Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Актьорите

• Please log in to reply
139 replies to this topic

Idril

Idril
  • Потребители
  • 3 posts
На мен лично всички актьори ми харесват,защото гледах филма и след него прочетох книгите :mellow: много странно ми се стори разликата между книгата и филма

Anarwen

Anarwen

Назгул

• Потребители
  • 21 posts
Като цяло актьорския екип си беше супер.
Иън МакКелън (Гандалф) - нямам думи с които да опиша колко много ми хареса начина по които пресъздаде Гандалф!!!
Илайджа Ууд (Фродо) - като изключим че не покриваше точно описанието на Фродо от книгата игра страхотно. Има невероятни очи, това същество...
Виго Мортенсен (Арагорн) - не знам какво е това всеобщо недеволство от него. За мен си беше страхотен Арагорн. Има нещо в него...
Кейт Бланшет (Галадриел) - да, тя определено отсрамва елфическата част. Въпреки, че се присъеднявам към едно мнение на Мелиндор, в което тя изказваше недеволството си относно маникюра на Галадриел :)
Кристофър Лий (Саруман) - освен че страшно ми харесва като Сарумам - присъствие, глас и etc. му свалям шапка че всяка година препрочита ВнП!
Лив Тайлър (Арвен) - е, със сигурност нямаше нищо от представите ми за Арвен. Толкова лигава игра и с това шушнене на ушенцето на татко си... :thumbdown[1]:
Шон Бийн (Боромир) - нищо, че нямаше нищо общо с описанието на Боромир от книгата. Играта му в Задругата беше невероятна!
Анди Съркис (Ам-гъл) - Фаворит!!!!! :firstprize[1]:
Миранда Отто (Еовин) - хареса ми страшно много! Не беше нужно да говори за да се пресъздаде чувствата си - страхотна беше! :thumb:
Карл Урбан (Еомер) - страшен глас!!! (правя сравнение с Фарамир в сцената когато заповядва отстъпление към Минас Тирит в 3-тата част, просто няма глас за Капитан) А и като цял - роханец, та дрънка! :)
Орландо Блуум (Леголас) - единственото което мога да кажа за него е, че с дълга руса коса му отива повече отколкото с естествената му... :P

OC_gIrL

OC_gIrL
  • Потребители
  • 11 posts
Meн пък Лив Тайлър повече ми допада от Миранда Ото!!!Дори в самата е Еовин ми е накак си противна не знам защо не я харесвам!

A'Nil

A'Nil
  • Потребители
  • 5 posts
Като цяло актьорският състав е много точно подбран. Съвсем леки забележки имам.
Най-добре според мен се справиха Виго Мортенсен (безспорния ми фаворит), Лив Тайлър и Кейт Бланшет. Просто ми харесаха ужасно много. Дотолкова, че после като препрочитах книгите, виждах тях като точните образи. Просто умеят да играят и това са им най-силните роли досега, според мен (макар че Кейт Бланшет ме грабва в “Небеса”). Харесах и останалите герои, общо взето. Трябва да си изкажа искрените поздравления за Ам-Гъл, защото беше съвършен. Не ми хареса толкова Орландо Блум – уважавам момчето, в много други филми ми допада, може да играе, но... Вярно, че трябва да има нещо нежно и прекрасно в образа на елфите, но той надминава останалите по нежност и... абе, прекалили са. Единственият му плюс е британския акцент, правилния английски – това ме радва. И Фродо. Илайджа Ууд е приятен актьор (и има невероятни очи, макар и не като на Виго), но Фродо си го представям доста по-възрастен. Наистина Илайджа припка като 19 годишен тийн, а трябваше да е по-старичък.
Но както казах, цялостното впечатление от актьорите е доста добро. Това е важното.

Гълъбите ли? В тях обичам свободата, но се пристрастявам. На прозореца ми сгушени те ме очакват. Днес нямам слънчоглед. Написах им само, че ги обичам на изпотеното от дъха ми стъкло на прозореца.

OC_gIrL

OC_gIrL
  • Потребители
  • 11 posts
Мнението ми напълно се припокрива с твоето!аз също първо гледах филмите и после прочетох книгата!!!

Ireth Alcaril

Ireth Alcaril

Ентруга

• Потребители
  • 16 posts
Илайджа Ууд беше отвратителен, не мога да понасям огромните му сълзливи сапуненосериалени очи, направо нямам думи. Останалите хобити много ме кефят, особено Сам, Мери и Пипин. Йън Маккелън изигра перфектния Гандалф, просто ми напълни душата. Много добър актьор, който чудесно влезе в ролята. Хареса ми Виго Мортенсен в ролята на Арагорн, мисля, че пасва. Принципно не харесвам Орландо Блум, но в този филм беше супер. Много му отива да е елф, както и на Хюго Уийвинг, с който толкова бях свикнала в "Матрицата", че не вярвах, че ще го харесам скоро след това в друга роля, а стана точно обратното. Като тръгнах по елфите, Кейт Бланшет и Marton Csokas бяха невероятни как изплуваха от светлината в "Задругата", а Кейт беше велика абсолютно навсякъде. Да не пропусна любимката си Лив Тайлър, не, в никакъв случай няма да я пропусна... Кристофър Лий за пореден път доказа, че еадски добър с отрицателните роли (и не само с тях), Боромир също ми хареса, а Гимли е несъмнения ми любимец. :) Айде за другите по-късно.

Щом пролет идва в нива, в двор и расне житен злак,
щом Цвят обсипе плоден клон като внезапен сняг,
щом слънце грее и дъждец в лъчите му играй,
не чакай да се върна аз — красив е моят край.

Arwen

Arwen
  • Потребители
  • 5 posts
Актьорския състав е страхотен, прекрасен, обожавам го!
Виго е страхотен, Орли е супер елф, да не говорим за любимата ми актриса-Лив, която пък е прекрасна елфка, Анди е супер в ролята си на Смийгъл...просто перфектни са всички!

Maiar

Maiar
  • Потребители
  • 35 posts
:D когато се регистрирах, мислех, че ще "пусна бомба" като призная тук, че съм гледала филма преди да зачета книгата... Та може би затова смятам, че актьорите са си перфектно подбрани. Перфектна игра, както, впрочем филма като цяло си е перфектен / извинявайте за повторенията, но нямам по-точна дума на разположение /.... ами така е, когато нещо се прави с такова огромно желание. Иначе безспорни фаворити са ми Истарите и Галадриел...

Aelin

Aelin

Snow White

• Потребители
  • 66 posts
На мен като цяло актьорският състав ми харесва. Едно време харесвах този... ааа... ето, вече забравям как се казва! А, да, Орландо Блум. Обаче в последствие започна да ми става леко неприятен. Имах някак по- внушителна представа за Леголас. Първо- в никакъв случай не рус!!! о.0 Пък и момчето едно такова кльочавко... като глистче направо. Да е жив и здрав човекът, добър актьор ми се види, ама баш за тази роля... ц. Най- много ми се вписваха в представите Иън МакКелън, Шон Остин и Лив Тайлър. Какво й има на Арвенка, много красива и ефирна си изглеждаше пък! :P Вярно, с тоя шушукащ гласец малко те побиват тръпки на моменти, ама това може би допринася за цялостната картинка. Обаче от всички, които имаха реплики на елфически, нейните ми звучаха най- хубаво. :)
A present from down below
Spreading joy with a "Howdy-Ho!"
He's seen the love inside of you
`Cause he's a piece of poo

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts
Аз всъщност започвах "Задругата" много пъти преди да гледам филмите, но така и не успявах да я довърша. Всички актьори са страхотно подбрани. Любимецът ми е Крейг Паркър.
Яд ме е, че са изрязали сцената със смъртта на Гил-Галад, защото харесвам и него, и Марк Фъргюсън.
Томас Робинс е голям сладур.
Харесвам Лив Тайлър и се развам, че са я сложили на мястото на Глорфиндел, но май на него трябваше да му дадат малко повече. Въпреки че харесвам Ярл Бинзън мисля, че е плекалено млад за Глорфиндел.
Аз ли съм единствената, която харесва Дейвид Уенъм? Вярно, доста са променили самия герой, но Дейвид си го бива. Плюс това нали си е известно, че са го избрали главно заради приликата му със Шон Бийн (който е велик).
Мисля, че Marton Csokas пресъздаде добре ролята на Келеборн, но изглежда съм в малцинство.

-----------------------------------
The Road goes ever on and on

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
Ех, вие, кино маниаците! Като започнете да говорите с имената на актьорите, направо ме забивате :P
Тъй де, исках да кажа само, че мнението е изключително неразбираемо за хора като мен, които свързат актьори с герои само при главните роли :)

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Kalandor

Kalandor

Stormlord

• Потребители
  • 197 posts
Шон Бийн управлява, нищо, че му убиха героя. ;)
I fly with teardrops in my eyes.
Will I ever return, to places I have been?
For years and years I tried.
I'll finally arrive.
Thunderous the winds will blare my name.

Lady Silmarien

Lady Silmarien

Mae Govanen, people of Middle-Earth!!

• Потребители
  • 78 posts
Е, Mellindor, нали темата е за актьорите, как си представяш да не им казваме имената.
А и какво лошо има в това да си киноман.

--------------------------
The Road goes ever on and on

Гост_Thorin Oakenshield_*

• Гости
За мен Кейт Бланшет и Лив Тайлър нямат никакво място във филма, просто са трагични с играта си. Аз, за разлика от повечето изказали се тук, съм чел първо книгата, далеч преди да гледам филма. Иън Маккелън, Кристофър Лий и Виго Мортенсен са попаденията в този филм. Специално за Виго Мортенсен, рядко ще се намери толкова грамотен и начетен актьор, изобщо не се вписва в тъпия американски "мачо" стереотип. По-добър Арагорн не може да се намери.

Чесън

Чесън

дама

• Потребители
  • 687 posts

Аз, за разлика от повечето изказали се тук, съм чел първо книгата, далеч преди да гледам филма.

Как ги вадиш тези генерални заключения, не знам. Както и да е.

Едно от нещата, които все пак харесвам, е кастингът. Единствен Виго ме влудяваше, но си мой проблем да не понасям актьори с трапчинка на брадичката. И далеч не тъй величав Арагорн, особено на коронацията си; айде, за екшъна го приемам "мазен".

И Миранда.. не ми изглеждаше "изящна като лилия" 23-годишна девойка (мисля, беше на толкова).
Но като актриса, не се наемам да я съдя.

За Иън Маккелън (не ми е проблем сексуалната му ориентация :D ), Анди Съркис.. нямам думи.

• Гости

На мен лично всички актьори ми харесват,защото гледах филма и след него прочетох книгите много странно ми се стори разликата между книгата и филма

Мнението ми напълно се припокрива с твоето!аз също първо гледах филмите и после прочетох книгата!!!

Аз всъщност започвах "Задругата" много пъти преди да гледам филмите, но така и не успявах да я довърша

Eто така ги "вадя"!

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
От трима души при 237 регистрирани потребители? Уау, ама че представителна извадка!

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

• Гости
Говоря за пишещите по тази тема. Моля те, не ме карай да ровя из другите, за да изкарвам още "сърцераздирателни" признания.

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts
Е! И аз гледах Задругата преди да я прочета. Та все пак бях 4 за 5-ти клас, но това променя ли нещо!
Тогава ми хареса Гандалф, а после изгледах и други филми с Иън Макелън!
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Аз също първо гледах филмите (за което не се гордея никак - напротив :blush: ). Това донякъде променя нещата, тъй като когато прочетеш книгата, образите на героите са вече изградени малко или много в съзнанието ти под въздействието на филмите. Искаше ми се първо да бях чела книгите. :( Но както и да е, това не е по темата.

Напълно съм съгласна с Дъбощит за Иън и Виго, те наистина са блестящи актьори и много добре пасват на героите си. Мисля че и Илайджа Ууд се справи добре с ролята на Фродо, може и да има някой, който би се справил по-добре, но на мен ми хареса като изпълнение ;)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users