Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Бъдещето на форума

• Please log in to reply
28 replies to this topic

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Понеже наближава датата за подновяване на домейна на форума, се позамислих и реших да пусна едно всенародно допитване за бъдещето на форума.

От доста време вече тук активността е съвсем минимална, нови потребители, освен от време на време ботове, почти няма. Дори и Хобит филмите не успяха да генерират някаква нова вълна от посетители, които да пишат, може би защото форумът вече беше позамрял така или иначе.

Та интересно ми е как си го представяте вие? Мислите ли, че има смисъл този форум да съществува и занапред?

П. П. Въпросът е принципен. Парите за домейна нямат никакво значение.

I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts

Май няма особен смисъл.

'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Alphard

Alphard

Black Mage

• Валари
  • 639 posts

Понеже не струва много, според мен по-добре да си остане форумът, ако ще дори като архив. Може някой да потърси някого след време, има фестове все още и за организация става и т.н. има и други ползи, за които сега не се сещам :)

Sparrow

Sparrow

Not Thor, but а lightning sparrow. :D

• Потребители
  • 1102 posts

Ако парите не са проблем, аз не виждам защо да не остане. Подкрепям Alphard.

Christ paid a debt He did not owe, because we owed a debt we could not pay.
Posted Image

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Фактът, че и аз, и Врабчо, и Ал, и Коруин се отзовахме за кратко време, иде да покаже, че сме пасивни само привидно.

Аз съм за оставане на форума, предлагам да поема и част от таксата, а може и в пълен размер. Това е домът ни, Ар, нека можем да се приютим в него, било то и безмълвно (айде, изби ме на драма и сополи).

Освен това от сума време, година вече може би, се каня да обявя наградата, учредена от Гондор (в лицето на Страйдър) и Валинор (в лицето на Финарфин) и все не сколасвам. Дай ми тази възможност, моля те. :Р

Докато се разнежвах, по БНТ1 знаменателно вървеше филмчето от Голямото четене за "Властелина" - Любо, Петко, Манол...

П.П. Награждаването бе замислено за прежния Фест, категорията бе "Вливане на свежест в сий заспалий форум", награденият е Вил, а самата награда -  The Lord of the Rings, 50th Anniversary Edition на Houghton Mifflin. Още си седи у нас. Вил, да знаеш, че е твоя - непокътната и недокосната. :)

защото моят гарван е зелен

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts

Щом парите не са никакъв проблем (иначе и аз мога да се включас поемането на част от разходите), то и аз мисля, че краят на Третата епоха (и началото на Четвъртата ;)) може да се отложи.

Все още може да потаим надежди за нов наплив - третият Хобит да е на изненадващо високо равнище, доближаващо го до Властелините; покрай новите прожекции на Властелина с музика на живо; ние сами ако нещо направим, предизвикаме;... Доводите на Alphard и Strider също си важат.

Наистина, напоследък от тук сме позачезнали дори и до неотдавна по-дейните. Или поне от мое име ако говоря - не съм чел и писал колкото съм смятал (:Р), но все още имам намерението, че и желанието, да правят това, поне доколкото имам време.

Колкото до новата вълна от Толкинови почитатели - не ми е ясно дали само тук я няма, или въобще?! Ако я има другаде, а в днешно време дори повече хората висят в мрежата, то тогава къде пишат?! Плямпалните тип IRC, ICQ,... май отдавна са отживелица, въпреки че бях чул сякаш, че някои пак ги ползват. Лицевата книга за нещо като форум е много неудобно да се ползва - всичко потъва - въпреки, че е по-лесно (бързо?) там да се проверява ежедневно...

(Това е и една идея за Форума, може би - но пък то и преди, когато обаче още Лицевата не беше чак толкова всеобхващаща, имаше група там и тя бързо замря. А и наскоро се създаде група на ИУ Арменелос, но и тя не е особено дейна. Форумът на Ендорион не знам как върви. И в двете места - или поне във второто - се опитах да подскажа на хората да пишат тук (вместо на n (други) места), но явно така искат!)

... Та, освен тия места за писане (ДИР-а не го броя даже, а другите стари форуми/страници май са несъществуващи или неизползвани вече), ако няма и някакви незнайни за нас тайни нови форуми, горящи от толкинистка дейност, то тогава остава новите почитатели (ако предположим, че ги има), да си общуват на живо - това би било прекрасно и бихме могли да ги потърсим да се присъединим към тях (доколкото сме способни и желаем). Или просто не съществуват въпросните многобройни нови почитатели. Но можем да ги почакаме поне още 1-2-3 години - да излезе и третият Хобит в удължено издание, да минат Симфониите в Арена Армеец, да чуем дали ще има грандиозни планове на Питър Джаксън за Силмарилиона и прочие :Д

32

bdk---rohan.jpg

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
Моля Ви, не закривайте форума. Както казва Страйдър, това е нашият дом. Може не винаги да се пише по темите тук, но съм сигурна, че форумът се чете. Така правя и аз сега. Тъй като си имам бебе на 2 месеца и нещо и не мърдам много-много, съм започнала да чета всяка една тема във форума и ако намеря за нужно, добавям по някой ред. В повечето случаи някой вече е изразил моето мнение, но е толкова вдъхновяващо да препрочиташ не само произведенията, но и "критическите анализи", които сме развили. Понякога, предвид отминалото време, виждаш нещата различно и винаги би могъл да обогатиш дадена дискусия. Та аз още чакам следващите турнири, следя постоянно играта с въпроси. Ами ако няма форум, как тези като мен без Фейсбук, ще разбират за ФЕСТА. Аз съм твърдо форумът да остане. Ще чакаме следващите чеда да дойдат да го прочетат, да се грижат за него, да го наследят. Нека не им го отнемаме.

Също така, едва преди седмица си закупих Легенда за Сигурд и Гудрун, дайте време да я прочета между бебешките задължения и ще си пишем пак.

Това за наградата ме изненада страшно! Благодаря много.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts

Мисля, че има смисъл форумът да остане. Дори предлагам, ако има възможност, отново да се пусне линк към по - стария форум. В него намирах много интересни теми и влизах  да чета редовно.

Rogue's Gallery

Elven

Elven

iPuh

• Валари
  • 861 posts

Аз влизам във форума всеки ден, въпреки че не пиша (в speed dial-а ми е). Като цяло съм "за" запазването на архива.

The main thing in life is to know your own mind.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Мисля, че има смисъл форумът да остане. Дори предлагам, ако има възможност, отново да се пусне линк към по - стария форум. В него намирах много интересни теми и влизах  да чета редовно.

Адресът на стария форум е http://bgtolkienforum.org/forum/.

Ако се сетя по някое време може да го сложа на по-видимо място.

Finarfin

Finarfin
  • Потребители
  • 667 posts

Адресът на стария форум е http://bgtolkienforum.org/forum/.

Ако се сетя по някое време може да го сложа на по-видимо място.

Чудесно!

Благодаря.:)))

Rogue's Gallery

Кемендил

Кемендил

Contemplator

• Маяри
  • 2524 posts

Нещата не са чак толкова умрели, ето, появи се интересна тема и хората се разписаха. :D

И аз викам да остане, въпреки че няма много активна активност. По-добре да го има, отколкото да го няма. :)

The things one feels absolutely certain about are never true.

Strider

Strider

Скиталец

• Потребители
  • 2954 posts

Hannon le, Arthadan. :)

Тъкмо, Кем. Ей на, днес излезе "Беоулф", с Глишев имаме възможност да се отдадем на логореята си. :D

защото моят гарван е зелен

Gortaur

Gortaur

УААААААААХРРХ!

• Потребители
  • 416 posts

И аз редовно чета стари работи и проверявам за нови. :) Просто нямам какво ново да кажа, пък и не съм отварял скоро книжките. Ако всички препрочетем любимите си Толкинови произведения... e, вероятно ще намерим нещо да обсъждаме.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Наистина е добре да остане поне за архив, дори и да няма активност. Имало е интересни теми през годините.

За организация на Феста също може би е подходящо място. Впрочем, тая година май никой не иска да организира Фест?

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts

За организация на Феста също може би е подходящо място. Впрочем, тая година май никой не иска да организира Фест?

Аз ще си почина тази година, От мен имате 3-4 миналогодишни тениски :D

'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Не е лошо форумът да си седи, сигурно не само аз от време на време чета стари теми и се кефя =) Пък и да, има възможност да се разшуми около третия филм и напоследък излезлите книги, макар че си имаме Фейсбук-групи като "Арменелос" и "Валинор". 

Izumen

Izumen
  • Потребители
  • 70 posts

Аз също влизам чат-пат. Хубаво е да има едно такова уютно местенце. Оставете го. :)

I have to return some videotapes!

Wolf

Wolf
  • Потребители
  • 16 posts

Какво му има на форума? Нека да си стои, все някой ще влезе, ще се регистрира и ще се  възползва от форума(както аз самият). Съвсем скоро влязох в Средната Земя и почуствах магията му. И благодарение на този форум научих много за него. Аз съм строго против изтриването му! :ireful:

proudfoot.underhill

proudfoot.underhill

* * * R.ND.R * * *

• Потребители
  • 1767 posts

как така ще махате форума бе, я се стягайте :)

Hobbit-12_HB02-_A.gif "If in doubt, always follow your nose."

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users