съгласна.Никак не ми хареса и на мен.Представях си Еовин някак си по-силна,красива и очарователна,а то какво...Спомням си,че в стария форум някой беше предложил Пита Уилсън за ролята на Еовин,и бих се съгласила с това,но разбира се нека не съдим толкова жестоко Питър Джаксън. ;)
I said I need you, does that make me wrong?
Am I a weak man, are you feeling strong?
My heart was blackened, it's bloody red
A hole in my heart, a hole in my head?

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Миранда ме насълзява с (макар и малко фалшиво) опяването на Теодред, когато го полагат в могилата (в разширената версия на Двете кули), старае се, но...
Що се отнася до Лив Тайлър-тя и преди ме е впечатлявала с добра игра-тук също се справи добре (доколкото позволяваше ролята), но...има едно но-самото и лице ми изглежда прекалено холивудско и понякога ми е малко трудно да го вържа с елфка.

Ektelion

Ektelion

Gondolindhrim

• Потребители
  • 15 posts

Да живее Шон Бийн! Брилянтен в своето изпълнение, както винаги! Красива игра и още по- красива смърт! Определено си заслужи целувка от Арагорн

И на мен Шон Бийн ми е любимец - още от детските години :blush: , когато блестеше като Шарп. :firstprize[1]:
Бийн е актьор, който дори да се появи за 5 минути в някой филм, прави впечатление с изпълнението си - справка "Eквилибриум", "Хенри VIII", "Островът", "Скарлет", "Ронин", "Златното око" и т.н. (че списъкът е доста дългичък).

Дейвид Уенъм ми направи доста силно впечатление в "Молокай", но в LOTR образът на Фарамир беше толкова окастрен (и дори изопачен в сравнение с книгата), че изпълнението му не беше на ниво.

За Хюго Уивинг имам далечни спомени от един сериал (май беше австралийски), излъчван преди доста години по телевизията - "Династията Кална Вода". Друго си е обаче да си "Агент Елронд" :D .
I live a hundred lifetimes in a day
But I die a little in every breath that I take

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Абе, за Грима никой не обелва думичка.
Как ви се стори Брад Дуриф? Аз лично не си представях Грима баш така и в първия момент бях сравнително разочарован. Поне докато не почнах да гледам на филмите по малко по-различен начин. :Р

Иначе Грима, по мое виждане, докарва образът на слуга. Някак по-добре щеше да се получи, ако можеше да внуши, че преди Саруман да го "прикотка" към себе си, е бил истински придворен. Но пък за това няма как да протестирам, имайки предвид за краткото време колко много неща трябваше да покаже.

P.S. Анди Съркис владее. :firstprize[1]: :bow[1]:

Финголфин

Финголфин

Върховен крал на Нолдорите

• Потребители
  • 134 posts
Точно мислех да почна да говоря за Грима. Страшно съм разочарован. Грима трябваше да е хитро старче, а то се оказа зъл чичко. Иначе актьора си изигра добре ролята...до колкото беше възможно.
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

l_e_a

l_e_a
  • Потребители
  • 4 posts
Честно казано повечето актьопи си бяха подбрани добре и прилично :) Но все пак аз мога да отлича Хюго Уийвинг,Дейвид Уенъм,Крег Паркър и донякъде Джон Рис-Дейвис и Виго Мортенсен.Поне тези актьори ми направиха първо добро впечетление.А колкото до женските образи - Лив Тайлър на мен не ми хареса в образа на Арвен.Може би само Кейт Бланшет се вписваше.

Все пак всичко е въпрос на зрителско око :)
ДОКОСНИ СВЕТЛИНАТА И ЗНАЙ ТОВА, ЧЕ МЕЧТИТЕ ПРАВЯТ ЧОВЕКА ЩАСТЛИВ!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users