Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Реплики

• Please log in to reply
24 replies to this topic

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts
"You shall not pass!", въпреки че и останалите реплики на Гандалф на моста си ги бива. Виго Мортенсен е скандинавец, затова гласът му е странен, а Бърнард Хил си е съвсем нормален. Мен повече ме дразни, как се смее Пипин.

Edited by konstantin cherganov, 27 септември 2015 - 06:09 .

13turniri.png

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
- Един вълшебник никога не закъснява. Нито пък подранява. =)

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Що се отнася до любима реплика, изглежда няма да мога да я напиша, защото не знам английски (с което се гордея) и все пак - HAIL THEODEN KING! И
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Що се отнася до любима реплика, изглежда няма да мога да я напиша, защото не знам английски (с което се гордея) и все пак - HAIL THEODEN KING! И
Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Не е за гордост, това е езикът на Толкин, все пак. И на "Беоулф". И на Шекспир. И на Чосър. И на Милтън. И на Тенисън. И на Киплинг. И на Стайнбек. Мдааа... Толкин е обичал английския си език и без него нямаше да напише същите истории. - Върни ми меча! - изкрещя кралят, вън от себе си от гняв. - Дай ни гороната си - отвърна невъзмутимо Джайлс. Думи, нечувани никога дотогава в историята на Средното кралство. "Дай ни короната си." Днес това ми е любимата реплика.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users