Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Смешните моменти

• Please log in to reply
55 replies to this topic

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Днес реших да изгледам разширената версия на Двете Ну...пардон Двете Кули и забелязах как на места персонажите не са това което би трябвало да са...Главно визирам Гимли, който е по-скоро е типичното яко комично копеле, отколкото типичното яко джудже...
Та идеята ми е, всеки да си сподели (като в мило дневниче тип УИЧ ;) ) кои са сцените, които са го карали да се смее от сърце...примерно ;) :P
Аз лично обожавам онова място, където Еовин отива до Арагорн да го нагости с топла и "вкусна" яхния.Нашия човек за малко да повърне от бълвоча, ама нямаше как - щеше да обиди момичето. :)
Най-готиния подпис

Liery

Liery
  • Потребители
  • 124 posts
На мен в разширената версия на ЗнП,когато се поготвят да напуснат Лотлориен.Та там Леголас извади една питка лембас и каза,че една хапка е достатъчна да засити един голям човек за цял ден,а то кво се оказа-хобитите изяли по 4.Ебати тъбусите :lol: . И на всчкото отгоре Пипин пусна и една мазна айде-да-не-казвам-какво. Та винаге този момeнт ме пълни :D :D :D
I can't remember anything
Can't tell if this is true or dream
Deep down inside I feel the scream
This terrible silence stops me

Aresius

Aresius
  • Потребители
  • 145 posts
В трилогията има бая смешни моменти... За мен обаче може би най-смешния момент е сцената от разшитената версия на "Завръщането на краля", когато Арагорн, Леголас и Гимли отиваха при мъртвите. И по-точно - моментът в който Гимли "духаше" призрачните ръце, които го обгръщаха... После като тъпчеха черепите пак бе смешно. :lol:

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Изобщо, П.Джаксън бая се е изгъврил с образа на джуджето....
Най-готиния подпис

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
А аз си спомням момента, в който на фона на "Nobody tosses a dwarf!" в Мория, в Шлемово усое Гимли нареди на Арагорн (или Леголас? Не съм гледала от доста време и ми се губи) "Toss me!" - с такава физиономия, все едно казва "Хвърли ме, ама а си казал на някого, а съм те цапнал с брадвата!" :)

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Снощи обърнах внимание на друго нещо, на което съм се смял ама много :)
Значи, свършила е битката за Шлемово Усое и Гимли и Леголас си броят фраговете...Леголас - 42, Гимли - 43...
В тоя момент Леголас вади една стрела, забива я в орка, върху който седи Гимли." 43! " - хладно отбелязва Леголас.
"Ама тоя вече беше умрял!" - противи се джуджето.
"Видях го да мърдаше!" - пак Леголас.
"Как няма да мърда, бе! Забил съм си брадвата в гръбнака му!" - започва да се пени Гимли и да движи дръжката на брадвата си.А под него оркът почва да се гърчи. :D
Най-готиния подпис

Morwinyon

Morwinyon
  • Потребители
  • 69 posts
A забелязали ли сте вълничките по повърхността на водата от моторчето на лодката на Галадриел! Доста модерно - може да си я е правила по поръчка във Валинор! :lol:
Сега се сещам и за един доста добър момент от ТТТ. Става дума за сцената, когато малкото оцелели зашитници на "Шлемово усое" (роханци и рохирими-както често ги разменяха при превода) намаше вече къде да отстъпват. Tа имаше там един кадър, в който Леголас и Арагон носят нещо като пейка. Вдъхновен от разговора с Теоден, Арагон пуска пейката доста рано и тя остава в ръцете на горкия елф, който едва успява да я удържи и да не падне заедно с нея.
Колкото до веселите моменти с Леголас и Гимли, наистина са доста. Любим обаче (поне за мен) остава този от ROTK, когато си провеждат нещо като състезание по пиене! ;) и накрая Леголас казва:"Game over!" B) Наистина моментите с двамата доста разнообразяваха мрачната картинка, но не могат да се мерят с Арагорн, който във най- мазния си и клошарски вид, непрекесното тичкаше да пргръща де що види прилежно чистички елфи (Леголас, Халдир,че и Боромир, Арвен, Еовин...). :wub: Не можете да ме убедите, че не беше нарочно!
Тази година полуелф, догодина - цял елф!

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Съдейки по реакцията на коя да е публика в кината, то най-комичният момент е появата на Ам-гъл. :D

Лично аз бих уточнил със сцената от "Двете Кули", където горкият Смеагол е влачен с елфическото въже, после състрадателно освободен от добрия господар Фродо и разбира се - кулминацията - доволното потропване с ръце и крачка, овековечено в неумиращия хит на DJ Khamul - Crazy Gollum!

Зверско!
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

Финголфин

Финголфин

Върховен крал на Нолдорите

• Потребители
  • 134 posts
Най-смешните моменти за мен са :
1. Попарата на Еовин (пхахаха, разбих се тогава)
2.Пипин казва "А...къде отиваме?" на съветана Елронд, което си беше страшно дебилно.
3.Когато Пипин изяде няколко походни хлебчета Лембас и се...кхъм...'разплака'
4. И както някой от вас каза, смешен ми е мазния и добре поддържан клошарски вид на чичко Арагорн, който нахално си прегръщаше и целуваше елфи(чисти)то това не е момент, но да приемем, че са ми смешни всички моменти, в които Арагорн е мазен и прегръща елфи.
An i ú nathant
An i naun ului
A chuil, anann cuiannen
A meleth, perónen

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts
Смешно или по-скоро дебилно е поведението на Гимли, когато Арагорн дава акъл на Теоден и оня му казва "Доколкото помня Теоден, а не Арагорн е все още крал на Рохан" и Гимли който се тъпче като прасе се уригва бая просташки...малко ме издразни това всъщност-кой е казал че джуджетата са простаци, които се уригват в присъствието на краля. Иначе Гимли м ие забавен когато се страхува да тръгне по пътя не елфите. Не помня точно репликата, ама беше от сорта "Елф да влезе под земята, а джудже да не смее? Ще ме спукат от бъзик..." Забавно е и като се надпиват с Леголас. Забавни са Мери и Пипин като забиват големия фойерверк вътре в палатката и се шашкат преди да гръмне...Също ми е забавен момента когато стената на Шлемово е разбита, защитниците се опитват да се оттеглят, а Гимли трябва да го носят щото се дърпа и иска да се бие...Сам е смешен, опитвайки се да подплаши орките в Кирит Унгол...
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Между другото, не схванах, защо Леголас не го хвана пиенето, а Гимли за малко да го водят в Бърза Роханска Помощ!
Доколкото си спомням и елфите си се напиват като пичове и никъде не е казано, че носят на пиене като българска тинейджърка (хехе, майтапче, бе, майтапче, не ме бийте, тинейджърки! ;) )... - справка "Хобътът" (?)
Най-готиния подпис

Самознай

Самознай

Ziltoid The Omniscient

• Потребители
  • 580 posts

Между другото, не схванах, защо Леголас не го хвана пиенето, а Гимли за малко да го водят в Бърза Роханска Помощ!
Доколкото си спомням и елфите си се напиват като пичове и никъде не е казано, че носят на пиене като българска тинейджърка (хехе, майтапче, бе, майтапче, не ме бийте, тинейджърки! ;) )... - справка "Хобътът" (?)

Ти знаеш ли че си прав (не за тинейджърките :P ). Билбо успява да измъкне джуджетата, защото пазача и завеждащия склад се напиват с вино...не вярвам виното да е много по силно от бирата...а и въпреки че елфите имат някои странни способности, това няма връзка с държеливостта на пиене, а и да не забравяме че Леголас е от онези същите горски елфи които се напиват край Билбо...
излиза че бирата е слаба, а джуджетата не могат да пият, или това е поредната режисьорска измислица ?
Една трета от живота си прекарваме в леглото...а другите две трети в опит да вкараме още някой там!

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts
Аз не съм чувал за джудже което не носи на пиене...
Значииии ;)
Най-готиния подпис

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
А може би просто Леголас е твърде трениран в тази "дисциплина", пък и са изпили толкова много, че и на имли му е дошло в повече :)

АКо трябва да говорим сериозно, да, би трябвало да е измислица на режисьора/сценаристите/баба ми Пенка - с цел на зрителите да им стане забавно как тъпото, космато джудже, което изглежда пияч от класа бива победен в състезание по напиване от русия, чистичък и сдържан елф.
Забавно си е, дам :D

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

kalinka

kalinka
  • Потребители
  • 734 posts
Мисля, че бирата е по-слаба от онова вино. В "Хобит" пише следното: "Виното явно беше силно, щом тъй лесно замайваше горските елфи; но трябва да кажем, че то идваше от прославените лозя на Дорвинион и беше предназначено за кралски гощавки, а не за пазачи и виночерпци, които вместо с бокали го пиеха с кани." Това изречение предполага, че горските елфи принципно носят на пиене, но това вино е прекалено силно, а те пият повече отколкото трябва - кани вместо бокали. Така че изглежда съвсем възможно един елф да изпие солидно количество бира и да не му се отрази. Но да, това във филма определено е режисьорски/сценаристки похват, нямащ нищо общо със способностите на елфите и джуджетата според книгата :)

Враг украл твою мечту,
Что ты ковал в поту -
Ведь свет своей души
В те камни ты вложил...

_Fallen_anGel

_Fallen_anGel

Ангел...ама съм си жив Дявол

• Потребители
  • 132 posts
абе незнам за вас но един от гафовете в двете кули е караницата между Арагорн и Леголас в Шлемово усое
А! Елберет Гилтониел!
Силиврен пенна мириел
о менел аглар еленат,
Гилтониел! А, Елберет!

http://w[/font]ww.my...fallenangel1111

Kronos

Kronos

'убавец

• Маяри
  • 1078 posts

абе незнам за вас но един от гафовете в двете кули е караницата между Арагорн и Леголас в Шлемово усое

Това не го приемам като гаф...
На мен всъщност ми е един много интересен момент...
Точно тук се вижда къде стои Арагорн - той може и да е дунеданец, с дълъг живот и прочее облаги, но все пак е смъртен човек, а не елф!
Елфите са си безсмъртни копелета и за тях времето не е особен фактор...Само че хората живеят тук и сега - затова Арагорн избира да се бие сега, за да има свобода (и други измислени общочовешки ценности ;) )...
Леголас от своя страна може да си позволи да бяга, да изчака по-добър момент именно защото за него времето не е фактор ...
Най-готиния подпис

Ektelion

Ektelion

Gondolindhrim

• Потребители
  • 15 posts
Е, ако на Леголас не му се участваше в битки и му се живееше по-дългичко, щеше да духне към Валинор дълго преди битката за Шлемово усое :biker[1]: (ами тук защо няма емотиконка с корабче?) - така че едва ли го е интересувал фактора "време". ;) Все пак елфите могат да умрат в битка и той трябва да е преценил риска за себе си още в момента, в който търгва от Ломидол.
Чрез тази сцена в "Двете кули" го показаха едва ли не като страхливец! А пък после, когато започна да се извинява на Арагорн, че не е имал право да се отчайва - това си беше направо неадекватно при положение, че във всеки момент, когато ставаше напечено, Арагорн го викаше на помощ да убие този или онзи. Та просто не върви някак си таквъв опитен воин да има изблици на отчаяние и неувереност. :unsure:
I live a hundred lifetimes in a day
But I die a little in every breath that I take

elf4eto

elf4eto

кардинал Ришельо

• Потребители
  • 93 posts
Забавните моменти определено са доста.
Забавно е например когато Мери и Пипин чакат да свърши съвета на ентите и вечерта Дървобрад им казва че тъкмо са си казали "добро утро".Също и в третия филм когато Леголас убива слон и Гимли казва "Този се брои за един".Други забавни моменти вече бяха споменати.;)
Единствен пръстен ги владее
Единствен той ще ги открие
Единствен вси ще ги сбере
и в тъмнина ще ги обвие[b][i]

АнарНирнает

АнарНирнает

Elnahir

• Потребители
  • 1497 posts
Сега се сещам и се чудя как не ми е правило впечатление преди..

Първия път, когато гледах "Завръщането на Краля" на кино, последните 15-20мин. от филма публиката не спря да се смее. Не заради погрома на Саурон, не заради остарелия Билбо, а защото на 3 пъти хората ставаха да си тръгват и след секунда осъзнаваха, че филмът не е свършил, че има още до края трябваше да си сядат..

Тц-тц, непросветено племе. :lol: :lol:
Celebrate the hour of madness
Ride the wave that turns the tide

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users