Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Годишни награди на БГ Толкин Форум 2009

• Please log in to reply
51 replies to this topic

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Не само това, той Е в профила ти, АЗ ти го сложих там. В подписа си ръчно ще го слагаш, щом искаш.
The main thing in life is to know your own mind.

Талиесин

Талиесин

Imperial

• Потребители
  • 489 posts
Ау, благодаря, поласкан към наистина :)

Сега остава да измисля и как да сместя двете картинки в подписа :)
No one remembers the singer. The song remains.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Олеле, аз чак сега виждам темата! :facepalm4: Иначе несъмнено щях да гласувам.

Мили твари, макар да нямам конкретен принос към наградите ви, си позволявам да ви ги честитя - напълно заслужени са. : )))

П.П. И благодаря за номинациите. :blush:
защото моят гарван е зелен

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts
Хаха, след цяяялаата тази "рекламна кампания", банери, съобщения. Честно, не се ли виждат тези неща? :Р Трябва повече да се стараем..
The main thing in life is to know your own mind.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts
Ети, повредата не е във вашия телевизор, а в моя. :) Напоследък влизам по-рядко във форума и хвърлям на темите съвсем бегъл поглед.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Отдавам благодарност и почит на знайните и незнайни воини, дали гласа си за мен (и лишили Манол от така желаната титла :P )! За мен си беше неочаквано (но пък и други изненадващи победители се излъчиха - и затова е интересно). А наградата ще си я закича веднага щом коронясам новия победител в Гондорските Турнири!

Маноле, ти си си точно за Хобитово, мен ако питаш. А догодина може да наминеш към Рохан, пък и винаги, когато си поискаш, де - почетните граждани на Хобитово са такива и в Пределите :) Обаче аз какво да правя при холбитланите - вярно, хубаво ядене и пиене бол, ама да трябва цяла година там да изкарам :D

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Ся ако почнеш да ми викаш "благородни ми холбитла", просто ще ме съсипеш :teethqhq:

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Благородни ми холбитла, ето ти една тематично свързана случка от древни времена:
Posted Image
Зимната букова гора изглеждаше все тъй безлюдна и пуста, а по наръсената с тънък снежец пътека нямаше диря нито от човек, нито от звяр. Галдо вече започваше да се отчайва,когато внезапно спря и шумно подуши въздуха. Да, нямаше съмнение – лекият хладен ветрец носеше отнякъде неописуемо съблазнителен аромат на готвено.Обнадежден и забравил умората, хобитът забърза напред и след стотина крачки излезе на полянка край брега на малък поток. За близките дървета бяха вързани три коня, които тревожно изпръхтяха и огледаха пришълеца с големите си влажни очи. Той обаче не им обърна внимание. Вълнуваше го единствено горящият сред полянката огън, над който къкреше котле, пълно догоре с благоуханна яхния.Изгладнелият хобит облиза устни и усети как празният му стомах се свива болезнено. Хвърли поглед наоколо, но от собствениците на котлето нямаше и помен.

Е, Галдо Бързолък,каза си той, по всичко личи, че ще си имаш компания. И то такава, в която поне един разбира от готвене, а това никак не е маловажно. Добра храна и здрави нозе – ето цялата тайна на успешното пътешествие. Само че... (той пак се озърна и смутено пристъпи от крак на крак)... къде са се дянали тия Големи хора? Ако се забавят още малко, хубавата яхния ще загори.

Воден от най-добри намерения, Галдо взе грубо издяланата дървена лъжица, която лежеше край огъня,и се наведе да разбърка котлето. Резултатът бе неизбежен – вълшебният аромат нахлу в ноздрите му с такава сила, че той тихичко промърмори:

- Аз... само мъничко... да опитам дали е готова...

Беше.

Преди сам да разбере какво върши, Галдо вече сърбаше парещата яхния направо от котлето,задавяше се, подсмърчаше, бършеше сълзите и не можеше да спре, макар че го изпълваше непоносим срам.

- Аз съм един невъзпитан хобит... – жално мърмореше той, опитвайки да охлади с духане опарените си устни. – Лаком и недодялан хобит... много ла... лаком хобит... аз съм един хобит... лаком хобит.

Внезапно над поляната се раздаде страховит вик:

- Не мърдай! Кой си ти?

Галдо подскочи,изтърва лъжицата и отвърна първото, което дойде на изгорения му език:

- Аз съм хобит...ла...

- Сега ще те видим що за хобитла си! – заканително изрече гласът. – Чини ми се, че си твар от гнусното племе на орките.

- Дай направо да го съсечем! – обади се друг глас.

Edited by Narvi, 28 декември 2009 - 06:39 .

Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Света Лобелия да ни пази! Току-що някой наистина ме нарече "благородни ми холбитла"! Дали хобитите си правят сеппуку? Лакомите надали, щото инак ще е язък за яхнията...

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Току-що някой наистина ме нарече "благородни ми холбитла"!

Прав си, наистина е някой. :Р

Narvi

Narvi

Хуздул-хумлук (приятел на джуджарите)

• Потребители
  • 399 posts
Подмазвам се за дребна службица - пощальон на Подкулино вместо Вилко Палитрън, за когото пускам следния донос:
От доста години Вилко работеше в местната поща и си беше спечелил славата на най-некадърния пощальон, който светът е виждал. Попадналите у него пратки неминуемо се озоваваха на погрешен адрес, редките официални послания от Голям Дълбалник отлежаваха със седмици и месеци в кантората, а когато трябваше да изпратят важно писмо, хобитите предпочитаха да изчакат докато техен познат потегли по работа към някое близко градче. Кметът Уил Къртокоп люто ругаеше Вилко и се заканваше първо да го напердаши със земеслона, а после да го прогони веднъж завинаги от пощенската кантора.Тия похвални намерения обаче срещаха едно непреодолимо препятствие: Подкулино беше населено с особено сериозни и здравомислещи хобити, тъй че никой от тях не желаеше да поеме пощальонската служба, а за закриване на кантората не можеше да става и дума.

Edited by Narvi, 29 декември 2009 - 12:19 .

Аз, Нарви, ги сътворих. Келебримбор от Зелеников край изписа тия знаци.

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts
Нарви, директно си слагайте цялата ми службица като сигнатура - аз ще я сменям на "хобит с роханско самосъзнание" :D

Вилко Палитрън, :boogie1qw:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users