Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Непознати, но смислени моменти от филмите?

• Please log in to reply
21 replies to this topic

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Саруман може да е бил твърде самоуверен, вярвал е, че със или без жезъл, Гандалф няма как да избяга.
След това става малко по-предпазлив и предупреждава да вземат жезъла на Гандалф в Едорас, пък и там Сивия е по-опасен. Сару смята, че 1v1 ще победи Гандалф, но в Едорас присъства само от разстояние и е с хендикап, така че жезълът дава предимство на Гандалф. :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Henneth

Henneth
  • Потребители
  • 58 posts

Много интересна тема и някои мои догадки се припокриват с част от мненията.

Мога да кажа, че към този тип моменти за мен е и смъртта на Халдир в битката при Шлемово усое. Като оставим, че актьорът не ми понася особено, моментът освен че е дълбоко затгрогващ + епик елф музика, но и показва на простолюдния зрител, че елфите все пак не са толкова безсмъртни :D.

Знам, че надали някой много ще се обърка, но като пример посочвам баща ми и една приятелка, които въпреки обясненията всеки път като гледат питат "Е, тоя 'що умира сега, нали бяха безсмъртни?". Тъй де, пред оркската секира всички са равни.

едит: то се отнася за всички елфи, които умират тогава, но нали той е на преден план, за него първо се сетих

Edited by Henneth, 10 август 2013 - 10:27 .

"Съществувaт толковa пътищa, колкото отделни души "

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users