Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Най-трогателен момент във филмите ...

• Please log in to reply
138 replies to this topic

Gilraen Numenesse

Gilraen Numenesse
  • Потребители
  • 12 posts
Винаги се просълзявам на частта от "Задругата на пръстена", след смъртта на Гандалф, когато Фродо се извръща назад- Толкова болка и тъга се прочита в погледа му. :cry:
а другата е,накрая в "Завръщането на краля" при последната битка за заблуждаването на врага,когато Арагорн призовава и казва "За Фродо"..и в неговите очи се вижда както и голямата болка,така и смелост и преданост..

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Наистина тези моменти са много силни, което само доказва колко добре са направени филмите. Всъщност те целите са пълни с трогателни моменти, целящи да се замислим за важните и ценностни неща, а не само да си прекараме времето приятно в гледане на любимите герои. Каквото и да говорят някои, филмите са много майсторски направени, като се има предвид колко е трудно да се екранизира такъв мащабен и многослоен сюжет. Дори и да са променили или премахнали нещо от него, все пак са успели да предадат основното - смисъла и чувството.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
На мен ми хареса момента,в който Еовин се влюби в Арагорн(с оня разговор за клетката,аке се сещате ;) В Кулите)

Не турнирите ни правят Толкинисти!

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Освен част от вече изброените, силно впечатление ми направи моментът преди битката при Шлемово усое, когато на помощ пристигат елфите, начело с Халдир. (Вярно, че е измислено и не бих го нарекла "най-трогателен";ммм... и носят поздрави от Елронд, а Халдир не беше ли от Лориен?) Идеята, че си обречен, отчаян и в същото време длъжен да се бориш на всяка цена и че в най-тежките моменти има кой да ти подаде ръка, въпреки различията... Не мога да го обясня съвсем точно, но е нещо в този дух :)
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Дааа,точно накрая,като излязоха на моста!

the_paleolithic

the_paleolithic

възпламенима

• Потребители
  • 308 posts
Atlantis_Warrior, аз говорех/писах за малко по-рано във филма. Но си права, че тази идея, която се опитах да обясня, присъства и може би донякъде се доразвива във въпросната сцена с излизането на моста.
- Пух - започна Заю нежно, - ти нямаш никакъв ум.
- Знам! - каза Пух смирено.

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Аха.Или както започнаха да препускат по склона Гандалф и хората на Еомер.Все едно самата Слънце бе слязла,за да ги спаси.
Друг мой любим и въздействащ момент е когато Гандалф казва на пипин за това,което идва след смъртта.
И когато Гандалф прогонва назулите ,когато преследват легиона от Итилиен

DragonSlayer

DragonSlayer
  • Маяри
  • 1641 posts
Спомням си един момент в началото на филмите - не може да се нарече трогателен, освен в смисъл, че с много голямо очакване пристъпих към Трилогията, което си е трогателно само по себе си :)) - та, сцената беше от Последната битка, когато в кадър орките нападат от дясната страна на екрана (ако си с лице към него, иначе от ляво :tooth: ), а срещу тях, в переспсктива, в дълбочина - редица елфи в блестящи фешън брони и с мега, гига, супер, тежкарски мечове, правят последователно движение по протежение на редицата, като вълна, замахвайки към приближаващите редици орки. Не знам дали го описах добре, но тези 3, 4 сек кадри са много ярко запечатани в съзнанието ми.
Ок, нищо не разбрахте, просто си пуснете началото и ми следете мисълта :tooth:

Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

Mellindor

Mellindor

невидима

• Потребители
  • 591 posts
За човек, който е гледал първата част достатъчно пъти (или достатъчно внимателно) е съвсем ясно за какво говориш - много силен момент, наистина :) Някакси категорично поставя чертара между елфите и орките - и като поведение, и като външен вид - всичко :)

Posted Image
"Очите й бяха небесни - отразяваха и синевата на деня, и жарта на изгрева, и тъмата на нощта"

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts

За човек, който е гледал първата част достатъчно пъти (или достатъчно внимателно) е съвсем ясно за какво говориш - много силен момент, наистина :) Някакси категорично поставя чертара между елфите и орките - и като поведение, и като външен вид - всичко :)

да наистина! Движението беше като прииждаща вълна, която помита злощастните орки в първите редици - супер!
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts
Наистина този момент е впечатляваш! И особено Елронд като се провикна - много яко :tooth:

Morgoth

Morgoth

The Dark Lord himself

• Потребители
  • 235 posts
Не знам, никой не спомена момента с коронацията на Арагорн. За мен е много силен момент и когато той запява песента си " От Великото Море пристигнах в Средната земя. Тук ще живеем, аз и моите потомци, до края на света! "
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul.

Folko

Folko

Дърво в свят на дървари или просто елф в гората!

• Потребители
  • 187 posts

Не знам, никой не спомена момента с коронацията на Арагорн. За мен е много силен момент и когато той запява песента си " От Великото Море пристигнах в Средната земя. Тук ще живеем, аз и моите потомци, до края на света! "

Да наистина, но моментът, в който всички падат на колене пред хобитите е по-трогателен!
Всичко, което се случва, се случва!
Дъглас Адамс

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts
Аз не казах ли за коронацията?нвм,считайте го за казано!
Когато рохиримите крещяха:'Смърт!Смърт!' едва се сдържах и аз да не закрещя^^
А заради оная реч на Арагорн пред портите не Мордор и когато каза 'За Фродо' и хукна към тълпите оркска сган....аргх.....така ми се искаше да съм там и да тичам след него!

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Моментът, в който Теоден подравнява/благославя копията на Рохиримите като ги удря с меча си, минавайки пред тях преди атаката на Пеленорското поле.

sister of the elves

sister of the elves

Зелен елф

• Потребители
  • 754 posts

Моментът, в който Теоден подравнява/благославя копията на Рохиримите като ги удря с меча си, минавайки пред тях преди атаката на Пеленорското поле.

Да, този момент ми е толкова любим..... :wub: И музиката, и настроението, и пейзажът..... всичко е направено изключително величествено и създава такова чувство, каквото не може да се опише с думи.

Елендил

Елендил
  • Потребители
  • 7 posts
За мен лично е смърта на Гандалф Сивия в 1 част а и когато Еовин пее на гроба на сина на Теоден

Natura Silentium

Natura Silentium
  • Потребители
  • 3 posts
ELROND: ... Ónen i-Estel Edain. (I gave hope to the Dunedain)
ARAGORN: Ú-chebin Estel anim. (I have kept no hope for myself.)
Добре го е вмъкнал този цитат Джаксън във филма.
"And long ago they passed away
In the forest singing sorrowless."

Atlantis_Warrior

Atlantis_Warrior

Aragorn

• Потребители
  • 533 posts

Да, този момент ми е толкова любим..... :wub: И музиката, и настроението, и пейзажът..... всичко е направено изключително величествено и създава такова чувство, каквото не може да се опише с думи.

И на мен!И на мен!
И също съня на Арагорн точно преди Елронд да го посети.

Менелвен

Менелвен

Мързеллама

• Потребители
  • 483 posts
Властелина носи невероятен емоционален заряд,трудно е да кажа най-трогателен момент,поради факта,че са толкова много! Може би в началото на "Задругата на пръстена", когато Фродо и Сам напускаха Графството и Сам се спря и каза -"Дотук!"- Фродо го попита- "Дотук какво?" и Сам отговори-"Ако направя още една крачка, ще се отдалеча от дома повече,отколкото някога съм бил." музиката,която пускат да звучи, последвалите успокоителни думи на Фродо ... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: обожавам историята! обожавам хобитите! и накрая на "Завръщането на краля",когато Арагорн и Арвен отиват при хобитите и те им се покланят и Арагорн казва- "приятели мои,вие не трябва да се кланяте никому!" и той, Арвен и всички хора се покланят на Фродо, Сам, Мери и Пипин. съвсем на края на филма (май прекалих с моментите) когато бяха на Сивите заливи и Гандалф се сбогуваше с тях и им каза- "Сбогом мои смели хобити"-не ги нарича "мои малки хобити",както друг път, а смели. просто много ги обичам!!!! такъв рев удрям на тези сцени! изобщо на целия филм :tooth: ! обожавам филмите,книгите,начина по който докосват сърцето! аз съм фанатик просто :lol:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users