Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Филмите – удължени части

• Please log in to reply
12 replies to this topic

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts
Разглеждах коментарите под торентите на филма в Zamunda.NET, и на няколко пъти забелязах коментари от типа на "Кога ще пускат удължената част". Искам да питам, ще има ли наистина удължени части на трилогията. Благодаря предварително.

Motorbreath

Motorbreath
  • Потребители
  • 159 posts
То си има отдавна ;) Това са така наречените Extended versions, Director's Cut и т.н, разгледай в заглавието на самия торент и ще пише някое от тези ;) В тези версии има доста сцени, които не са включени във версиите пуснати по кината (;

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts
Не, за жалост не ги намерих :( Ако може някой да ми даде линк, ще съм благодарен.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts

Не, за жалост не ги намерих :( Ако може някой да ми даде линк, ще съм благодарен.

Още ли ги търсиш? Има ги в замунда като бъндъл - 3-те части.

Edited by Morgoth, 10 юли 2012 - 10:26 .

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts

Още ли ги търсиш? Има ги в замунда като бъндъл - 3-те части.

Май са много големи :( Няма значение, аз вече изгледах тези нормалните :)
А да питам, то каква е разликата? Не ги разбирам много много :\

Edited by mirror99, 11 юли 2012 - 12:37 .

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2523 posts
Има добавени сцени, които липсват в кино версията. Разширената версия на Задругата е с половин час по-дълга, на Двете Кули с 45 минути, а на Краля с 50.
The things one feels absolutely certain about are never true.

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts

Има добавени сцени, които липсват в кино версията. Разширената версия на Задругата е с половин час по-дълга, на Двете Кули с 45 минути, а на Краля с 50.

И струва ли си да ги търся?

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Мда, струва си. Струва си и книгите да се прочетат. ;)
The main thing in life is to know your own mind.

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts

Мда, струва си. Струва си и книгите да се прочетат. ;)

Преди малко дочетох 3-тата от 6-те книги :) Няма да ги търся филмите, няма смисъл. Така и така вече съм ги изгледал нормалните.. Иначе мерси много на всички за отговорите :)

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
Добре де, не мога да разбера за какво от третата част са махнали сцените в Домовете на изцелението, след като са точно, ама точно 2 минути. А дават много на филма според мен, защото иначе човек непознаващ историята и който не е чел книгите, накрая като види Фарамир и Еовин заедно може да си каже " dafuq?! ". Абе като цяло след като гледах екстендед версиите, изобщо почнах да се чудя как са скалъпили филма без тия изрязани сцени :D. Според мен човек, който не е запознат, може да се обърка от някои неща.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Аз затова си предпочитам книгите пред филмите :)
Има една много готина версия на Властелина като радиотеатър на БиБиСи. Там сюжетът е адаптиран много хубаво, няма дупки и объркващи моменти.

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts

Има една много готина версия на Властелина като радиотеатър на БиБиСи. Там сюжетът е адаптиран много хубаво, няма дупки и объркващи моменти.

Интересно би било, да знаеш къде го има?

mirror99

mirror99
  • Потребители
  • 56 posts

Интересно би било, да знаеш къде го има?

Да, и аз бих го гледал :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users