Jump to content

Welcome to Български Толкин Форум
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Жив ли е форума?

• Please log in to reply
53 replies to this topic

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Мда, видях го какво е. Ще ресърчна за някакво решение. 

I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

God Emperor

God Emperor

Commander

• Маяри
  • 883 posts

Оправено е. Моля, ако на някой друг (отново) му се случи да намери начин да ме уведоми. :-)

I have a very low tolerance level for stupid bullshit.

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts

Мае гованен - Добра среща на всички тук!

Форумът ли...

Бих казал, че активността му е колкото на омаламощените струйки вода, на които Фродо и Сам попадат в Мордор.

Онова, което беше някога няма да бъде същото никога вече, защото вълшебството му (на Форума) е изгубено.

Рутина, скука и ежедневност лъха от всеки първи коментар, вече няма какво да си кажат хората, освен неща от личния им живот.

Защото са позволили да забравят кои са били.

Защото разговарайки помежду си те вече не употребяват онези имена, които старателно изписвах по баджовете им през далечните 2005 и 2006...

И все пак аз ще бъда щастлив да разговарям с всеки, комуто нуждата от Средна земя е все още неповeхнала - erhamion@abv.bg

Но ето, че дойде Берен, пребродил планини безброй...
940b259b91f858aa.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Берене, някои се опитваме даже да поспретнем Фест в Източна Руме... имам предвид Итилиен :)

(Аропо, "жив ли е форумЪТ.)

Edited by Menedhel, 20 август 2015 - 05:36 .

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts

Пожелавам Ви успех тогава!

Миналогодишният фестивал беше организиран от двама добри люде от Осгилиат (абе Крайречкино му ходи по - добре на Майнатаун), с които се срещнах лично тогава.Поклон доземи за тях, макар да си признаха открито, че творчеството на Професора им е далечно и не толкова познато.

И така Фестивала е бил всичко друго, но не и истински Толкин-фестивал, та се радвам, че не успях да го посетя.

Както смятам да постъпвам и за в бъдеще, защото не вярвам да се повтори (или поне имитира) онова, което беше преди.

Съжалявам за песимизма ми - добре информирам оптимист съм.

940b259b91f858aa.jpg

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts

Бързо си се отказал, Берене. Недей така. Докато четях Властелина, през цялото време ползвах Гугъл, за да ми даде изображения на изобилието от растения, които Толкин е споменал. Хайде, вдъхнови се и ни разкажи за тях. Покажи ни кои са истински и кои измислени като ателаса. Ако го направиш за феста, ще намерим екран.

konstantin cherganov

konstantin cherganov

Билбо Багинс

• Потребители
  • 589 posts

Жив ли е форума? Не.

13turniri.png

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts

Жив или не сега, доказал е, че може да се съживява :) За това всеки един може да допринесе лично.

32

bdk---rohan.jpg

Menedhel

Menedhel

Yeşil kuzgun paşa

• Потребители
  • 4797 posts

Ако повечко хора дойдат на Феста, може и да живне. 

Corwin

Corwin
  • Потребители
  • 1058 posts

Аз винаги съм се възхищавал на на Берен отдадеността, упоритостта и лоялността към ... вълшебното на Толкин. По една или друга причина и за щастие или нещастие, не са много като него :)

'Humans need fantasy to be human.To be the
place where the falling angel meets the rising ape.'

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
На този ден преди 42 години, Той отплава завинаги към Неумиращите земи...
940b259b91f858aa.jpg

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
И драга моя Вил, комуто наистина е интересно ще разказвам - оставил съм контакт по - горе.Ала явно никому не е интересно, защото никой не ме е известил.
Каква ми е гаранцията, че дори на фестивал ще е различно?
940b259b91f858aa.jpg

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
Е, Берене, за какво ти е гаранция? :) Нима винаги/някога/в началото е имало гаранция, или пък въобще някой я е търсил?

32

bdk---rohan.jpg

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Саурон и той гаранции не дава нали така ;) ?

И все пак помня времето, когато търсехме информация един от друг, питахме се за невероятни неща по ICQ (има ли сред живите някой друг да го помни?) и Scype - така се сътвориха великите творения "Апокалипсис по Хобитски" - готов съм да плащам в злато за този невероятен бисер на умовене на Сам и Манимал; "бирокуендите", които измислихме двамата със Сам в малките часове по "Кю-то"...Нямаше "въх" или "смърт" - фоно-палантири тогава, а "Ass-book-а" още е бил в разработка из лабораториите на Мелкор и Саурон.
Помня как Анар Нирнает събираше жадни за вести от Средна земя под Часовника на пощата (в Подхълмово) и как тези хора бяха много и идваха отдалеч...
Помня как завистливо гледах Самознай през далечната 2007, когато телефона му звънна с "The Host of the Eldar"... а по коридорите на Университета "Арменелос" не можеха да се "разминат" свободно двама души и Гвардията му бдеше със своите кралско-сини табарди под Знамето с емблемата на Кораба на Елдарите...

Това беше моето време и то отмина, а с него и отминават и такива като мен!
Намарие мелон нин!

Edited by Beren Erhamion, 02 септември 2015 - 03:32 .

940b259b91f858aa.jpg

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts
ICQ (аз пък докрай отказвах да го ползвам - никога не съм влизал там), Skype, Лицевата книга, Форумът - всички те дават, но и вземат. Как преди тях са се събирали хора?! Най-важни са "живите" срещи, там се изгражда съществената връзка, споява се обществото.

Форумът сега може да не е толкова жив и деен, но това не е присъщо само на нашия, а комай на повечето форуми въобще. На много хора е по-бързо и лесно да си пишат в Лицевата книга, нищо че тя има обективни недостатъци - при много писане там лесно и бързо се затрупват мненията, не е пригледно, няма търсене май,...

На група в Лицевата книга, която беше създадена преди 3 години, преди около година беше направен форум. За почти година има 186 мнения! В групата в Лицевата книга (даже в 2-3 припокриващи се групи) има няколкостотин члена, а в съответния единствен форум - 50 члена. Въпреки подканянията, хората не се преместиха там, а още докато новият форум беше съвсем пресен, продължаваха да си пишат на поразия в Лицевата книга. Но на живо се събират и действат, повече или по-малко, една устойчива бройка от около 20-30 души (не всеки път всички).

Тук май не дочакахме "втората вълна" почитатели, след като излязоха и трите части на "Хобит". Може и да не я дочакаме. Но това не значи, че тях ги няма! И преди много хора не са знаели за съществуването на Форума и са се учудвали, едва ли не, като съм им казвал за него.

Не всички от "старите", които познаваш, са отминали, има и бъдещи. Не бързай сам да обявяваш времето си за изтекло, защо ти е? Книгите на Толкин надали ще спрат да привличат отдадени почитатели в идните десетилетия. И може пък Форумът пак да стане средството за започване на ново общуване и познанства, които да се пренесат после и наяве.

Edited by bdk, 02 септември 2015 - 04:28 .

32

bdk---rohan.jpg

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Ами надявам се да си прав и това, което казваш някога да стане истинско! А дотогава аз както Том Бомбадил или елфите от Лотлориен, а защо не и Хобитите, ще си живея и ще остана със спомените за отминалите дни. Някой твърдял, че не трябвало да се живее с миналото, защото така се забравяло да се живее в настоящето - ха! Когато настоящето не ми предлага нищо читаво, тогава за какво ми е?
940b259b91f858aa.jpg

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Отделно от темата - защо, в името на Еру, когато поискам да си коригирам вече публикуваното, не ми излиза текста, а тиренца, точки и всякакви други знаци?!
940b259b91f858aa.jpg

Вил

Вил
  • Потребители
  • 395 posts
"Най-важни са "живите" срещи, там се изгражда съществената връзка, споява се обществото." Абсолютно съм съгласна. Иначе си оставаме едни никове с картинки вместо лица. Само живият контакт може да те срещне с членовете така, че след това, четейки постовете, да разбираш по-добре отсрещното мнение. Един вид "тийм билдинг", защото на форума, а и на феста, му трябва екипна работа. Фестът, за да се случи въобще, има нужда от усилия. Никой не брои труда си, когато се получи фестивал, нали. Прав е Богдан и за още едно, като цяло форматът на форумите се поизчерпа. Тая гибел няма как да не достигне и нашия двор. Дори на фона на повечето форуми нашият все още "мърда". Заедно с това, тематичното ни ядро не са новите технологии, които се менят ежедневно, а книжки, които се четат бавно и с удоволствие. Не виждам нужда от чак такава динамичност. Берене, ти избираш дали да посетиш тазгодишния фест. Аз обаче, ако съм на твое място, ще си изям ушите, че съм пропуснала хижа; среща със съфорумници и най-вече дискусии, свързани с Толкин и неговия/наш свят.

bdk

bdk

Лосото-роханец

• Потребители
  • 993 posts

Отделно от темата - защо, в името на Еру, когато поискам да си коригирам вече публикуваното, не ми излиза текста, а тиренца, точки и всякакви други знаци?!

Не знам защо, но картинките в подписите и други неща (потребителските групи,...?) също са се прецакали и не се показват.

32

bdk---rohan.jpg

Beren Erhamion

Beren Erhamion

Скиталец

• Потребители
  • 485 posts
Като стана реч за живи срещи - като единствен член на Толкин-ларп клуб "Ендор" каня всеки истински Толкин-ентусиаст на упражнения по стрелба с лък.
Желаещите могат да стрелят с реплики на английски дълъг и хунски/прабългарски лъкове - имам и стрели и мишена.
И разбира се познайте какви ще бъдат темите за разговор ;) .

Вие сте на ход :) !

П.п. Прилагам изображения на Знамето и едно от облеклата на Гвардията на Ендор
Тъй като не излезе горе...

Attached Files

Edited by Beren Erhamion, 04 септември 2015 - 12:00 .

940b259b91f858aa.jpg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users