Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Реплики

• Please log in to reply
24 replies to this topic

Feanor

Feanor
  • Потребители
  • 5 posts
Одавна се канех да пусна темата. Коя ви елюбимата реплика и на коя ви е любимата реплика от филмовата трилогията и на кой герой.
Напишете я на анг ако може. Винаги съм смятал че в оригинала звучат по яко.

Ammit

Ammit

Fallen Noldo

• Потребители
  • 216 posts
"In place of a Dark Lord, you would have a queen! Not dark, but beautiful and terrible as the dawn! Treacherous as the sea! Stronger than the foundations of the earth! All shall love me, and despair!"
"I pass the test! I will diminish, and go into the West, and remain Galadriel."
Мда. Освен скъсана от преглеждане през ранното ми фенство, това е една от сцените от ЛОТР, които още ме вълнуват.
But do you know that the Eldar say of Men that they look at no thing for itself? That if they study it, it is to discover something else; that if they love it, it is only because it reminds them of some other dearer thing?

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
'...But it is not this day. This day we fight...' или както беше там + на Амит сцената, тя има особен заряд :)
'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

'...But it is not this day. This day we fight...' или както беше там + на Амит сцената, тя има особен заряд :)

"But today is not that day. Today we fight..." е фразата.
Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
- според това си в грешка, а аз сефте съм запомнил нещо както трябва. Възможно е обаче в книгата да е друг цитатът(макар че пак не виждам как Арагорн би казал 'that day').

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Защото все едно има значение как точно е. На мен точно тази реч не ми харесва във филма. Теоден е толкова по-готин.
The main thing in life is to know your own mind.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
Коя точно на Теоден(линк)?

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Е, тази де, която излиза като напишеш "theoden speech" в search на youtube :umnik2: :P

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
Абе защото има и една дето е изпаднал в емо настроение в Едорас и Хама(май беше Хама, забравих им имената вече) му облича бронята. А тази преди битката не ме кефи главно защото актьорът, който играе Теоден, има някъв супер смотан глас и трябва да се напъвам да разбирам кво говори, а за ония пичове на бойното поле, облечени в брони нз как са го чували.

europefan

europefan
  • Потребители
  • 115 posts
Ако цитирам грешно, ще прощавате.

Gandalf: "Theoden king stands alone"
Eomer: "He's not alone! Rohirims!"

Тая сцена като цяло ми е една от любимите.
Winter is coming

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
На Арагорн гласът му прискърцва на речта, която ти толкова харесваш пък! :Р

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1054 posts
Да бе, прискърцва му гласа, ама пък на Теоден скърцането понякога пригласва.

Edited by Corwin, 24 юни 2010 - 10:27 .

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
Ready your breakfast and eat hearty... For tonight, we dine... Опа, това беше друго.

Ето от Властелина няколко. Не че са ми най-любимите, ама да има и малко по-лековати цитати на фона на епичните. :Р

"Yes, I am here. And you are lucky to be here too after all the absurd things you've done since you left home."

"A wizard is never late, nor is he early; he arrives precisely when he means to." (Това имаше ли го в книгата?)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

"Do not meddle in the affairs of wizards, for they are subtle and quick to anger."
The things one feels absolutely certain about are never true.

vasko

vasko
  • Потребители
  • 18 posts
Да не пускам цяла тема:

Ей в това клипче:
My link

какво скандират урук-хаите? Имам спомен да съм гледал клип, в който Джаксън е събрал един футболен стадион хора да скандират нещо като "OGRU SHARKU" но не съм сигурен.

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2518 posts
http://thelandofshad...c4a2664cd999697

Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashu.
("Hail Sauron/old man wizard, lord of the ring, lord of the earth!")

Иначе съм чел, че идеята за скандиращите орки (това по-скоро като са пред Шлемово усое) дошла, след като маорите, гримирани като урук-хаи, почнали да викат и танцуват маори хака и Джаксън се изкефил. :D
The things one feels absolutely certain about are never true.

Дървобрад

Дървобрад
  • Потребители
  • 30 posts

Treebeard:There is no curse in Elvish, Entish, or the tongues of men for this treachery.
Treebeard:They have business with the Orcs. My business is with Isengard tonight, with rock and stone.
Treebeard:Hroom, hm, come, my friends. The Ents are going to war. It is likely that we go to our doom. The last march of the Ents.
Treebeard:I believe you will enjoy this next one, too. It is one of my own compositions. Ahem. 'Beneath the roof of sleeping... leaves and dreams of trees untold, When woodland halls are... green... and cool, and the wind is in the west, Come back to me... Come... back... to me, And say my land is... best.'
“Днес мнозина от моя народ са досущ като дървета и само нещо голямо може да ги разбуди; говорят само шепнешком. Но някои от моите дървета са станали гъвкави и много от тях умеят да разговарят с мен. Разбира се, елфите го започнаха – да разбуждат дърветата, да ги учат да разговарят и да изучават дървесния им език. Древните елфи открай време искаха да приказват с всичко живо. Но после дойде Великият мрак и те заминаха отвъд Морето или избягаха и се скриха в далечни долини и запяха песни за дните, що вече не ще се върнат. Никога. О, да, да, имаше едно време безкраен лес оттук до Лунните планини, а тук бе само Източният край. Волни дни бяха тогава! В ония времена можех цял ден да бродя и да пея, без да чуя нищо друго освен ехото на собствения си глас из гънките на хълмовете. Горите бяха като в Лотлориен, само че по-гъсти, по-силни, по-млади. А ароматът на въздуха! Понякога по цяла седмица само дишах.”

Гандалф Сивия

Гандалф Сивия

Истар/Маяр

• Потребители
  • 273 posts
Galadriel:"The power of the enemy is growing.Sauron will use his puppet Saruman to destroy the people of Rohan.Isengard has been unleashed.The eye of Sauron,now turns to Gondor-the last free kingdom of men.His war of this country will come swiftly.He sences the ring is close.The strength of the Ringbarrer is failing.In his hearth,Frodo begins to understand,the quest will clame his life.You know this.You have forseen it. It was a risk,we all took.In the gadering dark, the will of the ring grows strong.It works hard now to find a way back into the handa of men...men,who are so easily sedused by its power.The young captain of Gondor has but to extend his hand,take the ring for his own,and the world will fall.Its close now,so close to achieve its...(не съм сигурен):rolleyes:/> .For Sauron will have deminion of all life on this Earth.Even on to the end of the world."

П.П.Извинете ме,ако в бързината съм направил някоя правописна грешка или прочие.:)/>

All,you have to decide,is what to do with the time that is given to you!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Гласът на Теоден (Бърнард Хил) си е чудесен. А Виго наистина понякога звучи като жабока Кърмит, особено при: "Men of Gondor! Of Rohan! My brothers!" Там е малко като попрепил, попрепял и попресипнал.

Иначе любимите ми неща са казани от Гимли в книгата, а не във филма. Когато разговаря с Галадриел, по-късно, когато плаче в лодката и когато описва пещерите на Шлемово усое.

mariela

mariela
  • Потребители
  • 8 posts

"A wizard is never late, nor is he early; he arrives precisely when he means to." Това е любимата ми.

denidimitrova

denidimitrova
  • Потребители
  • 8 posts
"Нонакрая всичко отминава... черната сянка... дори мракът не е вечен. И идва нов ден."
Силата на словото е в умението да се изразят много неща с малко думи http://mycar.bg/

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users